Ogródek EdytyB - 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Witaj Edyto! Fajnie ,że znów jesteś na forum. Będę Ci kibicować przy tworzeniu warzywnika. Ja swój założyłam 2 sezony temu. Nie miałam żadnych doświadczeń w tej kwestii. Trochę poczytałam i przygotowałam jesienią miejsce - wywiozłam piach (taka u mnie "ziemia"), dałam wiele worków ziemi i wiele obornika i po zimie były pierwsze wysiewy. Plony były przyzwoite ! Tobie też na pewno się uda!
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

A co konkretnie planujesz sadzić w warzywniku?Masz jakieś szczególnie ulubione warzywa czy wszystkiego po trochu?No i zioła,jak czytam?Ja w ogrodzie mam melisę (raz posadzona sieje się sama),miętę i o tej porze roku zauważam,że powinnam suszyć w sezonie ;:14 Przygotowuję słoje i w tym sezonie o to zadbam ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Witam,
musze nadrobić zaleglości forumowe, malo w tamtym sezonie mnie tu było.

Wiosna u mnie powoli, powoli ....jak wszędzie, niestety nie mam co liczyć na krokusy czy tulipany, pieski wydeptują skutecznie wszystko, w piiwnicy w donicy siedzą tulipany, choć tyle wiosny (tego nie zadepczą psiaki), jak się ociepli to wystawię na powietrze.
Ogródek EdytyB

zapraszam
Michal M
200p
200p
Posty: 263
Od: 8 sty 2013, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wadowic

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Witaj Edyto :wit masz piękne Oleandry ;:138 ,
Bardzo spodobały mi się Twoje rośliny na pniakach ;:63
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Dziękuję bardzo :)
Oleandrow niestety już nie ma :(
Ogródek EdytyB

zapraszam
Michal M
200p
200p
Posty: 263
Od: 8 sty 2013, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wadowic

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

a cóż się stało? :(
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

psiki mi połamały
Szkodniki z nich straszne ,jednak żyć bez nich nie umiem :)
I dlatego w tym roku się (niestety)płotkujemy, więc na rabatach ne będzie za dużo nieskich kwiatów i bylin bo i tak nie będa widoczne.

Poza tym własnie wymyślam sobie nowe zadania dla mojego teścia i męża :) np. podwyższona rabata na warzywka .
póki co skromnie bo doświadczenia mi brak ale może coś z tego wyjdzie , no i mała altano/pergola na pnącza.
Teraz tylko wystarczy meża przekonać, że On tego chce ;:124
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Moja psia sztuka już się uspokoiła, ale listopadowy nalot sztuk czterech rasy gończy polski - niezapomniany (łącznie z zeżarciem świeżutko kupionej hortensji Silver Dollar dla jednej z Forumek).
Odgrodzenie części dla psów płotkiem to czasami jedyne rozwiązanie (swego czasu odgrodziliśmy tak część sadowo-warzywno-kompostownikową, ale po pół roku sucz okazała się wybitnym okazem do agility i przeskakuje metrową siatkę jednym susem więc trzeba przemyśleć wysokość :shock: ).

Urabianie eM.-ów to najczęściej najtrudniejsza część inwestycji... :;230
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Francesca pisze:Moja psia sztuka już się uspokoiła, ale listopadowy nalot sztuk czterech rasy gończy polski - niezapomniany (łącznie z zeżarciem świeżutko kupionej hortensji Silver Dollar dla jednej z Forumek).
Odgrodzenie części dla psów płotkiem to czasami jedyne rozwiązanie (swego czasu odgrodziliśmy tak część sadowo-warzywno-kompostownikową, ale po pół roku sucz okazała się wybitnym okazem do agility i przeskakuje metrową siatkę jednym susem więc trzeba przemyśleć wysokość :shock: ).

Urabianie eM.-ów to najczęściej najtrudniejsza część inwestycji... :;230
Moje psy nie są z tych biegającyc a mocno strużujących więc i tak większość dnia przy bramie siedzą ale jak już idą działkę przepatrzeć to po wszystkich rabatach i jak najbliżej ogrodzenia, czasem jak gorąco to tu czy tam spory dołek wykopią... Zamykam w kojcu tylko jak mam gości.

Co do eMów to się zgadzam, na szczeście mój teść wyraża ochotę do wszelkich prac pomocowych :)
Ogródek EdytyB

zapraszam
jagna971
---
Posty: 457
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Edytko, wpadłam z rewizytą. Widzę, że Twój wątek też trochę się zakurzył :lol:
Wygłaskaj ode mnie caaały zwierzyniec ;:128
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Dzięki, :0 w tym roku jakoś zaniedbałam forum i watek ale mam silne postanoweinie poprawy :)

Przeważnie spaceruję po ogrodach forumowiczwów.

Dziękuje, zwierzyniec wytarmosze :)
Ogródek EdytyB

zapraszam
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

Witaj Edyto! Zajrzałam do Ciebie, ale nie dzielisz się pomysłami na nowy sezon, nie chwalisz zdjęciami ze starego...szkoda. Może następnym razem się uda. Czy warzywnik zadziałał?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Ogródek EdytyB - 2

Post »

U mnie marazm jakiś :(
Warzywniak jest póki co w formie skrzyni, ktorą teraz musze napełnić dobrą ziemią i pewnie kupię rozsady bo mało w tym roku sialam mimo, że miałam nasionka .
Obecnie mam wymianę dachu nad garażem i pomieszczeniem gospodarczym, stawia sie wiata i zaraz wchodza z kostką więc tu wszystkie finanse zostały przeznaczone, na ogród w tym roku raczej malo zostało kasy :(
No ale coś za coś bo przynajmniej mega stary podjazd , który zaczynal już skalniak przypominać zniknie z moich oczu :)

Za utylizację starej papy zapłaciłam prawie 1 tys. zł - tyle roślinek można za to kupić....
Ogródek EdytyB

zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”