Zespół suchego oka

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Zespół suchego oka

Post »

Kochani!
Męczy mnie ta przypadłość od listopada 2007. Jestem oczywiście pod opieką okulisty ale krople przynoszą tylko chwilową ulgę a czasami nawet i tego nie. Może ktoś miał jakieś leki zagraniczne albo zna jakiś sposób na to cholerstwo. Strasznie się męczę, prawie nie czytam, bo oczy potem tylko wyjąć i włożyć do lodówki. :(
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Dorotko strasznie mi przykro,a jakie są dokładnie obiawy tej choroby?Z oczami nie ma żartów ja mam inny problem nie dowidzę na prawe oko i z tym podobno już nic nie da się zrobić byłam ostatnio na badaniu komputerowym i tak mi lekarka powiedziała na lewe też nie wyrażnie widzę, ale lewę można skorygować okularami, a prawe już nie. :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Dewuko, jedź wszystko, co zawiera luteinę, głównie czarne jagody w każdej postaci. Podobno pomaga i wzmacnia.

Mam podobną przypadłość, a właściwie wcześniejszy etap, tuż przez rozwiniętym zespołem suchego oka, a do tego alergię na różne codzienne czynniki, których się nie da uniknąć i stąd powstało takie zamknięte koło, leczę alergię, krople uszkadzają rogówkę, leczę rogówkę, okulistka ratuje mnie przed zespołem suchego oka i tak wkoło Wojtek :( Tak więc rozumiem cię doskonale, to paskudna przypadłość, ale czy to się daje wyleczyć, czy tylko zaleczyć, to na razie nie wiem. Oby to pierwsze...

Ja używam na zmianę:
- SYSTANE KROPLE DO OCZU 10 ML
- HYLO-COMOD 0,1% KROPLE DO OCZU 10 ML
- ALLERGOCROM 2% KROPLE DO OCZU 10 ML

Dwie pierwsze łagodzą, nawilżają, dają ulgę i przepłukują, trzecie pomagają przy kurowaniu alergii.

Nie używaj kropelek typu Visine, bo podobno wysuszają, zamiast nawilżać, jak mi powiedziała pani okulistka. A najlepiej się czułam, kiedy mi zakropliła coś przeciwbólowego, taki olejek znieczulający gałkę oczną przed kolejnym badaniem. Błogość!! Pełnia szczęścia!!! Ale nie wolno tego używać więcej, niż raz na dłuższy czas, więc nawet mi nie podała nazwy tego specyfiku.

Jeszcze jedno, świetlik też może pomóc, ale może też uczulać, okłady z herbaty wysuszają, jeśli już to z rumianku (zaparzone letnie torebki), i na koniec uważaj na kremy nakładane w okolicach oczu, muszą być łagodne i bezzapachowe, jak dla alergików.

Wracaj do zdrowia!!! I jeśli znajdziesz jakieś lekarstwo na tę paskudę, napisz koniecznie :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Nalewko - dziękuję, że napisałaś.
Strasznie męczące to cholerstwo. Jutro dokonam jagodowych zakupów - jakieś herbatki albo wyciąg jak znajdę.
Ja mam w tej chwili:
- Hylo-lasop
- Cusicrom
- Vidisic żel na noc
- telfast 120 tabletki przeciwalergiczne.
Oj takie kropelki znieczulające to rzeczywiście działa. Szkoda, że tylko chwilowo
:( Od listopada używam leków tylko przypisanych przez okulistkę. Ale nie odczuwam poprawy.
U mnie to też jest związane z alergią. Jestem uczulona na mnóstwo rzeczy, nie można ich przecież wszystkich wyeliminować. :evil:

Beatko - zespół suchego oka polega na tym, że oko nie jest naturalnie nawilżane. Mam cały czas wrażenie piasku pod powiekami. Strasznie to męczące i uciążliwe.
:(
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7628
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Używam i polecam firmy Sanum
Ma ciekawe inne ochronne działanie dla "komputerowców"

http://www.sanum.com.pl/izopatyczne/muc ... ople-oczne


Najważniejsze, że jest bez chemii, jest to lek izopatyczny i bardzo skuteczny i u mnie i znajomych
Można stosować nieregularnie, nie ma żadnych skutków ubocznych


Dodatkowo stosować warto czarną jagodę + luteinę w jednym z preparatów - teraz akurat w ciekawym połączeniu jest dostępny preparat mocno nawet reklamowany , nazwa zaczyna się na Duo... :wink:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Mnie okulistka przepisała Oftagel.
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Adminie i Ulino - dziękuję za kolejne podpowiedzi. :lol:
ElizaGa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 lip 2008, o 11:24
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A ja płuczę regularnie oczy Lacrimalem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”