Klon (Acer ) dyskusje ogólne

Drzewa ozdobne
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Witajcie
A może tak być że najpierw idą pączki od dołu do góry ? To znaczy że zaczynają kwitnąć najpierw od miejsca szczepionego?
edytaitomek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 kwie 2011, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie
Kontakt:

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Zazwyczaj kiedy roślina zaczyna puszczać pączki to pojawiają się one na całym drzewku.Chyba że jakaś gałązka jest sucha albo uszkodzona w inny sposób :D
Zapraszam do mnie:
Ogród Edzi-zapraszam
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Witajcie
Wydaje mi się, że powinienem koronę przed sadzeniem skrócić do 30 cm ? A czy teraz jeszcze mogę ją skrócić ? Czy jest już za późno jak ma tyle już nowych pączków ..... :roll:

Znalazłem coś takiego http://www.boot-hortorus.pl/instrukcja.html



Obrazek

W przypadku tej odmiany cięcie wykonujemy tylko wiosną, nigdy jesienią! Pędy korony Acer platanoides Globosum przycinamy na długość ok. 30 cm. Generalnie okresem najlepszym dla cięcia koron drzew jest przełom sierpnia i września, kiedy zakończył się już okres wzrostu i widać co należy skorygować, a jednocześnie pozostaje jeszcze wystarczająco dużo czasu do zimowych chłodów, aby rany po cięciach zdążyły się zabliźnić. Ran po cięciu najlepiej jest niczym nie zabezpieczać. Rana bez zabezpieczenia ma mianowicie większe szanse oczyszczenia się np. z bakterii, które znajdowały się chociażby na ostrzu sekatora.
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Wiesz jak ma dużo pączków to się nie martw tym, jak przytniesz to i tak pewnie tak mocno ci wybuja że będziesz zadowolony a i roślinie będzie lżej trochę jeśli była sadzona niedawno.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Czyli teraz 30 kwietnia mogę ją przyciąć :roll: i się nic nie stanie ..choć było posadzone około miesiąc temu ? Tak?
edytaitomek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 kwie 2011, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie
Kontakt:

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Jasne że możesz przyciąć nic się nie stanie :D
Zapraszam do mnie:
Ogród Edzi-zapraszam
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

TAK przyciąłem już te odstająćę badyle ..tyle że nie które musiałem obciąć niżej niż pozostałe ? bo tak pączków już nie miały ...czy to nic nie w płynie na kształt korony?? tego klonika :?:
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Wpłynie ale w stopniu nie przekraczającym błędu pomiarowego że tak powiem. Nie zauważysz różnicy
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

To co byś mi polecił teraz z nim zrobić? Obciąć pozostałe to tej samej długości?
tombog
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 maja 2012, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klon pospolity zmienił na wiosnę kolor

Post »

Witam. To mój pierwszy post na forum, moja pierwsza działka i moje pierwsze problemy z roślinami, więc bardzo proszę o wyrozumiałość :).

Przywiozłem na nową działkę kilka klonów z zupełnie innej części kraju, z innej działki rodzinnej, dobrze zadrzewionej i zakrzewionej. Oto klon zasadzony kilka dni temu na nowej działce:
Obrazek

Jesienią natomiast z tego samego miejsca przywiozłem i zasadziłem identyczne klony, które wyglądają teraz (08.05.2012) tak:
Obrazek
Obrazek

W niczym nie przypominają pięknych drzewek, które przywiozłem jesienią. Czy te klony mogą mieć jakiś problem z aklimatyzacją na nowej glebie ? Czy powinienem je jakoś specjalnie "dokarmiać" na początku ? Czy w końcu zaraziły się jakąś lokalną chorobą i powinienem sięgnąć po jakieś środki ochronne ?
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Klon pospolity zmienił na wiosnę kolor

Post »

Być może chodzi o zakwaszenie gleby niektóre kwiaty zmieniają kolor bo jest inny odczyn ziemi
artbor1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lip 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klony - co roku ten sam problem

Post »

Obrazek

Witam
Proszę o informację - co może dolegać moim klonom, po okresie mocnego wiosennego wzrostu, liście wyglądają jak na załączonym zdjęciu.
Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Klony - co roku ten sam problem

Post »

Korzenie pracują niewystarczająco w stosunku do potrzeb, jakie mają liście. Brzmi to ogólnie, ale trzeba im pomóc się rozwijać(na pewno nie podlewaniem) np. szczepionka mikoryzowa lub poprawa odczynu. Albo cieniować lub trochę zmniejszyć koronę- bo zwiększyć wilgotności powietrza to się chyba nie uda...
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”