Zimowe uprawy roślin ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Zimowe uprawy roślin ?

Post »

Witam
Jako że za oknami mamy kalendarzowa zimę i teoretycznie o tej porze roku nic się nie uprawia, mamy okres odpoczynku roślin ja mam pewna ciekawostkę i chciałem się pochwalić roślinami które obecnie uprawiam w swoim nieogrzewanym tunelu foliowym :)
Doskonale zdaje sobie sprawę że moje uprawy są zasługą ciepłej zimy.
W połowie listopada zerwałem ostatnie pomidory i i posiałem sałatę i rzodkiewkę a efekty jak widać poniżej ;:333


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Moje gratulacje, gapa ze mnie, nie pomyślałam o tym, wyglądają smakowicie ;:138 .
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
teska
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 19 lut 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Gratulacje ;:oj masz piękną sałatkę i rzodkiewkę ;:138 szkoda ze moja folia musi poczekać do wiosny.




Pozdrawiam Teresa
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Ja za późno wypikowałem do gruntu sałatę, pekinkę i jarmuż (początek września). Rosną wolno, ale do jedzenia się nadawać nie będą. No może jarmuż na wiosnę. Sałata jest papierowa, niestety.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

U mnie sałata rośnie pod gołym niebem, bo z tunelu zadjęłam folię jak zimą stulecia straszyli ;:223
Ładnie rośnie mi też koper, więc polecam posiać :D
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Fakt sałata i rzodkiew jest bardziej twarda nie taka miękka i soczysta jak wiosną, ale na kanapkę albo ze śmietanka nadaje się jak najbardziej :D To nie to co to chemiczne badziewie z marketów ! Poza tym mam w folii ze 3 krzaczki kopru samosiejki :D i do tego pietruszkę oraz seler z zieloną nacią oraz zadołowaną marchewkę pietruszkę por i seler :wink:
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

DoktorzePio, piękne te Twoje warzywka :-) Mój tunel niestety został zdjęty, a szkielet przewrócił wiatr :( więc muszę czekać do wiosny.
Ale za to w "polu" mam piękne małe sałaty i sporo rozsianej rukoli, ciekawe czy coś z nich będzie. Na razie przykryłam je na noc włókniną :-) A może lepiej wykopać najładniejsze i przenieść do dużych doniczek do domu? :-)
"Prawie" sąsiadami jesteśmy w prostej linii, widzę od siebie często dym z kominów bełchatowskich ;-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Xavierka
500p
500p
Posty: 543
Od: 6 maja 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wrocławiem, a Opolem

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Hmm, w połowie pażdziernika posiałam rzodkiewkę. Właściwie to bidulkę nie zakryłam niczym, bo i tak właściwie spisałam ją na straty sądząc, że lada dzień zacznie się snieżno-mrożna zima. W poniedziałek ją odwiedzę. Jak na razie mrozami, ani śniegiem nie straszą...
Pozdrawiam
Najcenniejsza wiedza z własnego doświadczenia.
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

edysqa pisze: Ale za to w "polu" mam piękne małe sałaty i sporo rozsianej rukoli, ciekawe czy coś z nich będzie. Na razie przykryłam je na noc włókniną :-) A może lepiej wykopać najładniejsze i przenieść do dużych doniczek do domu? :-)
Pozdrawiam
No na pewno przed ewentualnymi mrozami które może przyjdą (oby przyszły ! ) warto by było przenieść sałatę i rukolę do domu. Można spróbować takiego eksperymentu :D Tyle że zapewne musiała byś stworzyć odpowiednie warunki dla tych roślin, chodzi mi o odpowiednią ilość światła i wilgotność ?
edysqa pisze: "Prawie" sąsiadami jesteśmy w prostej linii, widzę od siebie często dym z kominów bełchatowskich ;-)
Pozdrawiam
No to zdradź tajemnicę gdzie masz swój ogrodniczy raj :D
Kilkanaście lat temu wstecz :) jak nie było instalacji odsiarczania spalin i z kominów elektrowni wydobywały się przezroczyste spaliny których nikt nie widział.
Obecnie ten widoczny dym z kominów elektrowni to głownie para wodna zmieszana ze spalinami która powstaje podczas procesu odsiarczania spalin.
No oczywiście są też obłoki pary wodnej z chłodni kominowych ale to czyste H2O czyli produkcja chmur :D
phylloscopus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 paź 2012, o 23:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

dziś zbierałam rzodkiewkę sianą w październiku. Rośnie w gruncie, bez osłon. Niezbyt duża, ale smaczna.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

O rzesz ja ;:14 taką ciepłą zimę mamy, a ja nawet dla eksperymentu nie spróbowałam niczego wysiać....

Tak się zastanawiam czy może by teraz nie spróbować? Tyle, że mam tylko taki niski foliowy tunel do dyspozycji... a co mi tam spróbuję z rzodkiewką i sałatą :D

Dam znać co mi z tych eksperymentów wyszlo :)
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Spójrz na pierwszą fotkę u góry jak dobrze popatrzysz to po prawej stronie już widać malutkie rzodkiewki :wink:
Tak więc warto próbować ;:138
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zimowe uprawy roslin ?

Post »

Dziś wydobędę z mojej bardaszki tunelik i posieję rzodkiewkę, no i może jeszcze rządek sałaty :) A co mi tam najwyżej stracę troche nasion.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”