Stasieńko, 
jak się patrzę to wygląda to na krety. Sama trawa w około. A w niej za pewnie: dżdżownice, pędraki i inne smakołyki kreta. U nas na nieużytkach też spotykam takie kopce i wiecie co je robi? Nornica!

Staram się wkoło kwiatów sadzić aksamitki, u mnie na 100% pomagają na nornice. A czosnek wrzucałam do kopców... i co ...u mnie on rośnie.

Już jest wysoki na ok. 30 cm.

Czyli nornicom czosnek nie przeszkadza. Kulki przeciw molom, wrzucane do kopców, są ...wyrzucane na wierzch.

Teraz się zabrałam za karbid. Pogłębiam otwór z góry kopca, wrzucam dużo karbidu i zalewam wodą. Boję się tylko, aby mi trawnik nie wybuchł, tak dużo w nim już karbidu. (Henry pali papierosy). A co najważniejsze, uczę się sadzić roślinki w doniczkach, tych czarnych i brązowych - ogrodowych. Jak na razie, tfu, tfu trzy razy przez lewe ramię, lilie w doniczkach są. Gorzej z tulipanami i hiacyntami
Próbowałam trutki na nornice, ale to takie niehumanitarne.

Nie mogę. Po prostu trutki nie mogę wsypywać.

Dlaczego one nie idą na nieużytki które są wkoło mojego ogrodu???

Chyba kupię sobie broń ;:44