Kupno pilarki!

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
cm0n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 wrz 2007, o 19:32

Kupno pilarki!

Post »

Witam! Jestem na etapie kupna pilarki, przeznaczonej do prac w ogrodzie. Chciałbym się poradzić którą pilarkę najbardziej opłaca się kupić, w przedziale do 800zł. Rozglądałem się nieco i wyhaczyłem pare modeli:
Stihl MS180 (1,5km)
Husqvarna 137 (2,2km)
Partner (1,8km)
McCulloch Dakota 442 (2,4km)

Nie wiem czy bardziej opłaca się kupić pilarkę tańszą ale z mocniejszym silnikiem (np.McCulloch) czy droższą lepszej marki (Stihl, Husqvarna)
Jeśli ktoś miał doświadczenie z którymś z tych modeli, byłbym wdzięczny za sugestie.
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

Spróbuj zagadać w niezależnym serwisie - wiesz tego śmego coś kup, i powinienes otrzymac bardzo cenne informacje

ja wybrałem wieksza moc kosztem droższej marki - na razie nie żałuje
do prac amatorskich nie potrzeba drogiego profesjonalnego sprzętu
kosiarz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 lis 2007, o 16:44
Lokalizacja: Krzyżanowice
Kontakt:

Post »

W większości przypadków lepiej wybrać model nawet słabszy (teoretycznie) ale sprawdzonego producenta. Zapytaj o pojemność silnika - czesto jest tak, że markowa kosiarka z silnikiem 35cm3 ma np 2 KM, a jakiś noname z silnikiem o tej samej pojemności ma 2,5 KM - powinno to być troche zastanawiające. Ciekawy markowy model z naprawdę dobrej cenie i dobrymi osiągami to piła łańcuchowa Oleo-MAc 937 o mocy 2,1KM. Stosunkowo lekka - 4kg, bardzo dobra jakościowo nowoczesna konstrukcja z prowadnicą 30 - 35 - 41 cm / 12" - 14'' - 16'' i automatyczną pompą olejową. Jeśli nie masz zamiary wycinać 100 letnich dębów to w zupełności wystarczy.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

kosiarka_pl pisze:W większości przypadków lepiej wybrać model nawet słabszy (teoretycznie) ale sprawdzonego producenta. Zapytaj o pojemność silnika - czesto jest tak, że markowa kosiarka z silnikiem 35cm3 ma np 2 KM, a jakiś noname z silnikiem o tej samej pojemności ma 2,5 KM - powinno to być troche zastanawiające. ..
Kosiarka_pl, jak to wszystko łatwo popieprzyć, jak się chce coś sprzedać. Kosiarka - pilarka, co za różnica. :shock:

Na poważnie. Jeśli masz ogród, w którym w dowolne miejsce możesz sięgnąć piłą elektryczną, to z własnego doświadczenia, polecam Ci zakup takiej piły i ewntualnie przewodów zasilających. Za jakąś, najtańszą pilarkę spalinową możesz kupić trzy do pięciu pilarek elektrycznych. Możesz mi wierzyć, że to się opłaci. W swoim ogrodzie musiałem usunąć kilkadziesiąt starych drzew, w promieniu stu metrów, i wszystko to wykonałem pilarkami elektrycznymi. Nazw nie podaję. Jeśli Cię interesują, zapytaj na PW.
Mietek.
kosiarz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 lis 2007, o 16:44
Lokalizacja: Krzyżanowice
Kontakt:

Post »

Faktycznie pomyliłem sie - miało być pilarka a wpisałem kosiarka - proszę wszystkich o wybaczenie. Podaję konkretny model bo o to było pytanie, a usuwanie kilkudziesięciu drzew pilarkami elektrycznymi uważam za niezbyt modry pomysł dla kogoś kto szanuje swój czas i pieniądze. Nie zmuszam nikogo do zakupów u mnie - wolny rynek - staram sie doradzić w sprawie sprzętu bo trochę się na tym znam, a często co niektórzy wypisują prawdziwe głupoty.
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Zupełnie się zgadzam z kosiarka_pl ale to nic nowego skoro prowadzisz sklep to znasz się na tym ,tańszy model o większej mocy to zazwyczaj urządzenie o krótkiej żywotności, są oczywiście wyjątki ale z reguły to się sprawdza. co do oleo maca w zasadzie też masz rację czy konkretnie ten model nie będę się wypowiadał ale jest to sprzęt niewiele gorszy od tych z górnej półki a trochę tańszy i sprawdzony,szwagier ma już 15 lat i nadal dobrze się sprawuje a jest używany na gospodarstwie gdzie głównym opałem jest drewno więc sporo pracuje
Lubię czasem pogrzebać w ziemi i nikt tego chyba nie zmieni
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

jeżeli potrzebna jest komuś maszyna z której będzie zadowolony radze patrzeć tez na kupno maszyny pod względem dostępności serwisu do niej.

W pilarkach spalinowych jedynymi liczącymi sie na tym rynku firmami są Stihl i Husqvarna
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Nie wiem gdzie ty mieszkasz ale ja na lubelszczyźnie i to w niezbyt wielkim mieście niecałe 30 tys. mieszkańców ,i jeśli chodzi o serwis to w dzisiejszych czasach części do pilarek z niższej półki typu Oleo mac czy Dolmar albo Partner to nie jest problem dla serwisu czasami trzeba poczekać kilka dni ,problemem może być cena oraz jakość tych części(taka jakość części jaka sprzętu) ale sthil też nie jest tani
Lubię czasem pogrzebać w ziemi i nikt tego chyba nie zmieni
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

odys62 pisze:Nie wiem gdzie ty mieszkasz ale ja na lubelszczyźnie i to w niezbyt wielkim mieście niecałe 30 tys. mieszkańców ,i jeśli chodzi o serwis to w dzisiejszych czasach części do pilarek z niższej półki typu Oleo mac czy Dolmar albo Partner to nie jest problem dla serwisu czasami trzeba poczekać kilka dni ,problemem może być cena oraz jakość tych części(taka jakość części jaka sprzętu) ale sthil też nie jest tani
Partner jest serwisowany w sklepach husqvarny,
...czasami trzeba poczekać kilka dni ,problemem może być cena oraz jakość tych części(taka jakość części jaka sprzętu)...
dokładnie, jak to sie mówi co tanie to drogie :?
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Witaj CM. Jeśli mogę coś doradzić nie kupuj McCullocha. Nie wiem co za jakość, prawdopodobnie produkowana w ChRL, wątpliwa jakość. Poszukaj w takich markach jak ECHO, SHINDAYWA - japońskie, praca nimi to sama przyjemność lub HUSQVARNA, OLEOMAC, ALPINA, DOLMAR i MAKITA. Ta ostatnia to Dolmar w innym kolorze. A to dobra jakość. Nie polecam taniego Stihla. Zaufaj, coś wiem na ten temat. Jeśli napiszesz skąd jesteś może pokieruję do dobrego punktu. Zawsze warto posłuchać fachowca w doborze sprzętu. :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7616
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Dziękuję Bliźniaku za wszelkie sugestie. Wszelkie Twoje podpowiedzi ogrodnicze są dla nas bardzo cenne.
Pozdrawiam serdecznie.
Admin.
:D

.
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”