dziewczyny a co polecacie dosadzić do pelargonii? troszkę będę ich miała ( w tym sezonie stawiam głównie na nie) i nie wiem co można dosadzić..troszkę jest o tym informacji w necie, ale wiadomo, własne doświadczenia mile widziane
kusi mnie dosadzić starca lub polecony przez koleżankę kurzyślad...
W ubiegłym roku tytoń siałam pod koniec lutego w domu, później pikowałam i trzymałam na balkonie chowając w razie mrozu. Wysadzałam na działkę w maju i jakie było maje zdziwienie gdy na grządkach zobaczyłam mnóstwo samosiejek U mnie dorastał do ok. 1m. Był też dość szeroki. Nie wiem czy jest pięknym kwiatem? Na pewno może się podobać, ale pachnie tak cudnie o zmierzchu,że tylko dlatego warto go sadzić i to w miejscach gdzie spędza się wieczory
shida, begonie bulwiaste wg mnie są bezproblemowe. Główny w ich przypadku mankament to umiłowanie ciepła. Choć są w sprzedaży już w maju, to zaleca się ich wysadzanie dopiero na początku czerwca, kiedy noce są już cieplejsze. Nie imają się ich szkodniki, a jedyne problemy mogą wystąpić podczas bardzo deszczowego lata: jakieś pleśnie itp. Alenka ja mam zboczenie tego typu, ze gdziekolwiek chodzę, to podglądam balkony i zauważyłam, że jest tendencja do łączenia czerwonych pelargonii rabatowych z białą bakopą. Bardzo ładnie to wygląda. magda1975 wg mnie tytoń do skrzynki się nie nadaje, ale ja mam balkon zacieniony. Sądzę, że miał nieodpowiedni pokrój, zdecydowanie za wysoki do skrzynki. Kwitł nawet obficie, a biały to i pachniał ładnie, ale w porównaniu z innymi skrzynkami - z begoniami czy pelargoniami wyglądał smętnie. No i najgorsze, obsiadły go watahy mszyc.
Yvona pisze:Dzięki za podpowiedzi. Też myślę o jakimś zwisającym dodatku, u Dawida widzę takie "coś" zwisające.Powiedzcie jak się nazywa?
dawidbanan pisze:Moja kompozycja:
Witam jakie rośliny są w tej gliniance?
Sadze, ze to Dichondra (srebrzystozielone listki na długich pędach). Bardzo ładnie się rozrasta. Miałam ją w zeszłym roku w skrzynce na oknie - razem z lawendą i jakąś miniaturowa werbena. Wyszła stonowana kompozycja ożywiona amarantowymi kwiatkami werbeny. Szukam teraz zresztą, co to mogla być za odmiana -niewysoki (ledwie ponad 10 cm) krzaczek o mocno strzępionych listkach. Chciałabym go mieć w tym roku.
Alenka pisze:dziewczyny a co polecacie dosadzić do pelargonii? troszkę będę ich miała ( w tym sezonie stawiam głównie na nie) i nie wiem co można dosadzić..troszkę jest o tym informacji w necie, ale wiadomo, własne doświadczenia mile widziane
kusi mnie dosadzić starca lub polecony przez koleżankę kurzyślad...
witam serdecznie.
Ja w zeszłym roku do pelaregonii dosadziłam werbenę i pieknie się w koszach prezentowały. dodatkowo umieściałam tam jeszcze smagliczkę (mioduszkę) która rozszalała się w koszu ciesząc oko i zachwyt budząc aż do przymrozków.
Kaja pisze:Przez kilka lat w skrzynkach na balkonie miałam achimenesy.Rozdałam kłącza i nie mam ani jednego.
Stało się to dlatego,że podobne były do kłączy szczawika a rosły we wspólnej skrzynce.Znajomi niestety wszystkie zmarnowali.
Widziałam,że w ofercie z Ożarowa są,ale w sklepie internetowym można zamawiać tylko nasiona.Nie wiem czy jeszcze nie można zamawiać,czy w ogóle nie prowadzą takiej sprzedaży.Zamawialiście u nich cebulki?
Tez chciałam je kupić ,ale są niedostępne. Nie wiem ,czy już wykupione czy jeszcze nie było.
georginja pisze:Mo plan na ten rok to niecierpki i dichondra .Nasionka już czekają na wysianie.Ale jak znam życie na tym się nie skończy.Mam parę szczepek pelargonii i koleusów,a z zeszłego roku są jeszcze bulwy begonii.Jeszcze tydzień,dwa i prace ruszą pełną parą. Nie mogę się doczekać
Skąd masz nasiona dichondry? Ładna roślina, chciałabym ja zastosować do wypełnień, tam, gdzie wilec ziemniaczany będzie zbyt "muskularny".
A niecierpki masz różnokolorowe, czy jednobarwne?
Niecierpki w różnych kolorach.I dihondra i niecierpki niestety zagraniczne i mimo że nasionka drobne to wszystko na sztuki(tak że w paczuszce nie wiele). Dużo ostatnio przeglądałam ofert internetowych sklepów ogrodniczych i faktycznie dihondry nie spotkałam.
georginja pisze: Niecierpki w różnych kolorach.I dihondra i niecierpki niestety zagraniczne i mimo że nasionka drobne to wszystko na sztuki(tak że w paczuszce nie wiele). Dużo ostatnio przeglądałam ofert internetowych sklepów ogrodniczych i faktycznie dihondry nie spotkałam.
I dichondra własnego chowu dobrze rośnie? Może poproszę swojego człowieka na Wyspach o przywiezienie.
Zotti pisze:Witam
A miał ktoś w cieniu (północ) fiołka zwieszającego się?
Jeśli tak, to jakie efekty?
Też jestem ciekawa. Zamierzam spróbować. Bratki duże i miniaturowe dały u nas radę. Liczę,że tu będzie podobnie. Tylko nasiona będę miała ubiegłoroczne - czy to bardzo obniży zdolność kiełkowania?
Wysiewam dihondrę pierwszy raz, ale z tego co czytałam, to na początku rośnie bardzo powoli . I dopiero bliżej lata się rozkręca. Pisali też że można ją przez zimę przechować jak pelargonie. Ja mam zwykłą zieloną i mam nadzieję że będzie mniej kapryśna. No ale w praniu zobaczymy co z tego wyjdzie.