Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
kkkkrystian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 cze 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Witam. Czy używał ktoś mikroorganizmów do zwalczania stonki ziemniaczanej? Jak tak to w jakich ilościach i po jakim czasie zadziałało. Używałem Em Farma na truskawki i na następny dzień było widać efekt w zwalczaniu jakiegoś szkodnika. Zjadał liście truskawek i mógł latać.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

kkk mikroorganizmy to nie tygrysy,niczego nie pożrą;)
kkkkrystian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 cze 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

danutka66 pisze:kkk mikroorganizmy to nie tygrysy,niczego nie pożrą;)
Doświadczenia pokazują, że Ema5? jest szczególnie pomocny w walce m.in.: z szarą pleśnią, mączniakami, bakteriozami, głownią, chwościkiem buraczanym, mszycami, stonką, zwójką aroniową, pryszczarkami, skrzypionkami, kwieciakami, parchem, zarazą ziemniaczaną, śmietką, kanciastą plamistością, alternariozami, fuzariozami.

to jak to wytłumaczysz?
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

kkkkrystian pisze: Doświadczenia pokazują
Gdzie mogę znaleźć efekt tych doświadczeń?
carnivorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 cze 2013, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

danutka66 pisze:
kkkkrystian pisze: Doświadczenia pokazują
Gdzie mogę znaleźć efekt tych doświadczeń?
Mowa chyba o doświadczeniach użytkowników w zwalczaniu chorób i szkodników :D , bo doświadczeń naukowych na ten temat w Polsce ani widu ani słychu (może ktoś coś opublikował, ale ciężko to znaleźć). Można jednak założyć, że przy chorobach grzybowych EMy mogą być skuteczne w profilaktyce, ze względu na ogólnie antagonistyczny charakter mikrobów użytych w preparatach z EMami. Do zwalczania zaawansowanych objawów chorobowych trzeba szukać innych metod - gdzieś, kiedyś słyszałem o wyciągu wodnym ze skrzypu polnego (skrzyp + woda + 1-2 dni, w beczce a później oprysk taką mieszanką), ale jeśli ktoś nie jest entuzjastą ekologii to rozsądne używanie chemii da najlepsze wyniki. Ze szkodnikami niestety czyste EMy tak dobrze sobie nie poradzą, trzeba by je czymś wspomóc.
Mzimu
200p
200p
Posty: 232
Od: 29 maja 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Milanówek

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Zastanawiam się, jak zadziała preparat Timorex na EMy.
Timorex jest grzybobójczy, na bazie olejku z drzewa herbacianego. Kupiłam go, bo grzyb zaatakował mi brzozy ozdobne. Prawdopodobnie zresztą przez moją opieszałość - mniejsze rośliny, w tym pomidory, powojniki, młode orzechy - które w poprzednich latach były atakowane przez grzyby, pryskam EMami regularnie co tydzień lub częściej po dużych deszczach i mają się świetnie. A te brzózki już tak urosły, że opryskanie ich to większy wysiłek. No i wlazło draństwo.
Zastanawiam się teraz, czy stosować naprzemiennie, czy już zostać przy Timoreksie, który przecież na EMy też zadziała (wybijając je?). Co o tym myślicie?
Pozdrowienia,
Gośka
carnivorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 cze 2013, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Mzimu pisze:Zastanawiam się, jak zadziała preparat Timorex na EMy.
Timorex jest grzybobójczy, na bazie olejku z drzewa herbacianego. Kupiłam go, bo grzyb zaatakował mi brzozy ozdobne. Prawdopodobnie zresztą przez moją opieszałość - mniejsze rośliny, w tym pomidory, powojniki, młode orzechy - które w poprzednich latach były atakowane przez grzyby, pryskam EMami regularnie co tydzień lub częściej po dużych deszczach i mają się świetnie. A te brzózki już tak urosły, że opryskanie ich to większy wysiłek. No i wlazło draństwo.
Zastanawiam się teraz, czy stosować naprzemiennie, czy już zostać przy Timoreksie, który przecież na EMy też zadziała (wybijając je?). Co o tym myślicie?
Zastosuj Timorex i dopiero jakiś czas po ustąpieniu objawów chorobowych możesz wprowadzić z powrotem EMy. Nie wiem jak długo olejek pozostaje aktywny w środowisku (może to info jest na etykiecie), ale na mikroby w EMach bez wątpienia podziała negatywnie.
Mzimu
200p
200p
Posty: 232
Od: 29 maja 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Milanówek

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

carnivorek, dzięki za odpowiedź.
Właściwie to logiczne, ale jednak dobrze zawsze z kimś wymienić opinię :)

Swoją drogą jestem bardzo zadowolona z efektów korzystania z pomocy mikrobów.
Przez zimę czytałam ten wątek i inne informacje w necie polskim i obcym i od wiosny działam.
Ewidentnym dla mnie dowodem na ich skuteczność jest kondycja wspomnianych wcześniej orzechowców. Mam kilka młodych drzewek, w zeszłym i poprzednim roku łapały grzyba i były całe w brązowych plamach. W tym są "czyściutkie", mimo że na innych orzechowcach rosnących w okolicy plamy są.
Drugim testem będą pomidory, które w tym roku mam w większej ilości (w zeszłym było krzaków 6 i połowę zjadła zaraza ziemniaka, w tym poszalałam i krzaków jest 120). Jeśli uda mi się je przeprowadzić bez ZZ (póki co komunikat aktywny, ale moje rosną pięknie), to chyba pójdę te moje mikroby wyściskać :wink:
Pozdrowienia,
Gośka
kkkkrystian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 cze 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

danutka66 pisze:
kkkkrystian pisze: Doświadczenia pokazują
Gdzie mogę znaleźć efekt tych doświadczeń?
to jest tekst ze strony producenta. Podobno Em5 dobrze działa w środowisku które już jest zdominowane przez emy. Jak będę u sprzedawcy to spytam się czemu nie podziałało to potem napiszę.
kkkkrystian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 cze 2013, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Rozmawiałem ze sprzedawcą o tych stonkach. Powiedział, że emy coś tam produkują i wtedy jaja nie wylęgają się w takiej ilości. W tym roku sam musiał użyć chemii żeby się pozbyć stonki.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

Pisałam już ,że w tym roku pierwszy raz używam EM-ów/EM farma/.Co już zauważyłam?
-róże nigdy tak pięknie nie kwitły
-brzoskwinie nie mają kędzierzawości,a co rok o tej porze z liśćmi było maaaarnie
Robiłam opryski częściej niż zaleca producent czyli nie 4 razy w sezonie,ale średnio o 2 tygodnie i w tzw.dawkach uśrednionych
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

@danutka a konkretnie ktore EMFarma uzywasz? Bo widze jest kilka rodzajow.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Efektywne mikroorganizmy EM

Post »

z Mirkowa
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”