chore cukinie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
aggie_lou
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 lut 2011, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: USA, Illinois

chore cukinie

Post »

liscie jak sitka ,cale w dziurach, robali nie zauwazylam.co zastosowac?
11krzych

Re: chore cukinie

Post »

Gdyby to było w PL, to radziłbym zastosować Ślimakol, ale co tam może robić dziury w liścich w Ilinois, to ciężko wyczuć. Sprawdź po deszczu, czy nie ma robali z domkami na plecach.
Wrzuć fotkę tych dziur.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7616
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: chore cukinie

Post »

Aggie, taki sam problem mam tutaj, w New Jersey. Las z trzech stron, poki co, cos wcina cale listki albo robi dziurki tylko na fasolce szparagowej, akurat ogorki wylaza z ziemii, pewnie musze je przykryc przywieziona z Polski wloknina.
Ogrodek jest ogrodzony plotem i dodatkowo zabezpieczony od strony grzadek cienka siatka plastykowa, coby dzikie kroliki i inna gadzina tam nie miala dostepu. A jednak cos je zjada, podejrzewam jakies chrzaszcze, to musi byc cos fruwajacego. Na hostach przed porczem zastosuje Mospilan jak tylko zobacze chocby jedna dziurke, w ub roku byly jak sitka.
Pozdrawiam! Gienia.
aggie_lou
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 lut 2011, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: USA, Illinois

Re: chore cukinie

Post »

dziekuje za uwage. slimakow nie widzialam i stonek tez nie.dziwna sprawa. rozejrze sie za Mospalin tak jak piszesz. pytanie moje to czy cukinie wogole zaowocuja? Nie wiem jak w New Jersey ale tu w IL pogada jest fatalna w tym roku. zimno i duzo deszczu. pozdrawiam
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7616
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: chore cukinie

Post »

Mospilan przywiozlam z Polski i na warzywa nigdy go nie stosuje tylko na ozdobne. Nie wiem jakie preparaty owadobojcze sa tutaj dostepne.
Cukinia powinna Ci owocowac, chyba ze ja doszczetnie ogoloca z lisci.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”