Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teigrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 lip 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych / Sady Górne

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam jestem nowy na tym forum. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, a w szczególności posiadaczy małych traktorów ;:7
Od marca mam Yanmara YM1810D, z którego jak na razie jestem zadowolony. Traktorek został kupiony z prywatnego ogłoszenia, od drwala, który używał go do zrywki (poprzedni właściciel kupił go w Miliczu w Boss'ie). Yanmar miał uszkodzone sprzęgło -docisk i łożysko były po prostu zmielone -pewnie poprzedni właściciel jeździł z nogą na sprzęgle, albo miał źle wyregulowany pedał i łożysko cały czas dotykało docisku. Na szczęście sprzęgło udało się zregenerować, a właściwie odbudować, podjęła się tego firma Zaset z Kożuchowa i zrobili to profesjonalnie. Trzeba było też wymienić łożyska w przekładni kierowniczej. Łożyska udało się kupić poprzez serwis Johna Deere'a gdyż małe JD (650, 750 i jeszcze jakieś) to były Yanmary odziane w "karoserię" JD.
Od dwóch lat mam 4-hektarowe gospodarstwo położone w dość górzystym terenie pod Wałbrzychem, gdzie zaczynam budować dom, rozbieram poniemieckie ruiny i przekształcam zapuszczony teren w ogród. Do tych zajęć potrzebny mi traktorek. Z wyposażenia razem z traktorkiem dostałem mygłownicę (taka rama do zaczepiania przy pomocy łańcucha drzew podczas zrywki), a we własnym zakresie zrobiliśmy z tatą szuflę samowyładowczą na TUZ (przydaje się do wywożenia gruzu z rozbiórki, przewożenia kompostu itp) oraz spychacz na TUZ. Obecnie pracujemy nad bardziej skomplikowanym sprzętem, a mianowicie kosiarką bijakową... W planach jest jeszcze równarka/niwelator (z ang. Box blade), przyczepka i tur.
Tu mam taki filmik z moim Yanmarkiem nakręcony jakiś czas temu,
http://www.youtube.com/watch?v=s9qs7UIy43I
jak będę maił czas to postaram się nakręcić więcej filmów z osprzętem,
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Teigrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 lip 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych / Sady Górne

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Usuwanie krzaków przy pomocy traktorka :D
http://www.youtube.com/watch?v=6mtmHhLMpbs
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Świetnie sobie radzi, jak na jego gabaryty jestem pod wrażaniem. :D. Wrzucaj więc filmów z jego pracy, bo te co już są, to wszystkie obejrzałem :)
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Te zabawy z wyciąganiem krzaczorów trochę niebezpieczne. Gdyby linka, czy łańcuch się urwała, to obrażenia u operatora kamery i traktorzysty niemal pewne. Skąd wiem? Też się tak kiedyś bawiłem i wszystko szło ładnie, do czasu pęknięcia łańcucha. Na szczęście ominął głowę, ale od tej pory zawsze podkopuję korzenie, a traktorkiem tylko wyciągam z ziemi.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Teigrek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 lip 2011, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych / Sady Górne

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

To prawda, szczególnie niebezpieczne może być zerwanie elastycznej liny która potrafi "strzelić" ze spotęgowaną siła. Na tym filmie robiliśmy takie próbne rwanie, żeby przekonać się czy traktorek w ogóle daje radę i wyciągaliśmy krzaki nieco podmyte przez strumień. Lina występująca w filmie sprawdzała się już w cięższych warunkach (wyszarpywałem nią terenówką inne auta z rowów czy zasp) aczkolwiek parę dni temu kupiłem profesjonalny łańcuch, przeznaczony do zrywki ciężkim sprzętem, więc Yanmarem na pewno go nie zerwę. Należy jedynie pilnować prawidłowego zapięcia. Większe pieńki też podkopuję i przekładam łańcuch tak żeby objął pieniek i przeszedł pod jednym grubym korzeniem.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Koła by trzeba dociążyć, bo się ślizgają. Ja też bym raz zerwaną liną w głowę dostał, to faktycznie nie są żarty. Co do boxblad'a, to już sobie takiego wykonałem, jakby co to pisz, to opowiem na co zwracać uwagę. Pozdrawiam posiadacza Yanmara i pożytku ze sprzętu życzę ;:136
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Jakubie jak tam koparka przy Yannarze już działa? Może jakiś filmik z pracy? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Koparka podłączona. Ile było kombinowania z hydrauliką... Już mam olejowstręt normalnie :( No ale rama wyspawana, hydraulika do stabilizatorów zrobiona. Niestety skręt ramienia jest na jednym siłowniku i łańcuchach. Łańcuch już dziś zerwałem :( Tak więc przymierzam się do przerobienia i tego elementu na dwa siłowniki po bokach. Skręt na boki jest zbyt szybki, natomiast brakuje siły, np do przepchania ziemi w bok. Jak dodam gazu, to skręt na bok jest jeszcze szybszy i pracować się nie da.

http://youtu.be/jZ9Np5XtIx0
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
kudziu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 sie 2011, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

witam wszystkich
chciałbym zapytać czy nie wie ktoś gdzie można kupić wkład filtra hydrauliki do kuboty bultry? nigdzie nie mogę znależć takiego a pasowało by wymienić olej w skrzyni.
pozdrawiam
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
kudziu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 sie 2011, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

pisałem do nich. nie odpisują niestety
unlimited1991
100p
100p
Posty: 153
Od: 29 paź 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Droga krajowa numer 7

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

A telefon masz ?

dzwoń:
tel. +48 22 614 01 12
tel. +48 22 424 75 12
kudziu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 sie 2011, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

telefon mam. dzwoniłem. niestety nie mają. ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”