Rośliny Krystyny

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Rośliny Krystyny

Post »

;:7 - widzę,że nie widzę tego syngonium,więc już pędzę go wklejać:

Obrazek

A u moich nasionek adenium,bauhinii i koleusów dzieje się nienajgorzej :

Obrazek
Obrazek

Mój storczyk miniaturka też się spisuje pięknie :

Obrazek Obrazek
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Krysiu ja też jestem fanką koleusów. Kupiłam sobie nawet kilka, ale zapomniałam wnieść je do domu i niespodziewany mróz wykończył je doszczętnie :evil: Bluszczyk kurdybanek posadziłam do ogrodu i teraz zarasta mi inne rośliny :;230 Świetne zakupy, ale czuję, że to tylko preludium ;:224 jaki kolor kwiatów ma fuksja?
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Iwonko ;:196 - ma mieć biało czerwony.Myślę,że spódniczka czerwona,a haleczka biała,pełna.
Nawet nie pytałam,ale ta kobieta takie zawsze miała.W ubiegłym roku u niej kupowałam.
Moje koleusy,z poprzednich zakupów też zostały na balkonie,kiedy było zimno i troszkę
obmarzły,ale wygląda,że nie przemarzły całkowicie - myślę,że jak się rozrosną,to powinno być pięknie ;:108 ;:108 ;:108
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Moje niestety sczerniały i nie było nawet co ratować :? Mam baletnicę w opisywanym przez ciebie wdzianku, ale jest stojąca :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
AdaK
500p
500p
Posty: 521
Od: 22 lut 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piła

Re: Rośliny Krystyny

Post »

fantastyczne zakupy Krysiu. Fitonia to istna wodopijka. moja wariuje i juz nie wiem czy mimo wszystko ma za sucho czy juz ja przelałam :roll: Storczyk mini superancki :)
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Iwonko ;:196 - u mnie fuksje stojące się nie sprawdzają bo mam bardzo wietrznie na balkonie,ale może się skuszę na niskie,
rozkrzewione,ale trochę później,po Zośce,bo nie mam siły targać tych skrzynek z ładunkiem do chałupki ;:180 ;:180
Ado ;:196 - bardzo się cieszę ze wszystkich zakupów,a szczególnie z fitonii;zamówiłam też begonię(jakaś "szlachetna",czerwona (tak pani ją określiła) - ma być w pątek.Może wypatrzę fitonię w innym kolorze i z innym wzorkiem,choć pani,która je miała w sprzedaży w tym roku już nie będzie handlować.
To starsza osoba - a szkoda,że jej nie będzie z kwiatami.Miała piękne fuksje i m.in. fitonie ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
nuta23
1000p
1000p
Posty: 4144
Od: 17 kwie 2010, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie, Świdnica

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Zaszalałaś kobieto ale warto było bo roślinki bardzo fajne. Storczyk pięknie wygląda.
pozdrowienia dla wszystkich Renata
moje początki
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Krysiu, zakupy zrobiłaś fantastyczne :) fitonia przesliczna, a w koleusach sie zakochasz jak sie rozrosna... cudne kolory! pamietasz ze kwiat trzeba scinac? pozdrawiam cieplo, A.
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Aguniu - ;:196 - pamiętam - dziękuję ;:180
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Jak obiecałam tak zrobiłam, poczytałam, obejrzałam. No kochana szacun dla Ciebie za te roślinki ;:180 Pędzisz z tym wątkiem wprost proporcjonalnie do szaleństwa zakupowego:)
Kompozycje bluszczykowe ;:180 ;:180
Zapytam z ciekawości czy dostałaś odpowiedź w sprawie identyfikacji "tego kwiatka"? Zaciekawił mnie, bardzo ładny :D fajnie by było coś więcej o nim wiedzieć.
Gdybyś kiedyś przesadzała cissusa digitata zwróć proszę uwagę czy masz może takie bulwy w systemie korzeniowym i daj mi znać please? tutaj pokazałam bulwy jakie mam mój http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=42570 wyleczyć dziada nie mogę i jeszcze mi cissusa discolor zaraził:(
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabielka
200p
200p
Posty: 311
Od: 22 cze 2009, o 21:14
Lokalizacja: Olkusz

Re: Rośliny Krystyny

Post »

No! zaszalałaś!!! Pięknie!!! Bardzo Mi się podoba!!! powodzenia w rozroście Ci kochana życzę i duuużo ;:3 Dziś piekna pogoda, kilku kwiatuszków nie znoszę już do domu,,,, :) (np grubosza, bo "balkonowców" jeszcze się nie doczekałam,,,,) :( i nie wiem czy w tym roku się doczekam, czy dopiero w przyszłym,,,
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rośliny Krystyny

Post »

Krysiu zaszalałaś z zakupkami. Wszystkie nowości urocze zwłaszcza koleuski. śliczne.
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Rośliny Krystyny

Post »

:heja :heja :heja - cieszę się,że mnie odwiedziłyście :!:
Anjja - kwiatka nikt nie zidentyfikowała.Myślę,że nie doczekam się odpowiedzi.Na innym forum pan mi obiecał,że odpowie w ciągu paru dni,bo miał z takim kwitkiem do czynienia.Do dziś - cisza.
Co do cissusa - jeszcze go nie przesadzałam,więc nie wiem jak u niego z "kopytkami",ale jeśli chodzi o te przeźroczycte kuleczki (jak ziarenko drobnego piasku :?: )
to niektóre rośliny,z winobluszczowatych to mają.Mam winobluszcz tetrastigma (str. 1) i ona to ma.To jest jej uroda.
Moja siostra usiłowała jej to ścierać i porobiły się na liściach ciemne plamy,bo kuleczki są twarde.To jakaś żywica,którą one wydzielają i przez tarcie
porobiły się ślady.Jak stopniowo kuleczki odpadają to w tym miejscu pozostaje ciemny ślad po nich.
Ja bym regularnie kąpała co 3-4 dni w wodzie z dodatkiem mydła (ogrodniczego lub szarego).Będą kropki - znaczy natura :!:
Daj znać co dalej - nie zmarnuj go chemią - jest piękny ;:180
zabielka - Edytko, ;:3 się przyda.Wszystkie balkonowe wsadzone,trochę pokojowych też wyrzucę na balkon,tylko tak,żeby i koty miały gdzie się powykładać.
Doczekasz się balkonowych prędzej jak myślisz.Przecież na forum nie da się czegoś nie mieć :!:
anik - Aniu,jak miło,dawno się nie odzywałaś :D
Koleusów do tej pory nie doceniałam i to był błąd!!!!!!Kiedy popodglądałam na forum takie piękności to też zechciałam je mieć.Myślę,że się odwdzięczą ;:180 ;:180

A teraz czekam na wilczomlecza "koronę cierniową" - koleżanka z nią ;:65 ;:65 ;:224
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”