Niecierpek (Impatiens walleriana)wysiew,uprawa. Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Madejka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 kwie 2011, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Niecierpki z nasion

Post »

;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Dziękuje :tan
One tak z kopyta od 2 maja ruszają :;230 Mam wrażenie, że będą idealne na przyszłe lato. Ale już nie będę na nie narzekała, bo jeszcze się obrażą. Wyrosły i trzeba na nie chuchać i dmuchać.
Pozdrawiam Agnieszka :)
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21496
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Moje rosną, ale jest im zbyt zimno. W nocy z niedzieli na poniedziałek miałam 4*. Toż to śmiech, nie lato :evil:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Madejka, te niecierpki już dawno powinny być przepikowane, jak tylko wypuściły dwa listki właściwe.Trzeba użyć lekkiej ziemi, najlepiej takiej specjalnej do wysiewu i pikowania.
Madejka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 kwie 2011, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Jakoś nie wiązałam z nimi nadziei dlatego tak się zastały, ale wczoraj wieczorem (mimo deszczu) je przepikowałam. Co prawda do zwykłej ziemi, ale może nie zauważą, tylko będą się cieszyć z własnych domków :lol:
Pozdrawiam Agnieszka :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Rodzaj ziemi to w przypadku niecierpków sztandarowa sprawa.Musza koniecznie mieć lekką, przepuszczalną, z mała ilością nawozu, gdyż są wrażliwe na nadmiar, szczególnie młode rośliny. Inaczej będą bardzo słabo rosły, albo nawet zginą.
Właśnie się zastanawiam, chyba pójdę je schować do garażu na ok.2dni, ponieważ silny wiatr i chłód im wybitnie nie służy, a kwitną przepięknie, więc szkoda :roll:
Madejka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 29 kwie 2011, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Skoro kwitną to schowaj koniecznie, bo żal by ich było. Ja swoje zostawiam, i tak nie pokładam w nich większych nadziei :)
Pozdrawiam Agnieszka :)
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Ja na czas burzy ustawiam je na ganku (normalnie stoją na ogradzajacym go murku, niczym nie przymocowane skrzynki, więc boję się, że mogą zlecieć). Jednak moczy je w dlaszym ciagu deszcz i widzę, że też negatywnie wpływa na ich wyglad. Kwiatki są jakieś takie klapniete, szybciej więdnące. :( Ale i tak są śliczne, cieszę się, że udało mi się je wyhodować. :tan A nie było łatwo. :wink:
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Moje niecierpki kwitną w najlepsze :lol: Co prawda wszystkie na czerwono - choć miał być mix - ale dobre i to. Panie i Panowie, oto moje pociechy:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niecierpki z nasion

Post »

To znowu ja. Kupowane niecierpki szybko mi zdychały. A te z nasion rosną, jak oszalałe. Powinnam je wcześniej podciąć, bo porosły takie krzaki, że hej ;:11
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niecierpki z nasion

Post »

mam szczęście być w cieplejszej części świata, gdzie natknęłam się z niecierpkiem gigantem. Rosnie on w formie sporego krzaka i ma niesamowite nasienniki, które po dotknięcie strzelają nasionami. no takiego dziwaka w życiu nie widziałam. Oczywiście zachęcona dotychczasowymi doświadczeniami z rozmnażaniem niecierpków z nasion zebrałam te tutejsze i wiosną będę wysiewać ;-)
Oto te tutejsze egzemplarze:
Obrazek

Obrazek
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Odświeżam.

Dziś wysiałem niecierpki waleriana pomarańczowe.
Wysiane, podlane i... No właśnie. W mojej książce jest wyraźnie napisane, że do czasu wykiełkowania należy je umieścić w ciemnym lub przykrywać, a dopiero potem wystawić na światło. U Was nigdzie nie wyczytałem o tym zaciemnianiu. Książka Davida Longmana "Pielęgnowanie roślin pokojowych". Tam niecierpek waleriana jest właśnie tak traktowany, i tak też ja go zamierzam traktować. Całe dzieciństwo w mieszkaniu miałem wielkiego czerwonego niecierpka. Nie lubię tych nowych odmian, są piękne, ale nietrwałe i nie idzie ich utrzymać poza sezonem. A z doświadczenia wiem, że waleriana tak i to z powodzeniem.

W zeszłym roku kupiłem pełnego waleriana, ale nie rósł, chwilę kwitł i szybko padł, więc już nie chcę żadnych kupnych...

Ale jeszcze raz chciałbym spytać, czy nasiona niecierpka do wykiełkowania powinny być w ciemności?
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niecierpki z nasion

Post »

Ja wczoraj wysiałem ;:7
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Niecierpki z nasion

Post »

To będziemy mieć porównanie :D
Wysiałeś mieszankę czy konkretny kolor? :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”