Rabatki Konstantego część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Witaj Ewuniu :wit Skąd wiemy, że orzechy laskowe nadaja sie już do zbierania :?: tzn kiedy je można zbierać, jak już leżą na ziemi, czy zrywać z drzewa :?:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewciu nie wysyłałam nasion może coś się przyplątało a malw w ogóle nie mam . Mam nadzieję ,że tym razem szczawik Ci nie zniknie . Mam nadzieję ,że roślinki zbytnio nie ucierpiały . Oregano kwitnie jasno lilowymi kwiatuszkami . Tylko ono lubi sie trochę rozłazić w poziomie . Nie jest trudne do ukorzeniania
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Bogusiu-jak spadną i ta okrywa z nich lekko schodzi to są dojrzałe.Moja leszczyna sięga I piętra w starym budownictwie,więc zrywanie mogłoby być ryzykowne.
Miiriam-kupiłam Ci dwa opakowania dzwonków zwanych "Anielki" w Twoim wątku i jedno dzwonków Poszarskiego na skalniak.Wysłać?
Teresat-a dla Ciebie mam tulipanową niespodziankę,którą wyślę w poniedziałek.
Jadziu-Jakuch-w poziomie oregano może się rozłazić...
Olu O.-I u mnie pojawił się pierwszy zimowit,lekko fioletowieje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16045
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Witaj, Ewuniu, przywędrowałam w końcu do ciebie, ale na razie tylko zaznaczam twój wątek. W weekend przejrzę i przeczytam go sobie dokładniej. Już zdążyłam się zorientować, że będzie to ciekawa lektura, ale wymaga więcej czasu :wit
Awatar użytkownika
teresat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1097
Od: 2 lip 2008, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: omc Orawa

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Aż mi ślinka kapie na widok winogronek, te ciemne, drobne są przepyszne, słodkie. Żałuję, że nie mam takich, czy wiesz może jaka to odmiana?
Oczko - jabłuszko będzie piękne.
Już się nie mogę doczekać niespodzianki ;:196
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewuniu dzisiaj byłam nazbierać orzechów,ale nic z tego, bo prawie w każdym była mała dziurka a tam lokator :(
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Wando-zapraszam częściej.
Bogusiu-może kolejne będą zdrowe i nie nadkosztowane?
Zakwitła forsycja na początek roku szkolnego,nie ta moja malutka w Podwórkowym,a jedna z kilku pod oknem u Mamy.Zaglądałam tam czy aby orzechy włoskie już nie spadły w trawę.
Obrazek
A w Podwórkowym kwitnie pierwszy zimowit,pająki snują liczne nitki i całe sieci,komary niezwykle dożarte cały dzień.
Teresat-niestety bracia nie wiedzą jakich odmian winogrona mają.To jakieś stare szczepy mające idealne warunki(stok południowy,zacisznie,podłoże wapienne).
Miiriam-nie zrobiłam słodkich placuszków z owocami,jest kompot brzoskwiniowo-borówkowy(z Twoich różnych borówek amerykańskich) na zimę.
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Śliczny ten bukiet forsycji, czy to jakaś specjalna co kwitnie jesienią? Moja nie ma kwiatków.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Olgo-pewnie będzie wczesna zima,to stara,zaniedbana forsycja pod oknem Mamy,inna sadzona tam przeze mnie i przycinana nie kwitnie i ta malutka w Podwórkowym nie.Flakon z międzywojnia,babci Luli.
W Podwórkowym wyłazi biały pełny zimowit-trudno zrobić tam pod murem zdjęcie,jest pąk fioletowego i kwitną fioletowe floksy.Pachną jesienią.
Elsi i Jadziu-Jakuch-mimo pewnych problemów z podlewaniem(muszę nosić wodę z II piętra)wygląda na to,że przyjęło się wszystko.
Żurawina już prawie doszła i na dniach zostanie przetworzona.
Miiriam-kompotu brzoskwiniowo-borówkowego jest trzy spore słoiki,kolor ma piękny(naturalnie z borówek).
Nastawiłam też ocet jabłkowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
teresat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1097
Od: 2 lip 2008, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: omc Orawa

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Piękny floks ;:138
co jest na ostatnim zdjęciu, bo jakoś nie mogę się dopatrzeć :oops:
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Teresat-no właśnie ten biały pełny zimowit,który się dopiero ukazuje,z którego jestem dumna,a nie mam go jak lepiej pokazać.Dzień spędziłam na przygotowaniu praktyk,nie zdążyłam odprawić przesyłki do Ciebie.Pod wieczór zadzwoniła sąsiadka chwaląc Podwórkowy,a tymczasem
czterołap rozkopał grządkę pierwszą od podwórka koło studni,podkopał nowy złotlin picta i małą forsycję,porozrzucał obudowę rabatki z wapieni,nawrzucał gołębiom do miski z wodą czarnoziemu,ponieważ w piwnicy do wody jest obecnie stałe przyłącze do celu remontu elewacji konewkę napełniam dwa piętra i pół wyżej.Po praktykach zostawiłam to jak zastałam(przysypałam jedynie korzenie) i licząc na deszcz po halnym.Padało jak na zamówienie ciemną nocką i chyba na tyle obficie,że chociaż na dziś starczy!Wałeczki chmur dalej ciemno szaro się kłębią.Może po pracy uda mi się zrobić lepsze zdjęcie i bardziej już rozwiniętego zimowita.
Bogusiu-w miarę możliwości zbieram po garstce te laskowe orzechy,wczoraj w Podwórkowym na 15 sztuk jeden z lokatorem.Za tym dziurawym ugania teraz Konstanty.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewo - czy wyłażą zimowity ode mnie?
U mnie te, których nie wykopałam ( przegapiłam :oops: ) już kwitną. Te, które były przesadzane w tym roku dopiero wyłażą spod ziemi. Ciekawa jestem jak to wygląda u Ciebie?
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewo, jak są takie warunki oświetleniowe to można się podeprzeć lampą ale z jakimś dyfuzorem , choćby z białej folii worka marketowego... :wink: I już będzie ostrzej i wyraźniej. :uszy
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”