Moje akwarium - mommy_b

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Moje akwarium - mommy_b

Post »

Pochwalę się moim akwarium, w sumie nie jest to nic specjalnego, takie ogólne ok 200l z różnymi rybciami. Najwięcej jest młodych molinezji(ok 20sztuk, 4 starsze 2 samce i 2 samiczki), kilka małych gupików, ale ile dokładnie to nie wiadomo gdyż są pochowane, niedawno się gupikowa (a raczej dwie) okociła, są gurami - niestety jedno zostało chyba zaatakowane przez jakąś rybkę, bo ma wybite oko i krzywo pływa. Jest też jeden piskorek, były dwa ale jeden nie wiem czemu ale się nie zaaklimatyzował i tak jest sobie ten jeden. Są dwa kiryski, jeden albinosek a drugi w paski, dwa glonojady, w tym jeden albinosek i trzy sztuki rybek, których nazwy nie pamiętam.
Jest też plaga ślimaków, której nie mogę się pozbyć.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

właśnie na takie gurami choruje....
pięknie to wygląda...
chyba będę się uśmiechać o szczepkę zielonego dywanu :)
cudo!
Anka
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

To co tak ładnie wygląda to tło niestety jest, trawki mam na razie tylko 3 kępki, ale liczę, że się rozrośnie.

Jedno szare gurami chyba niestety zdechnie, bo ma uszkodzony najprawdopodobniej pęcherzyk i przez to krzywo pływa, niby lekko krzywo i nie opada na dno ale w porównaniu do jej wcześniejszych wyczynów to teraz niestety prawie w ogóle nie pływa, większość czasu spędza przy dnie.
Baobab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 1 lut 2009, o 16:56
Lokalizacja: Piotrowice

:)

Post »

Piękne akwarium :shock:
:-)
baobaby...
roślinki :)
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Beatko co ja widzę :shock: Śłiczne :lol: Moja miłość do rybek niestety nie przetrwała :? Po kilku latach posiadania rybek, zrezygnowałam z tego hobby :wink:
Awatar użytkownika
gilori
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 cze 2010, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

Piękne akwarium! Ja właśnie założyłam swoje, głownie z miłości do roślinek, chcę się zająć wodnymi:) Wkleisz nowe fotki? Jestem ciekawa jak roślinki się rozrosły.
Świat w starym stylu
"Jeśli chcesz być szczęśliwy przez chwilę - napij się wina, jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok - ożeń się, jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem." (Przysłowie chińskie)
Zapraszam do mojego wątku:)
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

Witaj, :wit
szkoda że w akwarium to tylko tło jest a nie prawdziwy korzeń, ale cóż...
Co do obsady - czyli rybek podpowiem Ci że kiryski to rybki stadne i powinno być ich co najmniej 7 jednego gatunku. Wówczas naprawdę byś je polubiła. Molinezje i gupiki.... hmmm - szybko będzie zupa rybna, bo te szybko się mnożą. Pamiętaj że akwarium nie jest z gumy - litrażu nie przybywa, a chcąc utrzymać je w jakiejś kondycji trzeba trzymać się zasady - minimum litr wody na centymetr dorosłej ryby. Wszak dorosnąć powinny. A molinezje w zależności od gatunku nawet do 15cm dorosnąć mogą (żaglopłetwa). Te czarne które widziałem do 8 cm. czyli
20x8 cm= 160 - to same molinezje.
Gurami - 3x 15=45
glonojady (jeżeli to zbrojnik niebieski a nie coś większego) 2x15 = 30
nie licząc całej reszty to już jest 235 litrów wody, a tyle to przecież nie masz. Jeżeli doliczymy prętniki , kiryski i resztę ...
Radzę oddać jajożyworodne i ograniczyć się do 4-5 gatunków - w tym do najwyżej jednego żyworodnego 2 samce+3-4 samiczki.
Ryby labiryntowe mają odcięty dostęp do powietrza przez jakąś szybę ukośną chyba - tez trzeba ją zdjąć. One muszą łyknąć atmosferycznego - (glonojady, prętniki, gurami).
Trzeba też zlikwidować "pralkę" z bąbelków powietrza - może się sprawdza w wynalazkach Daewoo , ale nie w akwarium.
Napowietrzanie wody skuteczne - to ruch tafli powierzchni wody , a nie "bąbelki". Jak ustawić filtr w tym celu znajdziesz tutaj w wątku o filtracji.
Życzę powodzenia. :uszy
Ooops, zdaje się że moje rady są mocno spóźnione - nie zauważyłem że pierwszy wpis jest sprzed 2 lat! Toż tego akwarium już pewnie dawno niema! ;:223
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
m_____m
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 lut 2012, o 01:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

;) cudne
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

m__m - placki całkiem przyjemne. Ale fotka malutka - no i lepiej jakby wstawić zdjęcie nie link.
Akwarium jak na początek nieźle się zapowiada, nie podajesz litrażu ani innych danych, a w ogóle chyba powinieneś założyć własny wątek... :uszy
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

m_____m pisze:moje paletki
hmmmm to chyba nie w tym temacie powinno się znajdować, Andrzej Max się po prostu pomylił, ale dalsze posty....
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

mmaciejrock2 pisze:Andrzej Max się po prostu pomylił
A w czym? :shock: Możesz wyjaśnić?
kolega m__m zamieścił swój post z akwarium z paletkami (inaczej - placki :wink: ) - które skomentowałem i zasugerowałem by otworzył własny wątek , a nie wrzucał do czyjegoś - w tym przypadku mommy_b - zresztą mocno już archiwalnego.
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Awatar użytkownika
mmaciejrock2
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 26 maja 2011, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Moje akwarium - mommy_b

Post »

No tak, zrobiło sie lekkie zamieszanie, chodziło mi że pomyliłeś sie w pierwszym poście który napisałeś dwa lata temu, po dwóch latach założenia tematu :P a Tak jak mówisz m_____m powinien założyć nowy temat... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”