No niestety tak to kiedyś sobie ktoś wymyślił z tym styropianem. Nie będę robić tu rewolucji bo mam nadzieję zmienić lokum w przyszłym roku

Chciałabym jeszcze tylko nawiązać do tej własności balkonu, o której mówiłaś. Z tym zawsze był problem, ale ja skłaniałabym się ku tej interpretacji:
"Przepis art. 3 ustawy o własności lokali stanowi, że w razie wyodrębnienia własności lokali wchodzących w skład danej nieruchomości, ich właścicielom przysługuje udział w nieruchomości wspólnej, który obejmuje grunt oraz części budynku i urządzenia nie służące wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali. Zatem należy uznać, iż te części budynku, które służą wyłącznie do użytku właściciela poszczególnego lokalu stanowią części składowe tego lokalu.
Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 3 października 2002 r. (III RN 153/01) stwierdził, że balkon przylegający do lokalu mieszkalnego, stanowiącego przedmiot odrębnej własności i służący do wyłącznego użytku jego właściciela , stanowi część składową tego lokalu."
