U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Witaj Gosiu warzywnik masz niesamowity podoba mi się super ;:138
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Moja żółtawa lilia nn to Big Brother, dzięki za podpowiedź Jagi ;:196

Elu, cieszę się że zajrzałaś ;:196

Iza, baniak ma pojemność 600 l, deszczówką podlewam warzywa i donice, reszta roślin musi się zadowolić wodą z węża.

Gosiu, jak przez dziesięć lat będziesz powiększać po troszku rabaty, to trawniczka niewiele zostanie, może M nie zauważy ;:306

Witaj Halinko :wit
Warzywnik jest malutki, tym bardziej miło mi, że ci się podoba.

A właśnie, dawno nie pokazywałam, co się dzieje w warzywniku.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

-- 29 lip 2013, o 22:39 --

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

-- 29 lip 2013, o 22:40 --

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

No proszę i najeść u Ciebie się można,podziwiam Ciebie że na takim małym skrawku zrobiłaś taki raj ;:215
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Gosieńko Kochana ...czytam - jestem - można powiedzieć - na bieżąco ...ale powiem Ci tylko tyle ...niemiecki porządek ...jakże ciśnie się na usta przysłowie ; " z kim przystajesz - takim się stajesz " ;:108 ... Jak tak patrzę na Twój warzywnik i jego zdrowe , rosnące pod gołym niebem rośliny ...to mnie aż skręca ....z zazdrości ;:223 . Mam swoje małe szklarenki i ponad trzydzieści krzaków pomidorów w nich rośnie ...nie używam żadnej chemii - nawet profilaktycznie / zapobiegawczo . Jednak tyle gron i w takiej ilości pomidorów na jednym gronie , to u mnie nie ma ;:185 .
Ogórki zaś rosną , a właściwie rosły - bo je diabli wzięli ;:219 ;:130 ...zwyczajnie uschły . Zaprawiłam tylko trzy słoiki kwaszonych ...w życiu tak nie miałam . Jednak było to spowodowane tym , że one rosły w ziemi kompostowej , nasypanej na czarną folię i obłożonej deskami . Ziemi jednak było ciut za mało ...taki inspekt , to raczej na rzodkiewkę , sałatę , szczypiorek ...czy też ew. na cebulkę siedmiolatkę .

Superancko masz wyłożone te płytki ( chyba ścieżki - po których pomykasz )...nawet w szlafroczku możesz " lecieć "po szczypior , pomidorka , ogórka ...czy nawet zioła .
W życiu takiego ogrodu nie stworzę ...a Gosia / Małgo2 ma racje ...ale , ale - czyż nie jest piękne ...tworzyć , przerabiać , zmieniać , dosadzać , przesadzać ? Roboty zawsze sporo , chyba na plan piętnastoletni ...ale kiedy cieszyć się z owoców naszej pracy ...gdy tak prawdę mówiąc - nigdy nie jesteśmy zadowoleni ;:145

Wzięłam się za rabatę od ulicy ...ale w tych upałach nie da się nic robić ;:185 ...wykopuję i wyrzucam ( dosłownie ) wszystkie cebule Śniedka baldaszkowatego ...będzie tylko z boku mała kępka w ryzach trzymana .

Pozdrawiam Cię z upalnego południa ;:196
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Małgosiu, ciesz się więc bardzo - ogród właśnie powinien być tym miejscem odpoczynku z książką, a nie wieczną harówką!! Pomidorki wzorcowe!!
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:167
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Elu, byłby raj, jakby się jeszcze udało jabłonkę posadzić :wink:

Jagódko, ze ścieżek w warzywniku wyłożonych płytami chodnikowymi (30x30 cm) jestem bardzo zadowolona, można pomykać w kapciach ;:215 Pomidorów mam 21 krzaków w gruncie i 4 w donicach, plony zapowiadają się dobrze, a jak będzie, zobaczymy. Ja też staram się uprawiać bez chemii, żółknące liście lub z plamkami natychmiast obrywam. Przeciwgrzybowy środek mam, ale użyję dopiero w ostateczności. W zeszłym roku w sierpniu pojawiła się zaraza, opryskałam krzaki i to je uratowało, owocowały do września. Ogórki przerosły moje oczekiwania, zajadamy się mizerią, kisi się drugi słoik małosolnych, zrobiłam też kika słoików sałatki. Fasola szaleje, zebrałam już ponad 4 kg, uwielbiamy z masłem i bułką tartą. Szczególnie plenna jest żółta karłowa, zielona rośnie na tyczkach i dopiero się rozkręca, ale widać że też będzie dużo. Eksperymentalnie posadziłam trzy sztuki kalafiora z rozsady i klapa, w przyszłym roku nie będę ponownie próbowała, bo szkoda mi miejsca.
U mnie się teraz ochłodziło, było upalnie i przez trzy tygodnie nie padał deszcz. W moim ogródku również znalazłoby się kilka miejsc do przerobienia, bo nie ze wszystkiego jestem do końca zadowolona, ale z przemeblowaniami na rabatach czekam do jesieni, niech rośliny sobie teraz spokojnie kwitną.

Monia, to w zasadzie pierwsze lato, kiedy mniej haruję, a więcej odpoczywam. I bardzo mi się to podoba :heja

Zakwitły następne lilie
Pink Expression

Obrazek Obrazek

Rialto

Obrazek Obrazek

Stargazer

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Lilie jak z obrazka i czuję już ich zapach ;:108
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Cześć, Megi, uważnie przeczytałam o tym, jak uprawiasz warzywa. Jestem pełna podziwu.
Nie dziwię się, że decydujesz się na te, które się niezawodnie udają, bo miejsce masz limitowane.
Tak mi w Twojej opowieści zapachniało małosolnymi, że pocwałowałam po nie do sklepu, taka siła sugestii :shock:.
Wszystkie trzy lilie bardzo mi się podobają i chyba nie mają monstrualnych rozmiarów, tym samym są lepsze do małych ogrodów, niż te drzewiaste, które mnie w tym roku skusiły ;:218.
Idąc za Twoim przykładem, staram się też odpoczywać w ogrodzie, a nie tylko w pocie czoła zasuwać.
I muszę przyznać, że kawa z książką, na leżaku jest bardzo dobrym pomysłem ;:215, tym bardziej, że w nocy krasnoludki ładnie ogród podlały ;:306.

;:196 Jagoda
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Elu, lilie pachną obłędnie, szkoda że nie kwitną dłużej.

Jagi, co roku testuję jakieś nowe warzywka i powoli klaruje mi się, co będę chciała uprawiać zawsze, a z czego zrezygnuję.
Bardzo polubiłam nowy sposób na spędzanie czasu w ogródku - z książką na leżaczku. Od czasu do czasu wstaję, żeby rozprostować kości, coś tam wypielę albo przytnę, podleję jeśli nie zrobią tego krasnoludki, zbiorę plony z warzywnika... No i oczywiście knuję już plany, co i jak poprzerabiać na rabatach :wink:

Hortensja Pinky Winky
Obrazek Obrazek

Powtarzają kwitnienie róże
New Dawn i Oklahoma
Obrazek Obrazek

Leonardo da Vinci flirtuje z liliami
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek

nn
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25144
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

A ja już chyba nie umiem leżeć na leżaku.
Przez ten tydzień, kiedy były upały nic nie robiłam. I tak naprawdę byłam chyba bardziej zmeczona.
Dzisiaj schłodziło się i od razu wzięłam się do roboty.
Jakoś mi lepiej
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Gosiu, samo leżenie na leżaku na dłuższą metę byłoby nudne i pewnie już po chwili nosiłoby mnie po ogrodzie ;:306
Czytam 'Grę o tron', jestem w połowie czwartego tomiska i tak mnie ta powieść wciągnęła, że najchętniej spędziłabym z nią każdą wolną chwilę. A że równie chętnie przebywam w ogrodzie, więc łączę przyjemne z jeszcze przyjemniejszym. Ot, cała prawda o moim leżakowaniu :wink:

Augusta Luise i Rosarium Uetersen

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Bardzo ładnie wyhodowałaś różyczki, Megi, a i innym roślinom nic nie brak ;:333.
Pozarastały już przeznaczone dla nich miejsca i wychodzą poza obramowanie.
Ten leżaczek niech będzie pod ręką. Warto posiedzieć, choć przez chwilę... ;:170.
Boję się, że już niedługo wzdychać będziemy z tęsknoty za tym latem ;:218.
Korzystaj więc, ile się da.

;:196 Jagoda
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie cz.2

Post »

Jagi, mam wrażenie, że róże niewiele się przejmują moim hodowaniem i robią co chcą. Niektóre rośliny rosną niespodziewanie szybko, dobrze że obrzeża zrobiłam, bo inaczej wymknęłyby się spod kontroli :wink:
Korzystam z lata ile się da, leżaczek cały czas stoi na tarasie, złożę go dopiero przy końcu września. Masz rację, warto posiedzieć choćby chwilę.

Dawno nie było widoczków ogólnych.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”