Jak wykonać odlew gipsowy rzeźby

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak wykonać odlew gipsowy rzeźby

Post »

Mam prośbę. Może ktoś podpowie jak mam wykonać gipsowy odlew rzeźby? Może jakiś przewodnik do robienia odlewów gipsowych? Jakich materiałów na formę potrzebuję, jaki gips na odlew? Chciałbym odlać głowę wymiarów 1:2.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
PS. Chętnie podpowiem odnośnie sprzętu technicznego do ogrodu. Mam 20 lat doświadczenia w tej branży.
;:162
Bliżniak
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Jak wykonać odlew gipsowy rzeźby

Post »

Do zrobienia formy potrzebujemy kauczuku silikonowego.Jest dość drogi .1 kg. plus 100 g.utwardzacza to ok.90 zł .
Do odlewów używamy najlepiej gipsu ceramicznego używanego w dentystyce.Najlepiej zrobić formę dwudzielną.
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak wykonać odlew gipsowy rzeźby

Post »

Dzięki za podpowiedź. Nie chcę robić powtarzalnych odlewów tylko jeden. Myślałem o formie z gipsu i odlewie gipsowym. Głowę już jako odlew gipsowy będę chciał popatynować. Całość trafi do naszego ogrodu oczywiście pod daszek no i SATYSFAKCJA pierwszej takiej pracy w życiu. Słyszałem o gipsie ceramicznym ale mam pytanie: podobno gips ceramiczny dlatego, że ma biały kolor? Można zastąpić go gipsem budowlanym lub sztukatorskim?
Pozdrawiam
Bliźniak
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Re: Jak wykonać odlew gipsowy rzeźby

Post »

Niestety nigdy nie praktykowałem form do jednorazowego odlewu i nie pomogę w tej sprawie.
scibor
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 cze 2007, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak wykonać odlew gipsowy rzeźby

Post »

Polecam: Zbigniew Wolski "Sztukatorstwo" wyd. WSiP
Szczególnie rozdział 11 - Wykonywanie modeli. I rozdział 12 - Wykonywanie form sztukatorskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”