Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

W książce (instrukcji) która była dołączona do rozdrabniacza. sama raczej na to bym nie wpadła :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

mewa pisze:W książce (instrukcji) która była dołączona do rozdrabniacza. sama raczej na to bym nie wpadła :wink:
No to będę próbować :D Dzięki!
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21871
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ewo próbowałaś tej metody ostrzenia walca?
Zastanawia mnie jak wygląda aluminiowy element docisku po takim ostrzeniu.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ja mam Krysiu rozdrabniacz od czerwca - na razie nie widzę żeby nie był ostry więc tego nie robię - zawsze możesz zdjąć obudowę i zobaczyć jak to wygląda - jak jest łatwy dostęp do odkręcenia walca to nie będzie problemu z naostrzeniem go .
Krysiu czy Twój walec jest tępy ? , po czym to rozpoznajesz?, moze zalezy od materiału ktory mielisz? .
Pozdrawiam. Ewa
Wojtek70
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 cze 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Puławy

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Witajcie,
Ostatnio robię przymiarkę do zakupu rozdrabniarki. Nie ma to być inwestycja na całe życie za duża kasę ale coś niedrogiego ale działającego. Ostatnio są jakieś promocje w LM i Brico Depot i za około 300 zł można nabyć to coś. Wiem, że to nie jest mistrzostwo świata ale chcę czegoś na moje możliwości i potrzeby.
Czy orientujecie się jakiej jakości jest ten sprzęt czy macie jakieś opinie na ten temat? Warto czy nie?
Pozdrawiam,
Wojtek
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Też jestem zainteresowana odpowiedzią. Może mewa czy norbitka macie jakieś uwagi dot. używania swych CMI? Czy ona jest zębatkowa i sama wciąga gałązki?; może już było o tym, ale jakoś nie zwróciło to mojej uwagi. Jaki był jej koszt w kwietniu?; myślę wydać maksymalnie 500 zł, mam ogródek ok. 400 m2, który czekają zmiany już jesienią i wiosną.
Prześledziłam ten wątek, i ten zamknięty też, ale tyle jest obecnie na rynku tych urządzeń, że trudno zdecydować :(
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Może zadawajcie konkretne pytania? Swoją CMI mam już 5 lat, opisałam ją dokładnie na str.5 i 8, pozytywnego zdania nie zmieniłam, nie wiem co was jeszcze interesuje?
Pozdrawiam, Marta
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Sorry, doczytałam, że w listopadzie 2008 roku kosztowała 499 zł, nie umiem pewnie szukać w internecie, bo jej nie znalazłam w nigdzie w ofercie :oops:
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Moja jak i Marty jest zębatkowa ( Kupilam taką samą jak pokazywała Marta ponieważ była z niej zadowolona)- sama wciąga gałazki ,Ma docisk który można regulować. Jak gdo tej pory mielilam świeżą sosnę i z tych zrębków jestem najbardziej zadowolona bo oprócz zrębków z drzewa tnie również igliwie. , Brzoza też była przeze mnie cięta - po uprzednim leżakowaniu ok 4 miesięcy ( brzoza cięta w formie bezlistnej) natomiast brzoza z zielonymi listkami zapycha ją . Tnie pięknie jarzębinę. Ja jestem zadowolona - jezeli ma problem ze świeżym drewnem to drzewo odkladam do przeschnięcia( Liściaste).
Zdarzyło się kilka razy że się zablokowała przez sęki- wtedy jest wsteczny bieg - jeżeli to nie pomaga to trzeba poluzowac docisk
Moja kosztowała ok 500 zł . znajdziesz ją najprawdopodobniej w OBI
Pozdrawiam. Ewa
terecha
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Serdecznie Wam obu dziękuję. Przyjrzę się zdjęciom Marty na wcześniejszych stronach i już jutro będę jej szukać :D :D
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Zdecydowanie polecam te rozdrabniarki które zamiast nozy maja wałki.
Poza tym dobrze, gdy rozdrabniarka ma przełacznik zmiany kierunku obrotów (na wypadrk gdy sie zapcha nadmiarem gałązek)
Wałek (obracając się ) z natury rzeczy powoduje ze nie trzeba dopychać gałązek
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ja potrzebuję dobrej rozdrabniarki, ale jakoś nie mogę się zebrać (były inne problemy) z zakupem i martwię się, że rozejdą mi się te marne grosze, które na nią przeznaczyłam. ;:223
Nie mam specjalnie kasy na spalinową, a na prąd w mojej sytuacji średnio się opłaca, bo zjedzą mnie rachunki, mała wydajność i co najważniejsze muszę wtedy przetransportować gałęzie z drugiej działki do siebie, a to już mocno kłopotliwe. ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Renatko a czy nie lepiej opłacałoby się Tobie wynająć rozdrabniarkę raz do roku skoro masz taką ilość gałęzi :?:
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”