Wełnowce

ODPOWIEDZ
wielki32
100p
100p
Posty: 134
Od: 15 sie 2010, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

Zaatakowały 40 szt kaktusów wełnowce - ale chyba nie korzenne bo łażą jak na razie bo pewnie na więcej będą. Kupiłem kilka kaktusów i chyba jeden z nich miał niespodziankę w środku - wełnowce ;(. Mam Actellica, ale nie wiem czy da radę - spróbuje. na razie wytłukłem kilkadziedziesiąt sztuk małych i większych. Skąd się ich tyle wzięło :(
wielki32
100p
100p
Posty: 134
Od: 15 sie 2010, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

A czy takie malutkie 1 roczne mogę potraktować Bi58 czy są za małe. Jakie stężenie dać.
Obrazek

Obrazek
Gumloke
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 2 paź 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Wełnowce i ich epidemia

Post »

Witam !
Mam ogromny problem z wełnowcami... Szukałem czegoś w internecie ale nie znalazłem środków które są pewne na 100%. Kiedy kupowałem rośliny po jakimś czasie chorowały. Izolowałem je i nie przejmowałem się za bardzo. Lecz teraz jest najgorsza sytuacja z możliwych bo wełnowce zaatakowały nie tylko moje siewki ale i moje kaktusy które mam już pare lat. Nie wiem co robić bo nigdy z tym nie walczyłem. Proszę o pomoc ludzi którzy też mieli z tym problem i podali pewny środek którym pozbyli się tego paskudztwa. Najlepiej aby ten środek mógł działać na kaktusie , żeby można było go nim podlać i żebym mógł go wszędzie dostać.
Pozdrawiam !
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=48006" onclick="window.open(this.href);return false; - Moje kaktusy
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Wełnowce i ich epidemia

Post »

Temat podobny chyba już jest... BI 58 zabija wszystko jak leci. Do podlewania, systemiczny dostępny w wielu marketach i sklepach ogrodniczych. Ale nie do stosowania w domu, nawet jakby się chciał ktoś truć, to przez pierwszy miesiąc zapach nie do wytrzymania. Można się bawić w łagodniejsze Mospilan bądź Actellic, ale nie są takie skuteczne i trzeba wielokrotnie zabieg powtarzać.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wełnowce

Post »

Jak mówisz ,żę ci tak za atakowało to świństwo,to raczej,jest teraz w dzień w plusie więc na powietrzu możesz spryskać BI58,bo to
najskuteczniejszy środek,a na noc ,na zimowisko i za tydzień to samo,pomoże ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Gumloke
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 2 paź 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Wełnowce

Post »

A co myślicie o Agricolle Spray ?
Z tego co napisaliscie to trochę się boje teraz tego używać :)
Może spróbuje ten Actellic ale czy mogę te środki używać na siewki ?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=48006" onclick="window.open(this.href);return false; - Moje kaktusy
wielki32
100p
100p
Posty: 134
Od: 15 sie 2010, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

Ja stosowałem Bi 58 na siewki roczne i dwuletnie. Wcześniej użyłem actellicu ale nie wybił wszystkich bo nie działa systemiczne.
Daniellson12345
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 1 maja 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

Witam,

Wyczytałem, że kolekcje naszych sukulentów w największym stopniu dziesiątkują wełnowce i przędziorki. Dlatego dwa razy na sezon zalecane jest wykonanie oprysku.

Czy należy trzymać się jakichś ram czasowych typu pierwszy oprysk przed rozpoczęciem wegetacji lub pierwszym podlaniem, czy okres w miarę dowolny, byleby jeden był na wiosnę, drugi przed zimowaniem?

Pozdrawiam,
Daniel
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wełnowce

Post »

Podstawowa zasada: nie dawać chemii roślinom, które jeszcze śpią i nie są napite. Czyli możesz zacząć je truć przy trzecim podlaniu, gdy wszystkie będą już w pełni wzrostu.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Daniellson12345
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 1 maja 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

O widzisz, to bym dzisiaj narozrabiał ;:124

Moja kolekcja jeszcze nie w pełni obudzona, na kilku kaktusach dostrzegłem wełnowce i gdyby nie pogoda, tj. poniżej 15 stopni, zastosowałbym dzisiaj Bi-58 ;:223
Daniellson12345
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 1 maja 2013, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowce

Post »

To jeszcze dopytam - rozumiem, że jeśli wełnowce pojawią się zimą (na skutek nieodpowiedniego zimowania) to chemię będę mógł zastosować dopiero późną wiosną (gdy wegetacja ruszy pełną parą)?
A może oprysk wykonany jesienią zupełnie zapobiega żerowaniu tego szkodnika?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wełnowce

Post »

Jeśli nie ma silnego słonka i opryski wyschnie w ciągu dnia to można rośliny spryskać i zimą. Inaczej szkodniki przez okres spoczynku bardzo mocno się rozmnożą i sporo roślin może wiosny nie dożyć.
Oczywiście warto zrobić jesienny oprysk prewencyjny, który powinien zapewnić nam wolne od szkodników zimowanie. Naturalnie nie ma 100% pewności, że jesienna dawka chemii uwolni nas od wełnowców zimą.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
progfan
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 20 lut 2013, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wełnowce

Post »

Ja sie wreszcie zebrałem, znalazłem nieuczęszczane pomieszczenie i po 2óch wiosennych podlewaniach (zgodnie z poradami) dzisiaj podlałem Bi 58 Nowy :)Zarówno te zainfekowane jak i resztę profilaktycznie. No to zobaczymy co z tego wyjdzie bo to moja pierwsza taka akcja.A teraz mam jeszcze pytanie, następne podlewanie kaktusów po tej chemi to kiedy należy wykonać? I ewentualne podlanie nawozem po jakim czasie nalezy zrobić?
Mam nadzieję że wełnowce padną, kaktusy wyzdrowieją to wtedy porobię troche zdjęć i postaram się coś wstawić :)
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”