Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

variegata spojrzałam na twoją odpowiedź i myślałam, że mi nie odpisałaś bo najpierw widziałam imiona osób którym udzieliłaś odpowiedzi na pytania i dopiero tak czytam ze mi odpisałaś ale przekręciłaś moje imię i się nie poznałam :;230 mam na imię Anita przeważnie ludzie przekręcają na Aneta. Myślałam, że twój dom jest jeszcze większy od mojego może przez te okna, na prawdę dom śliczny my niestety nie mogliśmy zrobić takich dużych okien ze względu na to że dom jest przybudówką.
Myślę, że róże to idealny pomysł na wzgórze motyli długo kwitną i są piękne, rosliny które teraz będzięsz kupowała to też dobry pomysł zwłaszcza liatra jest uwielbiana przez motyle, łubin też by się u ciebie fajnie prezentował.
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Aniu, dziękuję za fachowa poradę ;:196 Liczę na to, że rośliny częściowo umocnią skarpę.

Ilonka, ja nie widzę problemu 8-) Nalewka z czarnego bzu była przepyszna i już się skończyła ;:108
Łopatkę do pracy dostaniesz, mam kilka :wink:

Marzka,
sadzenie w piachu nie jest złe. Oczywiście ilości duże, ale sadzonki małe, czyli też dzięki temu będzie łatwiej :D Zobaczysz jak Tobie z tych niteczek porosną krzaczki ;:108


Kasiu, dzięki za informacje o szałwii. Mnie akurat to przesadzanie się nie podoba, bo automatycznie zwiększyła się cena a de facto sadzonka ta sama, bo korzeń w tydzień nie urósł, prawda? ;:131 Rozplenice właśnie dlatego biorę już teraz, ponieważ dosłownie podczas rozmowy telefonicznej z obsługą Dobregopola wycofali moje 50 sztuk z kolejki do przesadzania. To była podobno kwestia kilkunastu minut ;:oj Dzięki temu zapłacę za pojemność p9 a nie za większą a sadzonka ta sama :uszy W maju przesadzą do jeszcze większych opakowań i wtedy już wcale nie byłabym w stanie ich kupić. Z szałwią się spóźniłam i mniejszą niż zamierzona ilość kupuję a goździk siny już przesadzili, dlatego zrezygnowałam na razie całkiem.
Takie ryzyko rozplenicowe mogę podjąć ze względu na cenę, ale w czerwcu inne trawy będę już kupowała wybierając sadzonki :wink:


Anito, przepraszam za pomyłkę ;:196 Dziękuje za rady odnośnie roślin. Łubin u mnie jest podjadany przez "coś" i niestety te nieliczne sadzonki jakie posiadam zawsze są mocno...ażurowe :wink: Dlatego nie będę go sadziła więcej.
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Przy moim rodzinnym domku takie murki z otoczaków w dwóch miejscach zastępowały częściowo ogrodzenie. A że mieszkam w górach - to były właściwie fragmenty podciętych skarp. I stoją do dziś, a ani grama zaprawy, czy nawet cementu z piaskiem tam nie użyto. Tym bardziej Twoje murki przetrwają na Motylim Wzgórzu, którego już Ci zazdroszczę ;:224
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madzia, napisałam o tym właśnie dlatego, ze to złe wieści. Moje szałwie dosyć mizerne. Sadzonki przed przesadzaniem są 2-3 razy większe. Dobrze, ze zdążyłaś. Jak bedziesz na miejscu, to warto wybrać się na tyły szkółki, mają tam szałwie dopiero przygotowane do rozsadzania, ponegocjuj ;-)
Murek na Wzgórzu to świetny pomysł ;:215
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Aż mi się w głowie zakręciło od tych ilości roślinności ;:219 Po obsadzeniu Wzgórza Motyli wszystkie owady Twoje :lol: Może jakąś pasiekę dla pszczół zmontujesz :D
Ależ to będzie cudna rabata :wink:
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Aniu, to świetne wieści :tan Dziękuję ;:196


Kasiu, tyły mówisz ;:183 Oczywiście tak zrobię. Może nawet uda się upolować jeszcze coś, co chciałam, ale cena mnie odstraszyła a będzie jeszcze przed przesadzaniem 8-)



Edytko, serdecznie dziękuję :oops: ;:196 Pasieka własna to nie dla mnie, ale liczę na wsparcie swoimi nasadzeniami pobliskich uli ;:108 Miód lawendowy ;:167
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Madziu szczerze podziwiam Twoje plany i bardzo im kibicuję..... lista roślin imponująca ;:oj Będzie pięknie i bardzo pachnąco :D
Wiosna wspaniała, przyciąga wzrok.... i ta na rabatach i w donicach ;:167
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Podzielam z dziewczynami zachwyt ilością roślin, u mnie chyba by ich wystarczyło do obsadzenie połowy ogrodu ;:oj
Co do niższego murku podtrzymują swoje zdanie, wg mnie będzie za ciężko w odbiorze.
Tak też myślałam, że powstały murek jest na ścisk i dobrze, zawsze można w tym posadzić coś jeszcze wylewającego.
Wzgórze Motyli będzie cudownym przedsięwzięciem, nieustannie trzymam kciuki ;:196
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

No lista imponująca. Szkoda że weekend ten mam zajęty :( bo chętnie bym wpadła...
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2338
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Magda chyba nawet nie jestem w sanie wyobrazić sobie widoku wzgórza za 2-3 sezony. To będzie szaleństwo ;:180 Czy do sadzenia będziesz mieć jakąś pomoc? Podziwiam Cię dziewczyno ;:196
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Magda, ja podobnie jak Ania jestem za murkami na sucho ;:173 Zawsze to wzgórze się trochę podtrzyma, jestem zdania, że same rośliny nie dadzą rady utrzymać wzgórza w ryzach. Mam górkę malutką i dopiero po postawieniu mini murka, również na sucho przestała opadać.
Plany roślinne imponujące! Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

Agness, Ty jesteś niemożliwa z tymi komplementami :oops: ;:196 Serdecznie dziękuję.

Aguś, Wzgórze Motyli zaczyna mnie przerażać, serio. Najłatwiej byłoby posadzić jałowce i sosny górskie i już, święty spokój. Oczywiście ja musiałam sobie wymyślić angielsko-naturalistyczny kawal rabaty :wink:
Wzgórze Motyli to pomysł autorski i dlatego tym bardziej mam motywację żeby go zrealizować :D

Justynko, nie mów hop, kochana 8-) Wiesz jak to jest, może nie dam rady w ten weekend i będe musiała przełożyć pracę na następny ;:204
A wtedy przypomnę sobie, kto wyrażał chęć pomocy ;:224

Iwonka, za 2-3 sezony powinno być już naprawdę super. Mam taka nadzieję :roll:
Marzą mi się całe łany fioletów z niewielkimi plamami niebieskiego i bieli a pomiędzy tym powiewające trawy ;:167
Sadzenie zleciłam Magdzie-variegacie, bo tylko ona wie gdzie ma co rosnąć ;:209


Kasiu, masz rację ;:108 Słuchając Waszych rad postanowiłam, że murek podtrzymujący powstanie na pewno. Tylko najprawdopodobniej go zasypię i będzie spełniał swoją funkcję zamaskowany piachem i roślinami. Wydaje mi się, że jak będzie widoczny to wizualnie obciąży mi Wzgórze Motyli, ale tak naprawdę efekt ostateczny "wyjdzie w praniu" :wink:





Jutro sobota, czyli wyjazd po zakupy do szkółki bylinowej!
Pobudka o 5 rano....w sobotę :shock: Kto mnie zna to wie, że to z mojej strony szczyt poświęcenia, takie wstawanie w środku nocy w dzień wolny od pracy.
Po powrocie ze szkółki dwa-trzy dni sadzenia.... wszystkich zakupionych roślin "tymi ręcyma", czyli własnymi osobistymi ;:159
Normalny człowiek puknąłby się w czółko, ale my ogrodnicy wręcz masochistycznie dążymy do tego stanu niemocy mięśniowej spowodowanej ryciem w ziemi...

I wiecie co? Cieszy mnie ta wizja bardzo, bardzo! Czekałam, planowałam, przeliczałam, rozmyślałam kilka miesięcy na ten moment i nastąpi on właśnie już zaraz :uszy

Pogoda już mi sprzyja, oby tak dalej ;:170
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. IV

Post »

variegata pisze:Normalny człowiek puknąłby się w czółko, ale my ogrodnicy wręcz masochistycznie dążymy do tego stanu niemocy mięśniowej spowodowanej ryciem w ziemi...

I wiecie co? Cieszy mnie ta wizja bardzo, bardzo! ;:170


Magda, trafiłaś w sedno ;:306 Ja też już przebieram nogami pod biurkiem i cieszę się na myśl....że będzie mnie kręgosłup bolał :;230
Powodzenia, żebyś tylko miała siłę wstać następnego dnia bo w jeden to się nie uporasz :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”