Witam kolegę. Myślę, że ważnym elementem w doborze pompy jest określenie głębokości poboru wody (wysokość podnoszenia pompy). Związane to jest z doborem określonej mocy pompy co przedkłada się później na ciśnienie końcowe dyszy podlewającej.
Następnie musisz wybrać rodzaj pompy. Myślę, że ten link pomoże
http://www.leroymerlin.pl/porady/ogrod/ ... l1495.html . Zestaw hydroforowy możesz wykorzystać dodatkowo do zasilania domku na działce lub innych celów. Wadą zestawu jest zamknięcie działki na zimę. Trochę waży i trochę zajmuje miejsca. Chyba, że działki na zimę nie zamykasz?
Jak mowa o podlewaniu proponuję pompę przenośną do podlewania. Odkręcasz abisynkę, wkręcasz trójnik i abisynkę zakładasz na trójnik. Do wolnego odejścia z trójnika wkręcasz kawałek rurki (można kupić już nagwintowany dowolnej długości) lub łącznik, następnie zawór zwrotny i ... proponuję kran z automatycznym łączem (tak jak szybkozłączki do węży ogrodowych). Do pompy też montujesz "elementy łączne" zakończone szybkozłączką. Możesz teraz zwykłym wężem do podlewania (lepiej zastosować wąż trochę lepszej jakości) łączyć pompę szybko i bez wysiłku w każdej chwili w razie potrzeby.
Pamiętaj musisz zwracać uwagę (kiedy nie będzie podawać wody lub zmniejszy się ciśnienie podawania) na szczelność połączeń w szybkozłączkach. Przy nieszczelnych będzie zasysać powietrze zamiast wody co następnie skutkuje szybszym zużyciem łopatek wirnika. Pompa bez wody nie powinna pracować.
Oczywiście możesz wybrać inne rozwiązanie podłączenia lub inną pompę. Link powinien pomóc.
Powodzenia
Bliźniak