Storczyki i ja, czyli moje upadki ! I wzloty ?

Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Adiano, w Twoim stanie może być Ci duszno ;:106 i to jest usprawiedliwione. Masz ładne parapety i rzeczywiście coś tam jeszcze upchniesz jak zajdzie taka potrzeba :twisted: a z czasem pewnie tak będzie. Ja wolę osłonki ceramiczne bo zapobiegają przewracaniu się storczyków, co zdarza się często, zwłaszcza wtedy gdy kwitną.
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Duszno - to jest myśl...jak otworzę okno lub wyjdę na spacer, to mnie tak nie mdli ;)

A do moich osłonek wrzucam keramzyt nasączony wodą i stoją stabilnie ;) Kupiłam takie

ze względu na ich niską cenę...
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

A co do nawilzacza to powinien się nazywać wchłaniacz :) ale pozostałe 2 działają bardzo dobrze :)
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Albo pochłaniacz ;) Może trzeba go pomalować albo polakierować, co by wody nie zasysał ?

Lub starym olejem silnikowym zaimpregnować jak płotki na działkach :D
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Nie chciało mi się go lakierować w środku :) ale też o tym myslałem. Jak mi będzie potrzebny to tak zrobię :)
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Bardzo fajne te Twoje osłonki Agnieszko :) Widziałam plastikowe na allegro, ale jakieś takie niefajne były.. Ale te są super i rzeczywiście cena jest nie do porównania..
Ceramiczne są fajne pod tym względem, że jednak są bardzo stabilne, a mnie bardzo na tym zależy. Mój żółty storczyk ma pędy, które rosną pod skosem i strasznie go przeważają. Ciągle mi sie przewraca, ciągle go gdzieś przyhaczam i zrzucam... Zabrałam więc ceramiczną osłonkę, w której siedziała moja hoja i wsadziłam tam żółtego. Bez porównania. Wreszcie stoi spokojnie ;)

Okno bardzo ładnie wygląda, a już z pewnością jak wszystkie kwitną ;) Ja też ostatnio specjalnie zmieniałam firankę - ze względu na storczyki ;)
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Czego to nie jesteśmy w stanie zrobić dla nich... 8) Ale moje jeszcze będą zabiedzone przez ok

miesiąc - lekarka powiedziała, że wtedy powinny mi przejść dolegliwości...aha, widziałam fasolkę,

ma prawie 6 milimetrów :D Normalnie gigant no :D
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Gratuluję Adiano " fasolki". Zapewne wyrośnie mały storczykomaniak lub mała storczykomaniaczka :)
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Oby :D Żeby tylko swoje zapędy zaczęło praktykować w wieku lat kilku a nie nastu miesięcy,

zrzucając doniczki skąd popadnie :D
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej Agnieszko :)
Co słychać u Twoich storczyków? A może masz jakieś nowe okazy? ;)
Ja jestem pełna podziwu, bo żadnego nie kupiłam od dłuższego czasu ;)
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

To tak jak ja, nie kupuję, bo patrzeć na nie nie mogę...ale już mi nieco lżej...

Przekwitają mi te z pierwszej dostawy. A jeden, co opuścił oiom ma już całkiem spory pęd, ale liście mocno

pomarszczone, te dolne...takie już były gdy go kupiłam i nic się nie zmienia. Puszcza za to sporo korzonków,

więc chyba przeżyje. Reszta moich storczyków nadal intensywnie pracuje nad korzonkami i listkami. My za to

zaczynamy dziś 11 tydzień ciąży :D I z tego też powodu mało mnie tu ostatnio było.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

No to trzymaj się Mamuśka, odżywiaj zdrowo i często się śmiej, wtedy maleństwo urodzi sie pogodne i radosne.
Pozdrawiam
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No nareszcie :)
Tak też myślałam, że jest jakiś konkretny powód Twojej nieobecności ;)
Mam nadzieję, że czujecie się dobrze i wszystko jest OK ;)

Ja się jednak złamałam i przybył mi nowy lokator ;) Śliczny biały storczyk z fioletowymi brzegami :) Napatrzeć się na niego nie mogę. Reszta przedłuża pędy i listeczki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”