Storczyki Alicji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczyki Alicji

Post »

Alu, no nie mów, że sprawiłaś sobie drugi kwietnik ;) Niedawno o nim rozmawiałyśmy ;:138
Twoje storczyki w ogóle nie czują zbliżającej się zimy, kwitną jak szalone, ale dzięki temu serwujesz nam wspaniałe widoki ;:167
Jednak widać, co robi u orchidei dobowa różnica temperatur i większa ilość światła, efekty wspaniałe ;:138
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

Asiu- ja mam już 4 kwietniki, jeden rozporowy, trzy stojące- potrzebuję piątego :D
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczyki Alicji

Post »

O Matko Kochana ;:oj
Jak byłam u Ciebie, to był tylko jeden kwietnik, a teraz doszłaś już do czterech :;230
Ale swoja drogą pięknie to wygląda, pędy storczyków mogą sobie swobodnie zwisać i bardziej naturalnie to wygląda.
Druga sprawa, te kwietniki nie zajmują dużo miejsca, a storczyki sensownie na nich poukładane pieknie się prezentują.
I o to tu chodzi, dla mnie również te kwiaty mają być elementem dekoracyjnym domu czy oranżerii a chaotyczne ich ułożenie byleby stały mija się z celem :)

Cudownie, tyle powiem ;:138 ;:138 ;:138
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Alicji

Post »

Przepiękne falenopsisy ;:138 . Bardzo obficie Ci kwitną.
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

Szok ;:oj tyle kwiatów w jednym miejscu! czy podlewasz przez moczenie czy masz jakiś szybszy i mniej czasochłonny sposób? żeby taką gromadką się zająć to sporo czasu potrzeba...
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

monke- najlepszym wg mnie sposobem jest namaczanie, niestety zajmuje sporo czasu. Nawet bardzo sporo, bo mam 70 storczyków w kolekcji, poświęcam na to sobotnie i niedzielne popołudnie. Ale dla mnie to radość i uspokojenie ducha, naprawdę odstresowuje mnie to, przestaję myśleć wtedy o problemach, są tylko kwiaty.
Niestety orchidarium jest zapchane już :( i na razie koniec z nowościami. Przedwczoraj nabyłam ostatniego. Chyba że...pojawił się pomysł rozbudowy orchidarium ;:oj , na razie przekonuję M jakie to korzystne dla nieruchomości :D
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Alicji

Post »

70 sztuk ;:oj Gratuluję tak zacnej kolekcji ;:215 Ja też lubię rytuał podlewania, uwielbiam patrzeć jak korzonki się zielenieją :D Świadomość, że moje storczyki są najedzone i szczęśliwe jest dla mnie przyjemna. Nie sądziłam, że hodowla kwiatków tak mnie wciągnie i da tyle satysfakcji, mimo, że jestem na początku drogi i nie doczekałam się jeszcze swojego kwitnienia to cieszy mnie każdy noworozwinięty pączek i to, że udaje mi się utrzymać rośliny w zdrowiu i dobrej formie :D
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1962
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Storczyki Alicji

Post »

monke pisze: jestem na początku drogi i nie doczekałam się jeszcze swojego kwitnienia
a najlepszy (przynajmniej dla mnie) jest moment, w którym budzi się jakiś zapomniany storczyk, odpoczywający już "stanowczo za długo" wg nas :D
no i to zaskoczenie, jeśli nie masz opisanych doniczek, że to właśnie ten a nie inny kolor! :D
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

monke i furious- w pełni się z Wami zgadzam
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Alicji

Post »

Alicjo, jak zwykle cudowne ujęcia i piękne kwitnienia. Widzę, że nie tylko ja miałam porządki parapetowo-kwietnikowe :wink: Mam nadzieję, że nie długo, jak nic oczywiście się nie stanie, również pokażę podobne kwitnienia, tylko, że u mnie wiszą w wiklinowych koszach.
Twój pomysł z obsadzeniem kwietnika rozporowego bardzo mi się podoba i pewnie bym go odgapiła ale pomału ograniczam kolekcję (z braki czasu i sił). Jednak w jednym masz rację - kwiaty potrafią rewelacyjnie odstresowywać :D
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Storczyki Alicji

Post »

Jakie piękne storczyki.Ten z drugiego zdjęcia po prostu skradł moje serducho ;:108
Awatar użytkownika
auspex
200p
200p
Posty: 444
Od: 8 lut 2011, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Storczyki Alicji

Post »

mamafrania - witam w moim wątku
Merghen - kwietnik rozporowy jest bardzo fajny, jego zaletą jest zajmowanie małej ilości miejsca. Niestety ma też wadę- mieszczą się na nim tylko standardowe doniczki.

Jestem zachwycona Coleogyne, jest co prawda malutkie ale kwiat jest piękny, nieprawdaż?
Obrazek

Moja - na razie ostatnia nowość, hybryda co prawda ale w pięknym, głębokim kolorze burgundu
Phalaenopsis Rood Red Ruby
Obrazek

Pączek Phalaenopsisa, którego kupiłam jako Phal. tetraspis wygląda na razie tak, co z niego się rozwinie?????
Obrazek
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Storczyki Alicji

Post »

Witaj :wit Alicjo w końcu i ja zawitałem do Ciebie z rewizytą.
Nie napiszę że masz przecudne Storczyki, bo to już zapewne wiesz. Z zapartym tchem czytałem,popijałem kawę i oglądałem twoją kolekcję .
Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Niezły zbiorek,fajne pomysły, widać jak szybko kolekcja ewoluowała. Uwielbiam takie wątki, w których znajduję to, co mnie kręci(czyli storczysie).
Pozdrawiam i życzę jak najpiękniejszych kwitnień u Twoich podopiecznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”