Jakie pnącze przy ścianie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: pnącze na budynek śmietnika

Post »

Nie sadz milinu, chyba że chcesz przez lata z nim walczyć. Najlepszy i szybko rosnący winobluszcz pięciolistkowy. Nie kwitnie i gubi liście na zimę, ale dobrze i bezproblemowo rośnie nawet na gruzie.
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
x_O-o
50p
50p
Posty: 51
Od: 15 cze 2012, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pnącze na budynek śmietnika

Post »

Ja polecam Kolczurke Klapowaną
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pnącze na budynek śmietnika

Post »

OpelChoppo, czy Ty sobie z nas wszystkich tu żartujesz tylko?
Czy też może wyrachowanie i celowo polecasz innym roślinę
z którą w Polsce raczej się walczy niż hoduje?

Kolczurka klapowana uznawany jest w Polsce za gatunek inwazyjny, groźny dla rodzimej przyrody.Jego wprowadzanie do środowiska lub przemieszczanie w środowisku przyrodniczym jest zabronione przez Ustawe o ochronie przyrody z 2004 roku. Od 2012 roku także jego import, posiadanie, prowadzenie hodowli, rozmnażanie i sprzedaż wymagają specjalnego pozwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Nieprzestrzeganie wymienionych ograniczeń według ustawy o ochronie przyrody jest wykroczeniem podlegającym karze aresztu lub grzywny pieniężnej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolczurka_klapowana


Poruszaliśmy temat kolczurki na tym Forum już wielokrotnie,( zresztą dzięki Tobie też),
a Ty mając już podanych jak na tacy tyle o niej wiadomości, nadal polecasz ją innym?
Jeśli tak masz pomagać, to ja:
Zdecydowanie proszę byś zaprzestał jakiejkolwiek pomocy naszym forumowiczom!

Powodzenia we własnej uprawie, a jak będziesz w niej już tonąć to za koło ratunkowe łap.
Jeśli tylko w międzyczasie nie zostanie i ono pochłonięte przez kolczurkę.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pnącze na budynek śmietnika

Post »

:lol: :;230


a ja polecę wracając do tematu wiciokrzewy -serotina /bezproblemowy
lub też zaostrzony /zimozielony chyba,że zmrozi ,ale ładnie odbija mam go parę lat

jeno co to trochę do tego dołka wsyp kompostu to odczuje
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pnącze na budynek śmietnika

Post »

Co do wysiewania tej kolczurki, to chyba główne znaczenie ma to gdzie się chce ją wysiać. Przecież wiele okolic jest już na tyle mocno opanowanych przez ten chwast, że jedna roślina rosnąca gdzieś przy śmietniku sytuacji nie zmieni, tym bardziej gdzieś w mieście gdzie często nie ma jak się rozprzestrzenić. Gorzej jeżeli ktoś to wysieje np. nad rzeką, gdzie jej dotąd nie było.
Teraz to już trochę "musztarda po obiedzie", trzeba było bardziej myśleć i reagować jakieś 10-20 lat temu.
RychuWroc
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 22 mar 2012, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

Witam,

również poszukuję jakiegoś pnącza na stronę północną, co stworzy zieloną ścianę o wysokości 1m. Póki co moimi faworytami są przywarka japońska i klematisy. Czy ma ktoś może coś jeszcze, co nie zostało wspomniane w tym wątku? (niestety ciężko z tą stroną północną)
Awatar użytkownika
greatwave
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 lis 2010, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

Ja po stronie północnej mam posadzoną hortensję pnącą- rośnie jak szalona i winnik zmienny 'Elegans'- nawet mimo braku światła jest bardzo ładnie wybarwiony i nie dorasta mi wyżej niż 1,5m.
Pozdrawiam
Czorny
50p
50p
Posty: 71
Od: 12 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

X-d-a.Winobluszcz kwitnie i właśnie wtedy zwabia mnóstwo owadów.

-
Kinia19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 28 wrz 2013, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

To można siatki w oknach wstawić.
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

Polecam winobluszcz pięciolistkowy, fakt kwiatki drobniutkie, niepozorne ale granatowe owoce zebrane w baldachogrona są piękne, no i i te kolorki jesienią - nawet jeśli się tak nie przebarwi od północy, to na pewno źle mu tam nie będzie - jest bezobsługowy :wink: polecam

http://img199.imageshack.us/img199/3740/onii.JPG

Obrazek
Pozdrawiam, Iwona.
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

RychuWroc pisze: Czy ma ktoś może coś jeszcze, co nie zostało wspomniane w tym wątku? (niestety ciężko z tą stroną północną)
U mnie na północnej ścianie dobrze radzi sobie trzmielina o kremowo obrzeżonych listkach (nie znam nazwy odmianowej, bo dostałam ją, a nie kupiłam). Co prawda przez pierwsze trzy lata nie pięła się w oszałamiającym tempie w górę, ale teraz już się zakorzeniła porządnie i ma już ponad trzy metry.
W łagodne zimy to nawet nie traci tych listków, a nawet i w te ostrzejsze to nie łysieje tak do końca, jak rosnący z nią do towarzystwa winobluszcz trójlistkowy.

-- 2 paź 2013, o 19:46 --
RychuWroc pisze: Czy ma ktoś może coś jeszcze, co nie zostało wspomniane w tym wątku? (niestety ciężko z tą stroną północną)
U mnie na północnej ścianie dobrze radzi sobie trzmielina o kremowo obrzeżonych listkach (nie znam nazwy odmianowej, bo dostałam ją, a nie kupiłam). Co prawda przez pierwsze trzy lata nie pięła się w oszałamiającym tempie w górę, ale teraz już się zakorzeniła porządnie i ma już ponad trzy metry.
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

Jola jak możesz wrzuć zdjecia :D
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
RychuWroc
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 22 mar 2012, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pnącze przy północnej ścianie?

Post »

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Winobluszcz w pierwszej chwili odrzuciłem, bo się obawiałem, że się nie przebarwi (w ogóle).
Ale Iwona, ten bluszcz u Ciebie jest od strony północnej? (moja tak naprawdę jest północno-wschodnia)
Jolu, dziękuję za podpowiedź odnośnie tzmieliny, zimozielone pnącze (przynajmniej częsciowo) byłoby ideałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”