Betonowy balkon w środku miasta

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mugatka
50p
50p
Posty: 50
Od: 1 maja 2013, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Dziękuje za miły post w moim wątku :)
Przejrzałam Twój na szczęście jeszcze krótki wątek i jestem pod wrażeniem pomysłowości ... styropianowe skrzynie to świetny pomysł !
Nie wiem jak Ty upchniesz te wszystkie roślinki które widziałam... ale jak podrosną i zakwitną to będzie SZAŁ :) Pozdrawiam serdecznie :wit
"To nie sztuka wybudować nowy dom... sztuka sprawić by miał w sobie duszę..."
Mugatkowe TWORY
Mugatkowe początki
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Fuksja cudna, bardzo fajne zestawienie kolorków ;:215 A daliami to rzeczywiście możesz zacząć handlować na osiedlu ;:306
Do doniczki jeszcze nic nie kupiłam ale już sobie upatrzyłam białego niecierpka w ogrodniczym tylko był już zamknięty jak wracałam z działki ;:172 Ale wiem, że na mnie poczeka ;:172
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Wow! Ale piękna fuksja! Mi tez się ostatnio fuksji zachciało, ale niestety mój mąż leniuch sprowadził mnie na ziemię, i stwierdził, że nie będzie wiercił dziury w suficie, bo tam chciałam ją powiesić... Może jeszcze mi się uda go przekonać :D
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

kurcze ale masz cudną fuksję, idealnie pasowałaby do mojej koncepcji kolorystycznej balkonu -fiolet i róż + niebieski... Aż sobie poszukam na alle i chyba kupię ;)
cuxia pisze:że nie będzie wiercił dziury w suficie, bo tam chciałam ją powiesić...
to bierzesz i sama wiercisz - to w moim wydaniu a na faceta jest sposób... w sobotę, jak będziecie w domu, rozkładasz drabinę, bierzesz wiertarkę, otwierasz ją, szukasz kołków , najlepiej takich które kompletnie nie będą pasować ;) - ogólnie przygotowujesz stanowisko pracy... czekasz.... robisz sobie kawę, zwykła ciekawość faceta spowoduje, że zapyta "kochanie a co będziesz robić?" na co Ty odpowiadasz, przełykając łyk kawy "a dziurę w suficie, sądzisz że te kołki wystarczą?" i udajesz, że zapalczywie zabierasz się za robotę, jestem pewna, że tylko prawdziwy drań pozwoli kobiecie samej to zrobić ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

lilasek pisze:
to bierzesz i sama wiercisz - to w moim wydaniu a na faceta jest sposób... w sobotę, jak będziecie w domu, rozkładasz drabinę, bierzesz wiertarkę, otwierasz ją, szukasz kołków , najlepiej takich które kompletnie nie będą pasować ;) - ogólnie przygotowujesz stanowisko pracy... czekasz.... robisz sobie kawę, zwykła ciekawość faceta spowoduje, że zapyta "kochanie a co będziesz robić?" na co Ty odpowiadasz, przełykając łyk kawy "a dziurę w suficie, sądzisz że te kołki wystarczą?" i udajesz, że zapalczywie zabierasz się za robotę, jestem pewna, że tylko prawdziwy drań pozwoli kobiecie samej to zrobić ;)
A kurcze niby taka mądra jestem a o tym nie pomyślałam.. Kurde tylko gdzie jest u nas w domu wiertarka? hmmm... ;:306
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Dzień dobry wszystkim,
ależ mamy piękny dzień ;:3 tyle można by na balkonie zrobić a tu trzeba pracować :twisted:
stefanku - z dalii to mam Edinburgh a reszta to pomponowe i wyniosłe mix, więc też jestem ciekawa kolorów. Nie wiedziałam, że passiflora kwitnie na odrostach. Może w tym roku się o tym przekonam ;:65

Alenko - Twoja fuksja też piękna - ta liliowo-fioletowa, masz taką prawda? Ja też piję kawę na balkonie na stojąco ;:136

Mugatko - zapomniałam napisać w Twoim wątku, że kwiaty też masz cudowne. Te kompozycje w gazonach są rewelacyjne!

Niunia1981 - biały niecierpek, ho ho, super sprawa. Może dziś go kupiłaś?

cuxia, lilasek - nie ma to jak babskie sposoby na naszych panów. Oby się nie okazało, jak w tym kawale, że pomoc mężczyzny kobiecie w pracach domowych sprowadza się do tego, że podnosi nogi, by kobieta mogła poodkurzać. Strasznie seksistowskie, nie?

Dzisiaj kolejna porcja zdjęć i historii z nimi związanych.
Oto kupiona stokrotka afrykańska
Obrazek

Okryłam tę roślinę w zeszłym roku i bardzo przypadła mi do gustu, ze wzajemnością zdaje się, gdyż nie mam z nią żadnych problemów, kwitnie ochoczo i bez specjalnych zachęt z mojej strony. W tym roku wysiałam milion nasion ale mam tylko trzy małe siewki.

Mam też dwie przezimowane papryki ozdobne, które właśnie kwitną. Obydwie są czerwone, szkoda, że nie mam np. fioletowej i żółtej, ale to nic straconego, bo tegoroczne siewki czekają na pikowanie.
ObrazekObrazek

Tutaj jest oleander, którego szczepkę przywiozłam z Cypru w 2011 r. W sumie przywiozłam 13 gałązek, z czego tylko dwie się ukorzeniły. Moim Rodzicom od razu urósł monster, który kwitł jak szalony do momentu, w którym go ukatrupili. A mój troszkę dziadował i jeszcze nie kwitł, ale ładnie wygląda i co najważniejsze ŻYJE ;:138
Obrazek

Pisałam wcześniej, że przezimowałam w mieszkaniu sadzonkę dzwonka a niedawno zrobiłam z niego aż 3 nowe rośliny. Tak wygląda jedna z nich:
Obrazek

No i mam jeszcze róże, a co? W tym roku trzy z Biedronki - już czwarty rok nie udaje mi się ich przezimować więc szkoda mi inwestować w bardziej wyrafinowane egzemplarze
Obrazek

W zeszłym roku róże z Carrefoura kwitły tak:
Obrazek

I jeszcze skrzynka z anemonami - kolejne rośliny, do których przekonałam się za drugim podejściem. Za pierwszym bowiem zalałam je na śmierć i wszystko zgniło. W tym roku wszystkie bulwy wykiełkowały - grunt to oszczędne podlewanie
Obrazek
W zeszłym roku kwitły tak:
Obrazek Obrazek

Teraz się z Wami pożegnam, lecę na balkon upychać moje miśki :wit
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

;:172
Magdalenko oleander jakie ma kwiatki - kolor, pełne czy pojedyńcze.
Balkon wspaniały, czekamy na dalsze kwitnienia.
Powodzenia
;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Madziu melduję że kupiłam niecierpka ale nie białego ale różowego pełnego ;:215 i jeszcze ciemno fioletowe osteospermum i heliotropa ;:306 na szczęście znalazłam jeszcze jedną doniczkę ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Stefanku - nie wiem, jakie będą kolorki. Jeszcze mi nie kwitł. A przywiozłam trzy kolory szczepek, których nie oznaczałam przy ukorzenianiu....
Niunia1981 - ooo, właśnie fioletowe osteo mi się marzy ;:108 Ale mam bana na wstęp do miejsc, gdzie sprzedają kwiatki. Nie mam już na nie miejsca. A jak wejdę do sklepu to na 100% z czymś wyjdę. Co za nałóg jakiś przebrzydły :;230

Dziś będę sadzić do skrzyń astry, dalie, cynie i słoneczniki. Mam zagadkę do rozwiązania - w drugiej skrzyni z przekwitłymi już tulipanami chciałam posadzić resztę ferajny. Ale przecież niedługo będę wyjmowała cebulki tulipanów i przy tym zabiegu mogę uszkodzić inne rośliny. A jeśli nawet ich nie uszkodzę to będzie to mega niewygodne. Jak myślicie - czekać, aż tulipany zżółkną i wyjąć cebulki i dopiero wtedy wsadzić pozostałe rozsady?

No i stało się - to jest mój 1001 post. Czyli mam już Gold ;:138

Z krótkiego update'u - pelargonia już się rozwinęła
Obrazek


Przycięta kobea siedzi sobie cichutko w kąciku:
Obrazek]

Powojniki z Biedronki pozytywnie mnie zaskoczyły. Dwa lata temu w ogóle nie chciały rosnąć więc się zniechęciłam. Ale na krótko.
Obrazek
Z tyłu jest róża. Mam nadzieję, że nie będzie im za ciasno. A po prawej widać miętę, którą przezimowałam w mieszkaniu. Dopiero jak pokazuję te zdjęcia, dociera do mnie, jakie mam duże mieszkanie :;230 - tyle roślin w nim przezimowałam ;:oj


Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Gratuluję złotka Madziu ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Udało Ci sie przezimowac paprykę ;:oj Ale że niby w mieszkaniu :?:
Mnie się ta sztuka nie udała, a to dlatego, że w połowie sezonu moje papryczki zostały pożarte przez przędziorki. Z resztą nawet nie przyszło by mi to do głowy. Wszędzie trąbią, że papryka to roślina jednoroczna.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
mroofka
500p
500p
Posty: 905
Od: 7 lut 2011, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Twój balkon nabiera kolorów ;:138
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Betonowy balkon w środku miasta

Post »

Dziękuję Niunia1981.
mroofka - witam Cię gorąco :wit

Welkam - zgadza się - przezimowałam papryki ozdobne na parapecie z rozszczelnionymi oknami. Trochę były biedne i rzeczywiście musiałam pryskać przeciw przędziorkowi, ale udało się. W zeszłym roku przezimowałam zwykłą paprykę ale bardziej jako roślinę ozdobną - nigdy nie zawiązała owoców. Ja myślę, że rośliny, które uznawane są za jednoroczne są w stanie rosnąć dłużej w cieplejszym klimacie. Niecierpek też niby jednoroczny a go przezimowałam. Tak wyglądał w marcu:
Obrazek

A tak wygląda teraz (z tyłu po lewej) z sianymi w tym roku:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”