Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ewuniu! Już rozważałam taką ewentualność, ale u mnie gałęzie do rozdrobnienia są w takiej ilości i tak rozłożone w czasie, że się nie opłaca. Mam sporo drzewek owocowych, które wiecznie przycinam (albo nie i wtedy jest problem, bo gałęzie już nie nadają się kompletnie na kompost). Dodatkowo działka brata, też zarośnięta głównie owocowymi drzewkami i krzewami. Mieszkam poza Płockiem i transport dobrego sprzętu byłby sporym kłopotem i kosztem. Jedynym rozwiązaniem jest zakup. ;:224
Muszę się na poważnie zająć tym tematem, może przestanę myśleć o innych zmartwieniach. ;:204
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

renzal pisze: może przestanę myśleć o innych zmartwieniach. ;:204
i jeżeli tego się będziesz trzymać to rozdrabniarkę szybko kupisz :wink: - tylko jak to zrobić ?
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Przeglądnę jeszcze raz all. i inne strony w necie, bo oferta w Płocku w Centrach Budowlanych, jakoś mnie nie powaliła. :twisted:
Albo nie mam wcale, albo proponują sprzęt dla totalnego ''amatora", bo bez opcji cofania itp. Takie na jeden "sezon". ;:223 Tyle, że z neta dochodzą jeszcze koszty transportu. ;:222
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

renzal pisze:Przeglądnę jeszcze raz all. i inne strony w necie, bo oferta w Płocku w Centrach Budowlanych, jakoś mnie nie powaliła. :twisted:
Albo nie mam wcale, albo proponują sprzęt dla totalnego ''amatora", bo bez opcji cofania itp. Takie na jeden "sezon". ;:223 Tyle, że z neta dochodzą jeszcze koszty transportu. ;:222

spróbuj w specjalistycznych centrach handlowych - ja swoja kupiłem w LM , ale podejrzewam że w innych tez jest spory wybór
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Mam rozdrabniacz elektryczny od kilku lat. Taki zwykły, jeden z najtańszych. Działkę 23 a. i mnóstwo drzew i krzewów, które trzeba przycinać. Jak dla mnie jest wystarczający. Nie zauważyłam, żeby rachunki za prąd jakoś drastycznie wzrosły, choć przy dużej ilości gałęzi przemiał trwa kilka godzin.
W tej chwili jest chyba większy wybór sprzętu niż kilka lat wcześniej i każdy znajdzie coś dla siebie w swoim przedziale cenowym...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Pewnie macie rację, ale ja ,,mam" drugą działkę bez prądu, a noszenie gałęzi mnie nie pociąga... ;:223 LM dopiero się w Płocku buduje, a reszta jest zaopatrzona mniej niż skromnie :twisted: Z netu dochodzą koszty dostawy. Jak nie urok, to s... ;:306
Jak dojdę do ładu ze zdrowiem, to poszukam na poważnie. ;:333
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

muminek pisze: Nie zauważyłam, żeby rachunki za prąd jakoś drastycznie wzrosły, choć przy dużej ilości gałęzi przemiał trwa kilka godzin.
Muminku co do tych rachunków to napiszę tak
Rozdrabniarka z tego co pamiętam ma 2,5 kw u siebie na działce jak jestem cały miesiąc też nie zauważam jakiś drastycznych rachunków ,ale mieliłam gałęzie u mojego taty na działce gdzie rachunki są po 17 zł ponieważ prądu się w ogóle nie zużywa wiec są to jakieś opłaty stałe . Kilka godzin mielenia i rachunek przyszedł ponad 50 zł.
Drugi przykład to jak pożyczyłam sprzęcior sąsiadowi na kilka godzinek i też rachunek przyszedł o ok 30 zł więcej :wink: .
Niestety to jest 2500Wat więc ciągnie :wit
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Rozdrabniarka z nożami.. ma ktoś?

Post »

Czy ktoś ma rozdrabniarkę z nożami? Podobno dobrze sobie radzi z gałęziami niezdrewniałymi, typu badylki róż i innych krzaczorków, badylki bylin i chwastów. Zbiera mi się tego 1m2 wiosną i nie chcą się rozkładać.... Jakby je cięła to by załatwiło sprawę...

Znalazłem taki w necie: Rozdrabniacz Skil 0770 AT to chyba najtańsza, ale czy dobra opcja?
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Niestety ja mam walec wiec nie podpowiem :(
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ja mam coś takiego firmy ALKO bodajże jeśli gałęzie są nie zdrewniałe to całkiem dobrze sobie radzi ale trzeba mieć szlifierkę i często ostrzyć nóż, niczym innym nie radzi ,za twardy, a mimo wszystko trzeba dość często go ostrzyć ale za to wiórki są bardzo dobre na ogród :)
Lubię czasem pogrzebać w ziemi i nikt tego chyba nie zmieni
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ja szukam takiej, która poradzi sobie z grubszymi gałęziami, ale i niezdrewniłymi badylami. ;:185 ;:185
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ja mam kupiony rozdrabniacz w Lidlu ,drugi rok pracuje ,mieli zielone i zdrewniałe ,działa jak sokowirówka .Czyli nożowy jak kto woli .To był najlepszy zakup na działke ,odpadło palenie i rozmyślanie co zrobić z ta biomasa ,teraz podsypuję wszystko zmielonymi ścinkami z pożytkiem dla roślin ,ogrodu i mam zawsze dobra zabawę z tym rozdrabnianiem.:)
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Aga! A możesz podać jej nazwę, będę polowała w Lidlu... ;:333
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”