Pigwa - podkładka

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Pigwa - podkładka

Post »

Niestety, powyżej szczepienia wszystko jest martwe, a z podkładki wyrastają chyba 3 pędy. Usunąć , zostawić? To miała być pigwa z oooolbrzymimi owocami.
Waleria
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Na czym może być zaszczepiona pigwa?

Post »

Coś mi się wydaje e najczęsciej na gruszy kaukaskiej.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Na czym może być zaszczepiona pigwa?

Post »

Dowiedziałam się,że też może być szczepiona na zwykłej pigwie, to by było lepsze.
Waleria
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na czym może być zaszczepiona pigwa?

Post »

Waleria pisze:Niestety, powyżej szczepienia wszystko jest martwe, a z podkładki wyrastają chyba 3 pędy. Usunąć , zostawić? To miała być pigwa z oooolbrzymimi owocami.
Zostawić 2 pędy i zaszczepić w przyszłym roku lub okulizować.
Awatar użytkownika
anica
50p
50p
Posty: 63
Od: 21 mar 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na czym może być zaszczepiona pigwa?

Post »

z encyklopedii roślin: pigwa pospolita(cydonia oblonga) stosowana jako słabo rosnąca podkładka do szczepienia grusz,kwitnie po rozwinięciu pąków liściowych. Jasnoróżowe kwiaty b. duże podobne do kwiatów jaboni 5-7 cm.ukazują się w końcu maja. Waga owoców w kształcie zbliżonym do gruszki w granicach 250-1000g zależnie od odmiany. Rozmnażanie: na podkładkę do szczepienia z sadzonek odrywanych i ukorzenianych, na owocujące drzewo (3-5, a nawet 8 m) przez szczepienie na podkładce z pigwy i wystawiane na sprzedaż przeważnie jako dwuletnie krzewy o pniu wysokości 40-60 cm. lub drzewka niskopienne 80-100cm.Przy sadzeniu drzewko otrzebuje 9-25 m2 miejsca.Może osiągać wiek 50 i więcej lat.
Jestem zachwycona - moja pigwa kupiona okazyjnie w ub. roku (kupowałam różne pigwy i wreszcie trafiłam na tą wymarzoną-gruszkową)zaczyna kwitnienie.Przeżyła najgorsze mrozy baz żadnej osłony!
trutek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 mar 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

pigwa na jarzębinie?

Post »

czy ktoś szczepił pigwe na jarzębinie-jeśli tak to z jakim skutkiem? aronia szczepiona na jarzębinie przyjęła się super-tworzy ciekawe drzewko a nie krzaczysko.to samo chciałbym spróbowac z pigwą lecz nie jestem pewien czy coś z tego wyjdzie :shock:
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pigwa na jarzębinie?

Post »

No to spróbuj i opowiedz.
szeryfjola
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 27 maja 2009, o 20:52

Re: pigwa na jarzębinie?

Post »

Szczepił producent pigwy, którą mam w ogródku. Ponieważ pigwa rośnie już jakiś czas i dwa razy zdążyła przyzwoicie zaowocować, skutek jak dotąd wydaje się być dobry.
trutek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 mar 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pigwa na jarzębinie?

Post »

mirzan-zrobię to na pewno,tylko najpierw muszę wytropic jarzębinę i zraza pigwy :shock: pytanie było :evil: czy ktoś już to robił i z jakim efektem
Heinricus
50p
50p
Posty: 50
Od: 13 maja 2010, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pigwa na jarzębinie?

Post »

Jarzębina bywa stosowana jako podkładka dla pigwy. Można stosować również głóg. Na głogu podobno rośnie źle i jest krótkotrwała, a na jarzębinie słabo plonuje. Dobrą podkładką jest grusza.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 817
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: pigwa na jarzębinie?

Post »

Najlepszą i najłatwiej dostępną podkładką dla pigwy jest PIGWA.

Z resztą, szukaczka się kłania bi temat już był.
Pozdrawiam,

J
szeryfjola
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 27 maja 2009, o 20:52

Re: pigwa na jarzębinie?

Post »

Heinricus pisze:Jarzębina bywa stosowana jako podkładka dla pigwy. Można stosować również głóg. Na głogu podobno rośnie źle i jest krótkotrwała, a na jarzębinie słabo plonuje. Dobrą podkładką jest grusza.
Dobrze, że moja pigwa na jarzębinie o tym nie wie. Miałam klęskę urodzaju a drzewko malutkie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”