Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia. Cz.1

Hosty
Zablokowany
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

3 KOTY pisze:... bardzo Cię proszę podpisuj bardziej widoczne hosty ;:196 .

;:218 Odgapiaczom będzie łatwiej!
Przychylam się do sugestii Marty, faktycznie foty powinny być opisane. Nie będę cofał się do starszych postów, ale na ostatnim zdjęciu są następujące odmiany:
Od góry: Elegans, Sugar Daddy, Northern Exposure, Fragrant King
takasobie pisze:...Większość moich to młodzież, a u Andrzeja już dorosłe i takie ... radosne!
Miłko zawsze, gdy koś zaczyna to ma jedynie małe rośliny ? każdy z nas to przeżył..
Hosty wymagają wielu lat (bez dzielenia), aby dorosnąć i pokazać swoje piękno.
Na poniższym zdjęciu hosta rosła kilka lat (bez dzielenia) i obecnie ma wymiary wys:90, szer:160 i długość liścia 40 cm, ale ...jet efektowna i piękna!!!! Oczywiście nie zawsze się to sprawdza Sugar Daddy rośnie u mnie już kilka lat i ...cały czas ma jeden odrost.

Abba Dabba Do

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Jakie piękne te hosty i kompozycje... Paco, te funkie na zdjęciach długo już u Ciebie rosną?
kris13
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 18 sty 2013, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Witaj cudowne są te hosty ,a jaki ogród dech zapiera
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Witajcie w zakątku hostowym ;:138 dwie noce zajęło mi przejrzenie tego tematu i natchniona ideą zapragnęłam u siebie zrobic hostowisko co prawda posiadam 5-7 odmian ale to taki malutki kącik mają stworzony. Teraz chciałam zaprojektowac rabatę na miarę tego tematu
dodam tylko że kupiłam już 12 odmian 4 żurawki i inne byliny
proszę o poradę czy miejsce które wybrałam jest odpowiednie
jest to wzdłuż ogrodzenia pod wiśniami
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
zaznaczone linią na zielono jest wybrane miejsce pod wiśniami jest tam troszkę wyżej przy samej podmurówce i teren obniża się do środka ogródka
głównie teren był pod warzywo ale z racji cienia nic nie urosło w zeszłym sezonie i będzie to przeniesione
na żółto po prawej wiśnie po lewej czereśnia
na czerwono wielki świerk do wycięcia tej wiosny
a na niebiesko śliwa która uschła i została juz usunięta
a na różowo drzewka owocowe przesadzone juz w inne miejsce to właśnie od nich do ogrodzenia rosło
warzywo
i tam niedaleko płota będę kombinowac z jakąś kształtną rabatką
jak myślicie czy te wiśnie dadzą im tam życ pod ich koronami?? a korzenie nie wypiją wszystkiego? ma to sens?
czekam na sugestie
;:4
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Towarzystwo świerka byłoby dobre, a jeszcze lepiej modrzewia, spadające igliwie tworzy niezbędną ściółkę.Nie wiem jak będzie się zyło wiśniom i hostom, jedno jest pewne, hosty nie są zbyt żarłoczne, ale lubią wilgoć.Zasilać można kompostem, obornikiem.Zauważyłam, że w suchym miejscu nie rozrastają się zbyt mocno.Myślę, ze trzeba będzie dość często podlewać.
Jako koleżeńskie towarzystwo polecam:małe krzewy kalmia, zenobia, hortensja, a także parzydło, tawułki, języczka pomarańczowa, żurawki i pewnie wiele innych.Wyżej opisany zestaw rośnie u mnie i ma się dobrze.


Właśnie wyczytałam, że wiśnie najlepiej rosną w glebach o obojętnym odczynie, a hosty i inne wymienione rośliny, na glebach o odczynie lekko kwaśnym.
Ja, mimo wszystko, spróbowałabym z tą rabatą.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

A ja mam hosty pod wiśnią starą , rosną pięknie. Dołożyłam im po prostu trochę kwaśnego podłoża.
Po świerkiem - dużym natomiast rosną niezbyt dobrze, wręcz męczą sie i karleją - przynajmniej u mnie.
Marta
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3085
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Ja wczoraj moje młode hosty uporządkowałam i liście brzozowe wygrabiłam w nadziei na wiosnę a tu niespodzianka-zima. ;:124 ;:124
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

dziękuję za rady i czekam może ktoś ma coś jeszcze co by chciał podpowiedziec :)
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Posadzić możesz , tylko na drzewach owocowych często są mszyce, i spadź nie wygląda za ciekwie na lisciach host. To główny argument na nie. Ale jeżeli nie masz innego cienia to posadź, zawsze można przesadzić. :roll:
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Marto, pewnie mają zbyt sucho.Świerk dużo "pije".
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

mikusia pisze: jak myślicie czy te wiśnie dadzą im tam żyć pod ich koronami?? a korzenie nie wypiją wszystkiego? ma to sens?
czekam na sugestie
;:4
Najgorsze co mogłoby przydarzyć się hostom to towarzystwo świerka, z powodu bardzo ekspansywnego i płytkiego systemu korzeniowego. Podlewanie host dodatkowo powoduje wręcz zachęcanie jego korzeni do podążania w tym właśnie kierunku. W krótkim czasie więcej w tym miejscu jest korzeni świerka niż host - brak wilgoci, pokarmu i rośliny w oczach marnieją. Dobrze, że masz w planie jego wycięcie.
Niestety wiśnie mają również bardzo płytki system korzeniowy. Ich główna masa znajduje się na głębokości 15 - 50 cm pod ziemią. Nie są tak ekspansywne jak świerka i nie mam doświadczenia z wiśniami - ze świerkami to już przeżyłem, znaczy ja przeżyłem....świerki nie. ;:222
Nie mam i nie będę miał doświadczenia z wiśniami, gdyż w miejscu, gdzie planuję hostowisko w poprzednim sezonie wykopałem dwie duże wiśnie - wolę zrobić sztuczne zacienienie niż walczyć z mszycami i korzeniami drzew. Możesz spróbować, w razie niepowodzenia, przeniesiesz je w inne miejsce, a my będziemy mieli wiedzę na ten temat zdobytą dzięki Tobie. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

spróbuję oczywiście taki miejsce sobie obrałam w głowie i dlatego pytam o opinieale podejrzewam ze lepiej im by było pod tym płotem po lewej stronie od świerka
tylko ten płot ledwo stoi ;:306 tak się sąsiad interesuje że nie można się dogadac ;:124
zobaczymy śnieg zginie ten co już pada i przejdę po patrze może wstawie nowe fotki i pytania o nowe miejsca które sobie upatrzę

Dziękuję bardzo za porady kochani jesteście ;:167 :uszy
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia.

Post »

Mszyce zwalczam,więc nie jest tak żle. Trochę gorzej jesienia, jak opadają liście i czasem owoce, ale da sie nad tym zapanować. Jak nauczę się w końcu wklejać zdjęcia ;:222 to Wam pokażę.
Marta
Zablokowany

Wróć do „Hosty”