Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6055
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

:wit W takiej donicy powinna być jedna dyńka.Nie wystarczyło im pokarmu,dlatego owoce nie zawiązywaly się :roll: Takie jest moje zdanie :laika,ale może sie mylę.
Asia
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

To ile ich tam było? Pelasia ma rację 1 dyńka max, a i to jakaś z tych mniejszoowocowych.
kik1976
50p
50p
Posty: 86
Od: 28 maja 2011, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

To by wyjasnialo sytuacje :idea:
Bylo ich kilka, wiec pewnie rzeczywiscie bylo im ciasno. Za rok zamiast do donicy wsadze w ziemie :D Szkoda, ze na wiosne nie znalazlam tego forum ;:196 ;:196
Saris
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 kwie 2011, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Zerwałam dziś te dwie miękkie dynie ambar, niestety niedojrzałe, jedna nadpsuta, druga jeszcze nie. Ale najgorsze, iż przy próbie przekręcenia zdrowej dyni urwała się ;:98 Myślicie, że dojrzeje jeszcze trochę leżąc na słońcu czy nie ma szans? Nie mam ręki do dyń, do tej pory mi się nie udały jeszcze:-(
Oto nieszczęsne ambarki:
Obrazek

Ponawiam też pytanie odnośnie choroby (zdjęcia liści na stronie poprzedniej) oraz pytanie co to za odmiana:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Najlepiej posadź dynie na kompoście to ci ładne urosną. Dynie dojrzewają jesienią wrzesień-październik . Dynie nie są trudne w uprawie ale trzeba znać parę zasad ziemia wilgotna,żyzna,miejsce słoneczne wtedy rosną

Ciekawe jak bym posadził na kompoście dynie big max czy by wieksza urosła od melonowej :roll:
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Saris, miąższ nabierze koloru ale smakowo to już nie będzie to, ja bym na twoim miejscu nie czekała tylko zrobiła z tej dynia jakąś jarzynkę typu nie wiem, cukinia duszona czy coś. Miałam taki niedojrzały Ambar w zeszłym roku, czekanie niewiele zmieniło a może ci spleśnieć.
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2348
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

patasko pisze:Jakim symptomem jest dojrzenie dyni ozdobnej? Całkowite wybarwienie, czy ogonek powinien zmienić kolor na bardzociemnozielony? :)
Ponawiam te straszliwie intrygujące pytanie ;)
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

patasko : jesień;) wybarwienie, twarda skóra, przysychający pęd, o ile da rade przyschnąć przed mrozami. Tak czy siak przed mrozami trzeba ściąć.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Zawsze uprawiałam dynie bambino z kupnych nasion, i w tym roku też byłam pewna ze taką kupiłam, wyrosły mi dwa krzaki, a z nich 4 owoce, spore. Wczoraj jedną zerwałam bo już nie mogłam sie doczekać ciasta drożdżowego i placków z dyni. Trochę wydawała mi sie za jasna, ale skórka już twarda więc myślę dojrzała. Rozkroiłam ją, nasionka wykształcone, ale na brzegu miąższu, pod skórą, taka zielonkawa, i dziwny zapach miała, a jak zrobiłam racuchy to sie strasznie zdziwiłam - tak jakbym jadła melona :shock:
Paczkę już dawno wyrzuciłam od nasion, ale wygląda na to że albo ja źle złapałam paczkę, albo nasionka były pomylone, przecież to ewidentnie melonowa. Jak dla mnie nie jest źle, lubię melony, ale rodzinka krzywiła się na placki, nie pasowały im, i zapachowo i smakowo. W cieście nie ma wielkiej różnicy w smaku, tylko nie ma tego koloru co zawsze -jest bledsze , więc może w tej postaci jakoś zużyje te nieszczęsne dynie. Jutro jeszcze spróbuje zrobić zupę, jak nie będą się krzywić, to i w tej postaci je skonsumujemy.
Na pocieszenie zostaje to ze mam jeszcze dynie piżmowe, i z nich zrobione placki wszystkim smakują, więc na racuchy będzie tylko piżmowa w tym roku :lol:
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Melonowa dynia smakuje jak melony :shock: :shock: :shock: myslalem że to tylko taka nazwa melonowa. Ja mam melonową ciekawe jaki będzie smak miała. Ja smak melonów lubię średnio
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Obrazek
Zucca di marmellata. Pestki fajne, może ze względu na pestki zostanie, miąższ mi nie pasuje.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Luuuudzie moja Atlantic tak na oko to chyba przekroczyła 30 kg. Nie miałam dzisiaj centymetra, ale wydaje mi się dużo większa od dyni szwagra, która waży 20 (zważył). Jedno ALE: skubana chyba mi gnije od spodu. A położyliśmy ją specjalnie na drewnianej palecie, żeby miała od dołu przewiew. I ---- gnije.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
caterina
200p
200p
Posty: 297
Od: 11 cze 2009, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Tula, to rzeczywiście ---- :lol:
Forumowiczka Kasia...;)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”