Moja mała kolekcja:))

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

cashmir1975 witam serdecznie :wit
Magdzia pisze:Piękna Cambria ;:oj
Fakt, fajny bordo ;:209 No i szkoda tego "z przeszłości" bo na fotce wygląda świetnie :wink:
PS. Jak możesz, zmień kolor stopki bo inaczej Cię "góra" pogoni :oops:
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Fajny początek czekam z niecierpliwością na więcej zdjęć :tan
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa:))) Ten wspomnieniowy "tygrysek" to chyba byłoZygopetalum, ale też nie jestem pewna, bo zakupiony w markecie budowlanym, który jakiś czas temu miał bardzo dużą rozmaitość gatunków orchideii, niestety bez nazw. Przytaszczyłam wtedy jego i dendrobium mam wrażenie, że dendrobium phal. Jednak minusem tego zakupu była słaba jakość samych roślin. Tygrys mi raz zakwitł w domu i potem wraz z kwiatami padł cały, nic nie pomagało:( Dendrobium natomiast nie jestem w stanie zmusić do kwitnienia, natomiast posiada 5 keiki. Nie wiem czym oni "pędzili" te kwiatki, ale chyba na zasadzie jednorazówek miały być. Co do mojej storczykomanii to ma już dość poteżne korzenie. A włąściwie to już pełnoletnia:D. Kiedy w TV leciał TWIN PEAKS po raz pierwszy jeden z pobocznych bohaterów miał orchidarium, dostałam wtedy takiego amoku, że za wtedy dla mnie fortunę, przez jedną kwiaciarnie zamawiałam z Holandii storczyka, był to biały falek z różową warżką. Zaliczył piękne kwitnienia, niestety nie miałam ani dostęu do materiałów, ani środków typu podłoże, żeby mu zapewnić jak najlepsze warunki i poległ. A amok do końca nie poległ. Więc zawsze w domu miałam już jakiegoś storczyka, ale albo brak kasy, albo praca, dziecko itd i w sumie od niedawna mogę się nimi zająć tak chce:D
To czarne to cambria - Dufin , też pierwszy raz taką spotkałam, nietypowa, ale niech im będzie, a Miltonia z wczoraj to mam nadzieję, żę to jednak to co ma być, bo cena była wcześniej 49,90 i z bólem w oczach sprzadali za 10, cambrie były i są po ok 30. Więc jestem dobrej myśli ;:215
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Chyba namieszałam, ale mówiąc "czarny" miałam na myśli ten z ostatniego zdjęcia - Twój ulubieniec z "przeszłości" ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Kontynuując temat weterana falka zaprezentuję jego wiosenne wariactwa, swoją drogą zastanawiam się co zrobić, żeby nie stracił tylu pędów i sam się nie wykończył:/
zdjęcie poniżej pęd kwiatowy który zaprzestał rozwoju ok 6 m-cy temu i teraz ruszył, obok niego keiki i mam wrażenie, że pod keiki znów nowy pęd kwiatowy
Obrazek
kolejny pęd kwiatowy
Obrazek
a tu jeśli dobrze widzę to wychodzą dwa pędy...
Obrazek
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Gratuluję, jeszcze nigdy nie miałam dwóch pędów z "własnego kwitnienia" ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Keiki zdecydowało się na własny pędzik widzę :D
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

No mam nadzieje,że te jego wiosenne popisy skończą się burzą kwiatów. U mnie za to dziś ciepło,ale ściana wody za oknem,część storczyków bierze prysznic na tarasie:)
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Witam serdecznie:) Piękne kwiaty, powtórzę się ...takie nietypowe :) ;:173 zazdroszczę tych nowych pędzikó wszystkich :))
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

A witam i w imieniu storczyków dziękuję za komplementa :)) A poniżej nowy lokator, tajemnicze dendrobium, kupione na allegro jako.... dendrobium niespodzianka. Doszło wczoraj. A swoją drogą jak myślicie, jakie to dendrobium? Te pędy kwiatowe jakieś delikatne niby jak kingianum albo coś podobnego, ale kto wie....

Obrazek
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

To jest Dendr.Phalaenopsis.A po lisciach trudno powiedziec Jackie.Dowiesz sie jak zakwitnie.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

Jako, że dziś mam sporo czasu, postanowiłam porozglądać się po nowych wątkach na forum. Zawitałam też do Ciebie cashmir1975. I już się z tego cieszę, bo przewiduję piękne kwitnienia u Ciebie. Miejsce na storczyki mam ograniczone, więc pozostaje mi oglądanie kolekcji innych storczykomaniaków. A Twoje są piękne i obficie kwitnące. Pozdrawiam z rana!
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała kolekcja:))

Post »

A miło mi powitać:)) No co do miejsca w domu to zawsze za mało. Mam nie tylko storczyki, więc jeszcze chwila a zacznę pewnie mojemu M. marudzić o jakąś zabudowe tarasu, albo balkonu z ogrzewaniem;)
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”