Trawa pampasowa cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Mi po pierwszej zimie z 3 sadzonek zostało pół. Ale pęknie się rozrosła ta połówka jak ja odkryłem wiosną wyglądała jakby nigdy nieprzestała rosnąć ładna zielona. Także może się okazać że moje obawy są uzasadnione i trawa tym razem nie przeżyje. Jeśli tak będzie to spróbuje ponownie:)
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Kupiłam pampasówkę poprzednią jesienią z wiechami,przetrzymała w piwnicy,wiechy ściełam,powstaały nowe przyrosty ,ale nie zakwitła w sezonie.Mam pytanie ;czy mogę się spodziewać w tym roku kwitnienia czy trzeba jeszcze poczekać?
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Jedyne co przychodzi mi na myśl, jako powód ze trawa nie kwitła, zwłaszcza gdy kwitła już wcześniej to że został zagłodzona.
Czy przesadzałaś ją wiosną, uprawiana w donicy czy gruncie. To duża roślina i zwłaszcza w pojemniku wymaga żyznej ziemi i tego aby donica była obszerna.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Trawę przesadziłam do bardzo żyznej ziemi w dużą donicę;więc to co powinnam zrobić,zrobiłam.Trawa dodatkowo była dokarmiana EMA5 i rozcieńczonym przekompostowanym obornikiem(jak wszystkie rośliny w moim ogrodzie)Nie wiem jaka jest przyczyna :? Dziś ja wyciągnełam pod garaż.Nie ma przymrozków,a liście ma zieloniutkie więc szkoda ją,,kisić,,w piwnicy.W każdej chwili mogę ją schować w razie powrotu zimy.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Ja już swoje pierwsze zakupy mam w domku. Miedzy nimi jest trawa pampasowa. Ładna, zieloniutka ale w malej doniczce i korzonki przerośnięte wychodzące z pod doniczuszki. Czy mogę już ja przesadzić do większej doniczki.Tutaj chyba Przemek dużo mi powie
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Oczywiście że można przesadzić, nawet należy :) Wiosna szaleje gęsi, żurawie lecą masowo, temperatury też znacznie powyżej zera więc nie ma na co czekac tym bardziej że w poprzedniej doniczce mocno rozrosniete korzenie, jeśli ma byc w tym sezonie w doniczce to radze znacznie większą doniczkę od dotychczasowej
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Pesteczko a może ona dostała za dużo jedzonka?
w swoich naturalnych warunkach chyba nie ma takich rarytasów :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
_dorota_
50p
50p
Posty: 99
Od: 4 lut 2013, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

A ja sobie wysiałam trawę pampasową różową z nasion :D . Kiełeczki mają po kilka milimetrów. Chucham na nią cały czas i już widzę ją w ogrodzie ogromną, z pięknymi pióropuszami ;:138 . To taka moja wizualizacja :wink:
Dorota
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

_dorota_ pisze: i już widzę ją w ogrodzie ogromną, z pięknymi pióropuszami ;:138 .
Przy sprzyjających okolicznościach nie wcześniej jak w 2018 roku :roll:

Ja odradzam uprawę z nasion to mija się z celem :!: Jeśli już ktoś podejmuje się zabawy z eksperymentowaniem z trawą pampasową to radzę kupić sadzonkę bardziej żywotnej odmiany Pumilla i cieszyć się kwiatostanami już od pierwszego roku uprawy.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

I ja zrobiłam ostatnie podejście do Pampasówki . Kupiłam trzy sztuki Pumili - bo jak Przemek stwierdził - najbardziej wytrzyma.
mam zamiar zobaczyć w tym roku kwiaty bo rosną w donicach 3 litrowych. Na zimę jednak nie będę wykopywać - U mnie piachy to może przeżyje.
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Moje Pampasowe w doniczkach w piwnicy, nie znam odmiany, sama siałam. Wyglądają dobrze. Mocno przekorzenione. Czy mogę teraz wysadzić do ogrodu z piwnicy, czy da sobie radę, nawet jak będą przymrozki?
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Ja do nawożenia używam głównie azofoski do większości roślin. Rośliny uprawiane w donicach trzeba dość intensywnie nawozić, aby roslina mająca ograniczenia w postaci doniczki miała siłe na wytworzenie pedów kwiatowych.

Mewa- u mnie ta największa kępa wielokrotnie tu pokazywana w trakcie kwitnienia tą zimę też spędza w ogrodzie, pod warstwą suchego okrycia o grubości 0,5 metra!
Zobaczymy co z niej będzie :)

Mimo odczucia że mamy wiosnę to jest luty, stanowczo za wcześnie na wysadzanie czegokolwiek do gruntu jeśli zimowało w budynku.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trawa pampasowa cz. 2

Post »

Przemek trzymam za nią kciuki. Przycinałeś ją jesienią?
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”