Obornik- jakość i cena

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Obornik-cena

Post »

dobry obornik kosztuje około 4 zł za kilogram a później 200-300 zł miesięcznie :wink: Ja mam dobry nawóz po gryzoniach i czasem od wujka brałam guano plus kompostownik. No i mój piesek załatwia się na żwirek dla kota w formie trocin ,choć to raczej idzie do wykopanego dołu. Ale jak na tym trawka ładnie rośnie ;:224
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obornik-cena

Post »

Co masz na myśli pisząc,że pożniej kopsztuje 200-300zł ?
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Obornik-cena

Post »

Ona chyba sugeruje żeby sobie kucyka z odzysku kupić;)
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Obornik-cena

Post »

Jakie ceny macie w 2011 roku za obornik?
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Obornik-cena

Post »

A w 2014? :D napiszcie, proszę, bo nie wiem jak się targować :? Zakupiłam pół tony w woreczkach 12 kg świeżego obornika po 6,5 za woreczek ( w hurcie!) ale chcę jeszcze dokupić przekompostowanego luzem i mocno się potargować...
Pozdrawiam, Marta
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Obornik-cena

Post »

Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby kupować obornik w woreczkach 10l :D. Do mnie, co roku, na działkę przyjeżdża kopiaty rozrzutnik tego nawozu i nie płace za niego nawet złotówki. Dostaję go w zamian, za to, że sąsiad może sobie pokosić działkę 30a i zebrać z niej sianko. Ja w zamian mam porządek na łące i obornik na działce. Same plusy.
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Obornik-cena

Post »

michal4823 pisze:Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby kupować obornik w woreczkach 10l :D. Do mnie, co roku, na działkę przyjeżdża kopiaty rozrzutnik tego nawozu i nie płace za niego nawet złotówki. Dostaję go w zamian, za to, że sąsiad może sobie pokosić działkę 30a i zebrać z niej sianko. Ja w zamian mam porządek na łące i obornik na działce. Same plusy.
Cóż, jak to mówią "syty głodnego nie zrozumie". I chyba nie ma się z czego śmiać. Dobrze, że masz takiego sąsiada, zazdroszczę. Ja szukałam dostawcy obornika pytając w miejscowym wiejskim sklepie, dając ogłoszenie do lokalnej gazety i nic... Cieszę się, że znalazłam chociaż tyle...
Pozdrawiam, Marta
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Obornik-cena

Post »

Szczerze mówiąc to współczuje. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, ile bym potrzebował tego obornika, również koszty byłyby nie małe. Chyba zacznę bardziej doceniać to co mam. U nas u okolicy jest jeszcze kilku gospodarzy, którzy są chętni do współpracy. Z tego co słyszałem to biorą od 50-100zł za pełny rozrzutnik z transportem. Niestety, ale coraz mniej gospodarstw i z tym "dobrem" będzie tylko gorzej.
Awatar użytkownika
botanika
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 5 maja 2011, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Obornik-cena

Post »

Dostałam troche za dużo obornika konskiego, Całość popakowałam w czarne worki - bo śmierdzi . A sąsiedzi wrażliwi. Powiedzcie jak teraz przechowac to co mi zostanie po rozrzuceniu na ogródek . Nadmieniam że teraz wiosną użyje tylko trochę, Reszta na jesień . I potem i tak jeszcze zostanie.
Jak przechować do jesieni i na przyszły rok.
Z góry dziękuję za poradę .
I jeszcze - mam zamiar dać - pod drzewka owocowe, pod fasolkę , cebulkę, ogórki, i pomidory.
Czy wszystkie te rośliny dobrze zniosa nawóz koński?
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Obornik-cena

Post »

Tu jest dużo informacji na temat nawożenia obornikiem końskim czy bydlęcym. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 30&start=0 Warto cierpliwie poczytać
Pozdrawiam, Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”