Używana kosiarka spalinowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jonasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 lis 2010, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Czy warto kupować używane kosiarki profesjonalnych firm jak:John Deere, Honda, Viking, Husqvarna,
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup kosiarki

Post »

jonasz pisze:Czy warto kupować używane kosiarki profesjonalnych firm jak:John Deere, Honda, Viking, Husqvarna,
jeśli są w dobrym stanie a fundusze ograniczone to wg mnie opłaca się. John Deere przewyższa jakością marki takie jak Viking, MTD czy NAC [w szczególności]. Wyższe modele Husqvarny są też bardzo przyzwoite.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Jeśli potrzebujesz z napędem to aby się zmieścić w budzecie to tak. Ale jeśli bez napędu .... to tylko nóż z silnikiem.
Ja osobiście mam elektryczną 1700W - koszę nią od 5 lat - chyba będę ją wymieniał bo obudowa rdzewieje. W zimie stoi na zewnątrz :( brak miejsca w garażu.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Zakup kosiarki

Post »

Ja kupiłem na pewnym serwisie aukcyjnym w tamtym roku kosiarkę.

Kupiłem za 1420zł z kurierem i jeszcze gratis klucz do świecy+olej na rozruch,czyli zaoszczędziłem dodatkowo 33złote,pomijając fakt ,że normalnie po sklepach kosiarka ta kosztowała ok.1700złotych.

Najlepszy produkt w stosunku jakość/cena i dużo punktów serwisowych.Ja mam o tyle dobrze,że mieszkam 20km od polskiego dystrybutora tych kosiarek,firmy Grass.Więc w razie czego blisko po części i do serwisu.

Wcześniej używałem 3,5 konnej kosiarki kabit z silnikiem Tecumseh,no ale padła.

Teraz 6koni zasysa trawę bez zająknięcia :)Solidne kółka,centralna regulacja,napęd i gruby stalowy korpus.Jedyne do czego się mogę przyczepić to częściowo materiałowy kosz,ale góra kosza jest z plastiku więc kurz na nas nie leci bezpośrednio.

Są dostępne też te kosiarki z korpusem alu lub w wersji z 8-konnym silnikiem,ale to trochę trzeba dopłacić

Usunięto link, pomid.
LEGENDS NEVER DIE
ogrady
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup kosiarki

Post »

Nie kupuj Hondy, bo serwis kosztuje krocie. W kosiarce najważniejszy jest silnik, obudowa to rzecz drugorzędna. Do użytku domowego wystarczy jakaś marketówka z silnikiem B&S (polecam model 675). Za rozsądną kosiarkę z napędem zapłacisz jakiś 1400, chyba że chcesz coś naprawdę solidnego, wtedy polecam vikinga (stihl w przebraniu).
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Zakup kosiarki

Post »

No tylko,że w większości Hondy to mają tylko porządny silnik a reszta to takie samo dziadostwo jak budżety z marketów...dlatego napisałem o mojej green world,naprawdę fajny sprzęt.

Usunięto niepotrzebny cytat, pomid.
LEGENDS NEVER DIE
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Odpowiedni dobór kosiarki to nie jaka marka, kolor, tani czy drogi serwis? Dobierasz na początek parametry jakie musi posiadać kosiarka dla Twojego trawnika. Pomogę Tobie, jak coś nie tak to mnie skorygujesz.
1. Powierzchnia koszenia ca 1000 m2 - potrzebujesz kosiarką o szerokości koszenia min 48 cm (najlepiej ok 50 - 52 cm)
2. Jeżeli zbierasz trawę i tylko zbierasz to musi być kosiarka z koszem. Jeżeli trochę trawy zbierasz, kosisz trawę której nie musisz zbierać,jeżeli czasem możesz zmulczować trawnik - wybierz kosiarkę 3 w 1 (oczywiście korpus o szerokości jw.)
3. Proponuję kosiarkę z napędem (kosiarki pchane są męczące w eksploatacji, trzeba siły żeby je pchać i koszenie wtedy jest uciążliwe)
4. Do kosiarki powyższych parametrów potrzebny jest silnik min 5,5 KM (od pojemności od 160 cc)
5. Jaki silnik? - silniki OHV (chińskie, górnozaworowe są naprawdę dobrymi silnikami, nie musisz przepłacać. Możesz mieć tylko problem przy "głupiej" awarii np. rozrusznika czy wymianie filtra powietrza - ale niekoniecznie). Osobiście proponuję silnik B&S DOV 700 lub 750 Ready Start. Mają łatwy rozruch, górnozaworówki, mało palą, przyjemne w eksploatacji i wszędzie mas do nich części zamienne i eksloatacyjne. Jeżeli lubisz wysoką jakość to szukaj kosiarki z silnikiem Honda lub Kawasaki. Pamiętaj czasami nie warto przepłacać i ważne MOC OD 5,5 KM.
SAMA KOSIARKA - wybierz marki Stiga lub Oleomac lub Hortmasz (polecam) lub każdą do której dostaniesz części zamienne. Kosiarkę z korpusem metalowym na krótkiej tulei noża z wałem grubości 25 mm (super, ponieważ wtedy nie krzywisz wału przy najechaniu na kretowisko lub w jakąś przeszkodę. Kółka musi mieć sztywne (nie wiotkie), sprawdzony napęd (czasami rozlatują się napędy bardzo szybko) i dobrze zamocowane uchwyty. Wybierając markę zapytaj o serwis. Warygodna jest marka która posiada sieć serwisów w Polsce a nie serwis centralny. Po gwarancji nikogo nie będzie obchodzić, że potrzebujesz nóż do maszyny i nigdzie nie będziesz mogła go znaleźć.
Jeżeli jeszcze nie kupiłaś napisz jaką wybrałaś.
Pozdrawiam
Bliźniak
jonasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 lis 2010, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

A co myślicie na temat kosiarek Al-Ko ,serwis do nich mam w razie czego 7km a do hondy 15km. :)
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Robi Ci to jakąś różnicę? Dla mnie nie ma żadnej w tej odległości. Można rzec na miejscu są obydwa. Codziennie nie bedziesz tam jeździł. Wybrałbym Hondę. Ale mierzę siły na zamiary i wszystko zależy od ceny sprzętu. Przy dużej różnicy, wybrałbym Alko (zapewne Honda jest tą drożśżą) - jeśli sprzęt nie będzie wysilony, to posłuży także długo. ALKO - z jakim silnikiem, bo oni własnych nie mają?
jonasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 lis 2010, o 00:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Al-KO ma silniki Brigsa
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Brigs robi całkiem przyzwoite silniki. Nie powinno być znimi problemów.
blizniak
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 4 lis 2010, o 23:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakup kosiarki

Post »

Jonasz, jaki Ty masz problem? Czego poszukujesz? chcesz markę czy kosiarkę? Przeczytaj mój poprzedni post i dobrze wybierzesz. Masz problem z serwisem. Podaj skąd jesteś to polecę Tobie serwis. Chcesz wszystko na raz kup Husqvarnę. Masz B&S, serwis, części itd. Za 2000 kupisz już dobrą kosiarkę. Ale za 3/4 tej kasy są równie dobre kosiarki tej samej jakości. Idź do sklepu a sprzedawca Tobie doradzi.
PS. Zaczęła się już wyprzedaż kosiarek,
Pozdrawiam
Bliźniak

Zapraszam do nowszego wątku o kosiarkach, ten zamykam, pomidorzanka.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=76486
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”