Kawa uprawa w mieszkaniu

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Kawa w domu

Post »

Możliwe że jescze kiedyś sie skusze na kawe, ale z 10 nasion wykiełkowała mi 1. Dlatego nasuwa mi sie pytanie czy skaryfikacja pomogłaby w wzroście takiego nasiona? Czy kawę dotyczy?
rose who grew from concrete
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

adam1008 pisze:Możliwe że jescze kiedyś sie skusze na kawe, ale z 10 nasion wykiełkowała mi 1. Dlatego nasuwa mi sie pytanie czy skaryfikacja pomogłaby w wzroście takiego nasiona? Czy kawę dotyczy?
Cześć.Skaryfikacja nie dotyczy nasion kawy.po prostu bardzo szybko wysychają a przez to tracą zdolność kiełkowania.Z praktyki z własnymi nasionami jest to ok.4-6tygodni.Nasiona traciły zdolność kiełkowania nawet gdy za długo zostawiłem je na roślinie.
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Kawa w domu

Post »

A bo Ci już owocuje? W którym roku?
rose who grew from concrete
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

adam1008 pisze:A bo Ci już owocuje? W którym roku?
Pierwszy raz gdy miała ok.3-4lat.W tym roku jest tylko kilka owoców ponieważ odmładzałem ją i mocno poskracałem gałęzie.W zeszłym roku było ok.250owoców.
Awatar użytkownika
suzuno
100p
100p
Posty: 158
Od: 17 cze 2012, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawa w domu

Post »

Cześć wszystkim, dzisiaj kupiłam kawę. Miała 11 pędów z czego 5 usunęłam. czy do wiosny lub w ogóle może być 6 pędów w jednej doniczce? Korzenie są mocno splątane i przerośnięte więc nie ma mowy o rozsadzeniu a szkoda mi ciachać te sadzonki ( mają około 40 cm). Proszę jeszcze o pomoc w identyfikacji odmiany. Czy to może być odm. Robusta? Posiadam jeszcze arabską i ta którą dorwałam dzisiaj ma bardziej ostro zakończone liście i są one bardziej karbowane niż arabska. Pozdrawiam serdecznie.
Zdjęcie nowej kawy ;)
Obrazek

Obrazek
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Witaj.Zostaw wszystkie pędy ,za jakiś czas i tak jeden lub dwa wybiją się w góre i zagłuszą resztę.Zostawisz 3 lub 4 roślinki.Co do odmiany to podejrzewam że jest to też arabika tylko stała w dobrych warunkach i szybko rosła.
adam1008
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 cze 2012, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Kawa w domu

Post »

mietek41 pisze:
adam1008 pisze:A bo Ci już owocuje? W którym roku?
Pierwszy raz gdy miała ok.3-4lat.W tym roku jest tylko kilka owoców ponieważ odmładzałem ją i mocno poskracałem gałęzie.W zeszłym roku było ok.250owoców.
Sadziłeś coś już z pestek czy robiłeś kawe:D?
rose who grew from concrete
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Witaj adam.Dwa razy siałem kawę a w zeszłym roku część nasion sprzedałem a resztę uprażyłem i wypiłem.Z siewu wschodziły wszystkie.Siałem na drugi dzień po zerwaniu.W pierwszym moim poście zamieściłem zdięcia mojej kawy.
Awatar użytkownika
Netzach
100p
100p
Posty: 117
Od: 11 maja 2007, o 17:30
Lokalizacja: Zaklików-Wrocław

Re: Kawa w domu

Post »

Witam serdecznie. Widząc Wasze dorodne okazy i ja postanowiłem spróbować z uprawą kawy, choć wcześniej odstraszały mnie informacje o dużych wymaganiach tej rośliny. Ponad miesiąc temu kupiłem sobie sadzonki i od razu miałem dylemat czy rozsadzać czy nie. W małej doniczce znajdowało się bowiem aż 15 siewek...

Przeważyła jednak chęć odratowania większości z nich i mimo ostrzeżeń zawartych w tym wątku postanowiłem je rozsadzić. W końcu nawet jeśli miałoby mi uschnąć i 3/4 z nich to zostanie mi kilka okazów, a nie jeden! Miesiąc po tej operacji muszę powiedzieć że było warto - ze wszystkich okazów usechł tylko jeden... liść :) i to taki, który był już blady w momencie zakupu. Sadzonki wznowiły już wyraźnie wzrost i wygląda na to, że się przyjęły. Teraz najważniejszym testem będzie ich pierwsza zima.

Pozdrawiam wszystkich plantatorów ;)
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Witaj Netzah.Rozsadziłeś w dobrej porze latem gdy roślina najlepiej rośnie oraz prawdopodobnie były małe siewki.Zimą dużoświatła spryskuj często oraz uważaj z podlewaniem .gdy roślina zwolni ty również zmiejsz ilość wody,ale bez przesady-kawa lubi wilgoć.Powodzenia
Lofi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 wrz 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kawa w domu

Post »

Witam wszystkich jako nowy na tym forum. Moją kawę kupiłem w zeszłym roku jako małą sadzonkę. Pięknie sobie rosła do wysokości 50cm aż przyszedł jej kres na jesień zeszłego roku. Wszystkie listki uschły a z nią pędy na których rosły. Pozostał suchy patyk. Podczas wiosennego przesadzania dostał drugą szansę gdyż korzenie wyglądały na zdrowe. Biedy patyk troszkę przyciąłem w tym sam jego szczyt jednak chyba się opłaciło. Zaczął się ponownie pięknie rozrastać z tego suchego badyla i jak widać na zdjęciu wypuścił kilka pędów którymi chce zastąpić swój odcięty wierzchołek :)
Obrazek Obrazek
Obecnie podlewam raz na 2-3 dni jak wszystkie kwiaty w domu wodą odstaną, wodą z akwarium i wodą z nawozem raz na dwa tygodnie.
mietek41
50p
50p
Posty: 96
Od: 23 paź 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kawa w domu

Post »

Witaj lofi.Zmoją kawą jest tak samo.Im więcej obcinam tym więcej puszcza nowych pędów.Widzę bardzo ładne odrosty z boku rośliny.Za jakiś czas zostaw najładniejszy jako nowy pień a resztę wytnij.
JArtur
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 17 sie 2012, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawa w domu

Post »

Czy to jest kawa arabica ?I jak wam się wydaje mogła ona już kwitnąć i wydać owoc ?
http://images48.fotosik.pl/341/71a4aa9d69f14bd9.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”