Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Ile Ty Masz tych roślinek ;)
Niezła kolekcja i różnorodna bardzo.
Będę tu zaglądać często ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kotio z kioto
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Zrobiłam fotki tej roślince,co to ukradłam czas jakiś temu.

ObrazekObrazekObrazek

Kolor ma taki jak na drugiej fotce, światło chyba trochę nie takie było :roll:

Czy ktoś wie co to?


Zapraszam justus :)
Awatar użytkownika
SunFlower
500p
500p
Posty: 673
Od: 8 lis 2009, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

To Aeschynanthus Twister- mam takiego samego. :D Tylko nie ma jeszcze tych zakręconych listków bo to młode pędy.Mój też jak na razie ma takie same jak na zdjęciu, oprócz niektórych zakręconych. :wink:(na 3 zdjęciu widać, że już się składają na pół).
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Ja również podprowadziłam szczepkę takowego. Urzekły mnie jego ciemne-brązowo-bordowe kwiaty. Z tym, że mój jest taki tyci, tyci... dopiero się ukorzenił i zaczął rosnąć... Trzymajcie za niego kciuki :)
A ten Twój to już śliczy... Ale nie widziałam, że się mu z czasem listki składają...
Awatar użytkownika
sari
1000p
1000p
Posty: 2267
Od: 18 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Oj wpadłam całkowicie ;:3 , jestem kolejną fanką Twoich roślinek ;:180 Wszystkie masz piękne i zadbane a wątek czyta się super dzięki poczuciu humoru które Cię chyba nigdy nie opuszcza :lol:
Zainteresowało mnie zrobienie drzewka z pieniążka :shock: muszę cos na ten temat poszukać bo moje już brzydkie się zrobiły i miałam je po prostu wyrzucić do kosza , ale może jest jeszcze dla nich jakaś szansa. :wink:
Azalia również powala, u mnie po przekwitnięciu marnieją, w żaden sposób nie mogę się z nimi dogadać
Pozdrawiam Beata

Moje doniczkowce Zapraszam Cz. 1, Cz. 2
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Wspaniałe masz kwiaty Twister jaki duży :D ;:138


Tak ogladam Twoje zielone...są bardzo zadbane,a paprociami się nie przejmuj bo z nimi to i ja sobie nie poradziłam ;:196
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Oj nie wiem co u Was z tymi paprociami....:( Chętnie bym coś poradziła ale nie specjalnie wiem co... U mnie są to najbardzieje bezproblemowe rośliny...
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

bo paprocie tak już mają, że u jednych rosną a u innych stawiają się okoniem ;:64 ja swoją też mam od maciupeńkiej szczepki, raz chciało się jej rosnąć, innym razem tylko schła aż coś się jej odmieniło, przestałam się nią specjalnie interesować i zrobiła się ładna, sama nie wiem kiedy :oops:

a co do innych roślinek Bogna to muszę pochwalić - zami - ładniutki, naprężony ;:108 ; pieniążek wygląda już jak drzewko, chętnie się poduczę u Ciebie jak sobie z nim poradzić aby pięknie się rozrastał, bo mój rośnie samopas i co jakiś czas przestaje mi się to podobać ;:14 kalatea taka bujna, a kaktusy... ;:224
tak w ogóle to ja myślałam po tym co pisałaś, że masz kilka zabiedzonych roślinek a tu taaaakie okazy! ;:89 mnie

teraz z innej beczki
Anjja pisze:Aga widziałam kiedyś na stronce schroniska kotkę która miała problem z przysadką. Miała półtora roku a wielkość małego kociaka. Słodka była, niestety moja Paśka jest indywidualistką i do tego jeszcze gabarytowo - wielka, bałam się że to maleństwo nie bedzie czuło się komfortowo u nas :(

a o tym nie pomyślałam, choć teściowa też raz miała kiciaczka czarnego, któremu coś rosnąć się przestało, ciągle był malutki... nie pamiętam co się z nim stało :(
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

;:7 Od dłuższego czasu siedzę (właściwie klęczę) w ogrodzie i walczę z chwastami, i gdyby nie Twoja wizyta w wątku Krysi, to przegapiłabym taki ciekawy wątek :twisted: Masz wszystko to, co kocham: dom pełen roślin i przemykający między nimi kot ;:97 ...a kiedy pisałaś o Mimi, to miałam wrażenie, że opisujesz zachowania mojej Majki ;:108 Podobnie, jak ty mam słabość do peperomii. Jest to roślina stworzona dla twoich sióstr i mamy, bo nie lubi przelewania :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
renata_22
200p
200p
Posty: 423
Od: 25 mar 2010, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Bardzo przyjemny wątek i ciekawe kwiatuszki... fajny masz też avatar :wink: Na poprzedniej stronie ciemnotkę pokazywałaś, ale to raczej nie ona - mają mniejsze listki i okrągłe (chyba ze pomyliłam opisy)... w każdym razie wygląda na coś paprotkowego, mogłabym zidentyfikować przy dokładniejszym zdjęciu...
Pozdrawiam Renata :)...
Doniczkowce w przeglądzie...
Awatar użytkownika
kotio z kioto
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2011, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Dziękuję kochani za odwiedziny, witam nowych znajomych... :lol:

Mam taki szalony weekend,że tylko wpadam i czytam...odpisywanie i kolejne wizyty będą jutro :)...
Chacha.... :tan mam też nową ,upragnioną od dawna roślinkę... :tan Zdjątka w najbliższym czasie...
Życzę wszystkim wspaniałego weekendu,choć troszkę deszczowego...ale przecież to dla naszych ogrodowych radość wielka,więc i ja cierpliwie to znoszę, choć dziś nocka w namiocie,daleko od domu :shock:

Można u mnie podjeść już żółtą porzeczkę,pyszna w tym roku :D Zapraszam :wink:

Obrazek

Kwitną też malwy,ulubione kwiaty mojej babci,oprócz konwalii :) Ślimaki też je lubią,najbardziej liście :;230

ObrazekObrazek

No i niedługo też wiśnie,a co za tym idzie, naleweczki i winko domowej roboty 8-)

Obrazek

Bez pozdrowień od Mimi się nie obędzie :D Właśnie molestuje pasek od aparatu ;:108

Obrazek

Odpoczywajcie ;:136
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

Śliczny dorodny _aeschynantus_ :) uwielbiam malwy piękne są, Tobie również fajnego wekeendu :)
Awatar użytkownika
katkaR
200p
200p
Posty: 425
Od: 18 mar 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś mnie wzięło tej wiosny :D

Post »

No to miłego wypoczynku!!! ;:136
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”