Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

W Ożarowie Mazowieckim jest sklep sprzedający części.
Wklep sobie kubota.pl części.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
waldek62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sty 2011, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam.Tur do Kuboty b 7000 jeszcze nie kupiony. Mam nadzieje ze do polowy kwietnia go, kupie rozglądałem się gdzie go kopić założyć i wybrałem firmę Boss z Milicza jako jedyni mogą to zrobić w ciągu jednego dnia inne firmy potrzebują na to trzy dni ( Nie jest to reklama po prostu informuje jak się sprawy maja) Chciałem zakładać na początku kwietnia lecz muszę poczekać dwa tygodnie bo maja nawal pracy .Mam pytanie może wie ktoś jak wyczyścić filtr od hydrauliki? Podobno znajduje się gdzieś pod spodem skrzyni biegów , dowiedziałem się że muszę wyczyścić ten filtr i podkręcić zaworek bezpieczeństwa bo jak wieszam pełna bankę wody w opryskiwaczu 200litrowym to muszę pomoc rękoma podnieść się opryskiwaczowi bo hydraulika nie daje rady, dowiedziałem się ze to wina filtra lub tego zaworka który gdzieś mi pod siedzeniem grzechocze:(. Jeśli tego nie poprawie to tur tez nie da rady dźwignąć ciężaru. Chciałbym sam to naprawić bo lubię sobie pogrzebać przy mechanice:). Może ktoś doradzi czy warto zakładać tego tura w Miliczu w firmie Boss?? Jak założę tura oczywiście zamieszczę filmik na yt i napisze jak się b7000 spisuje z turem:)Waldek
Awatar użytkownika
waldek62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sty 2011, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

W mojej Kubocie natomiast wymieniłem w przednim napędzie uszczelniacze piast. Był tam filc a pod spodem specjalny oring. Myślałem wycinać takie uszczelniacze z filcu i gdzieś kupić te oringi, ale wpadłem na pomysł żeby zastosować wężyk igielitowy (Taki jak do do podawania paliwa np w fiat 126p) Odciąłem odpowiednia długość uformowałem go w ,,Oring" i po skręceniu przegubu wężyk się ładnie uformował i świetnie uszczelnia przegub.Z uszczelki filcowej zrezygnowałem bo myślę ze oring własnej produkcji wystarczy, może ktoś ma podobny problem to myślę ze lepiej zrobić w powyższy sposób naprawę niż bawić się w szukanie i kupowanie fabrycznych uszczelek uszczelki filcowe i oringów.Pozdrawiam Waldek.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam, Trochę mnie tu nie było, a widzę, że się trochę dzieje w temacie :wink: W międzyczasie postanowiłem nauczyć się spawać i wyspawałem sobie niwelator :) Wprawdzie trzeba go jeszcze trochę dopieścić, ale już próba była. Problem mam z odpowiednim ustawieniem, a właściwie ze zrobieniem odpowiednich zębów. okazuje się, że to one mają utrzymywać niwelator na odpowiednim poziomie, wciągając go pod powierzchnię ziemi. Inaczej "pływa' on po powierzchni i nadaje się tylko do równania zglebogryzowanego pola :wink:

Jak już się uporam z tymi zębami, to pokażę filmik.

Co do tura do kuboty b7000, to może być nieporozumienie. Ten traktor jest stanowczo za lekki i niestety, w pracy się nie sprawdzi. Chyba, że chodzi o lekkie materiały, bo kopanie w ziemi odpada. Wprawdzie widziałem na aljegro taką kubotę z turem + koparka z tyłu... Możliwe, że w takiej opcji, była ona odpowiednio wyważona i dobrze rozłożony był ciężar. Mimo wszystko, traktor jest za lekki i bardzo łatwo będzie się nim wywrócić :(

U mnie w yanmarze filtr hydrauliki mam pod podłogą, pod lewą stopą, ale w kubocie pewnie będzie inaczej :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Tulsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2011, o 02:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

waldek62
Kubota z loaderem sprawuje się zacnie, jeśli z tyłu jest podwieszona np. glebogryzarka, lub jakieś inne cięższe urządzenie. Mam znajomego który ma Kubotę ale już dużo większą, 33 konną z oryginalnym loaderem (turem) i praca nim jest możliwa i bezpieczna jeśli ma z tyłu podwieszoną kosiarkę tależową. Zatem bez obaw, to co widziałem w necie to praca bez tylnego obciązenia. Ja na przykład nie mam z przodu dociażenia, a ponieważ pracuję w górskim terenie... i to o dość dużych spadkach, jak zbyt wysoko podniosę glebogryzarkę staję dęba.

Co do filtra oleju hydraulicznego jest on na zasysającym przewodzie hydraulicznym, na jego końcu, w postaci śruby w której jest cedzak czyli sitko jak mniemam. Trzeba ja wykręcić i wyczyścić. Zalecają robić to bardzo ostrożnie z uwagi na ciśnienia i "precyzyjną" jak to określają w instrukcji budowę. Czynność ta zalecają wykonywać co 300 h pracy wraz z wymianą oleju. Jest to ten sam olej co w skrzyni biegów, bo to właśnie nim jest zasilany układ hydrauliczny.
Polecam ci zaopatrzenie się w manual czyli instrukcję obsługi oraz parts list spis częsci. Obie te ksiażeczki sa mi baaaardzo przydatne! Koszt stosunkowo niewielki ok 100$ za oba manual coś koło 40$ a lista cześci 50$. Mozna zamówić przez neta.
Jak już pisałem wczesniej w spisie części jest detalicznie wymieniona każda śrubka, podkładka i co taaaam jeszcze a ponadto są rysunki złozeniowe, tak jak np. maja to autoryzowane serwisy samochodowe. Wszystko ładnie ponumerowane i rozpisane w tabelkach.

Mam nadzieję że informacja ta jest wystarczająca.

nacny_drwal
Co do odpalania silnika w niskich temperaturach... to chmmm nie myślałeś żeby sprawdzić ciśnienie sprężania... oczywiście to ostateczność, ale te silniki to deasle i chmmm jeśli traktor nie jest nówka... obym się mylił!!!! Mój pali niemal od jednego kopa.
Awatar użytkownika
waldek62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sty 2011, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam
Tu jest link z instrukcjami obsługi do ciagniczkow Kubota:) nic się nie płaci;)
Ale Kuboty b7000 nie ma:( jest podobny do b6000 . Może ma ktoś ma link do Kuboty b7000?
Co do tura nie kupuje kupie spychacz:)
http://kubotabooks.com/AutoIndex/index.php?dir=/
Tulsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2011, o 02:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

waldek62 pisze:Witam
Tu jest link z instrukcjami obsługi do ciagniczkow Kubota:) nic się nie płaci;)
Ale Kuboty b7000 nie ma:( jest podobny do b6000 . Może ma ktoś ma link do Kuboty b7000?
Co do tura nie kupuje kupie spychacz:)
http://kubotabooks.com/AutoIndex/index.php?dir=/
Instrukcje obsługi... gratuluję!!! Trzy lata temu jeszcze ich nie było, trzeba było ściągać. Jak to przejrzałem to jest to to samo różniące się małymi detalami jedynie.
Awatar użytkownika
waldek62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sty 2011, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Witam tu jest link z częściami do kubot , link grecki ale prowadza sprzedaż wysyłkowa, są chyba łożyska do układu kierowniczego.Jak to sie mówi do odważnych świat nalezy;)
http://translate.google.pl/translate?hl ... 6lang%3Den
Tulsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2011, o 02:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Pisałem Ci na priv. że jest firma Sparex w Poznaniu.
Byłem pewien, ze tam dzwoniłeś.
Tam dostaniesz łozyska włącznie z tymi blaszkami i kulkami jako odrębnym setem.
Link który podajesz znam...
Cena łozysk to 50 zeta sztuka, natomiast set kulek w liczbie 53 wraz z blaszkami stanowiącymi dla nich prowadnicę 200 zeta.
Właśnie wymieniłem i po naprawie. ;:138

Niestety nie mam jak wskanować rysunku złożeniowego... to był powód dla którego podałem Ci numer telefonu...
Dodatkowo ma youtubie znajdziesz filmik jak wynmienić dolne łożsko pod drążkiem kierowniczym. Tam to dotyczy albo yanmara, albo innego japońca ale nie kuboty. Niemniej sama wymiana łozyska, jak i budowa skrzynki układu kierowniczego jest niemal identyczna we wszystkich tych małych japończykach.

http://www.youtube.com/watch?v=my-bZWSF ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=-m6xrP3V ... re=related

Film jest w dwóch częściach
Niestety tam nie ma wymiany kulek i tych prowadniczek na drażku tylko zakładaja nowy... u mnie poszły łozyska pierscieniowe i te na zębatce drazka
Awatar użytkownika
waldek62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sty 2011, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

przepraszam ale do mnie nic nie pisałeś zresztą nie ja szukam łożysk , wiec zaszła jakaś pomyłka:). A link umieściłem może się komuś przyda ta strona:). Pozdrawiam.
Tulsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2011, o 02:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Widocznie, ktoś do mnie pisał na maila z prosbą o informacje dotyczące łożysk do układu kierowniczego w Kubocie. Ponieważ tylko Ty piszesz tutaj o tym że masz taki traktor byłem pewien że to Ty.
Nie ma sprawy. :wink:

A co do układu kierowniczego, topolecam wszystkim okresowe sprawdzenie skrzynki i stanu oleju. Bardzo często zbiera sie tam woda, która jest główna przyczyną uszkodzeń zamontowanych tam łozysk.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Po niespełna roku pracy, muszę stwierdzić, że ładowacz wymaga gruntownej przeróbki. nie wiem, co to za firma je robi, ale z tego, co widzę na alegro, to robią je wszystkie takie same i nic nie zmieniają. Wzmocnienie poprzeczne to pierwsza rzecz do wymiany i to z miejsca. Jak ktoś to kupi, niech się nawet nie zastanawia, tylko dospawa coś porządnego. kolejna sprawa, to łyżka. kopanie nią wymaga dojścia do perfekcji. w ciężką ziemię wchodzi tylko pod odpowiednim nachyleniem. Bardzo źle wyważona, większość ziemi zbiera się z jej przodu, co stanowi zagrożenie dla operatora, i niepotrzebnie obciąża konstrukcję tura, jak i samego ciągnika. Siłowniki dospawane na oko. Jeden już mi strzelił na spawie. Nowym użytkownikom polecam stałe przeglądy łączeń spawów. u mnie okazało się, że pęknięcie nastąpiło już dawno temu. Jak przyjrzałem się odłamanemu tłoczysku od tulejki, widać było tylko trochę świeżego oderwania. Reszta była już zardzewiała, co wskazuje, że odłamała się dawno temu. Nie wiem, czy producent tych turów to przeczyta, jeśli tak, to apeluję o lepsze przyłożenie się do wykonywanej pracy. Pękający spaw na siłowniku przy podniesionym ładowaczu może bardzo łatwo doprowadzić do tragicznego wypadku!

A łyżkę, jak mi się uda, to zrobię otwieraną hydraulicznie. będzie pełen wypas :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Koparka nabyta. Jest trochę zabawy z przystosowaniem jej. Muszę zrobić ramę, przerobić hydraulikę i dorobić hydrauliczne podpory. No i łyżka ma za duży siłownik, który działa strasznie wolno. Chyba trzeba będzie zmienić na nieco mniejszy. No ale pierwsza przymiarka do ducato zrobiona, jak widać nic nie wystaje :wink:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”