Jakie pnącze na balkon,taras?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

z ogródka bierz z bryłą ziemi. Musi się przyjąć, to "twarda" roślinka.
Za sklepu też jest z "jakiegoś" ogródka. :wink:
Jakub . . . . .
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nie wydawaj pieniędzy jesienią, zrób to wiosną.
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Post »

Witam jeszcze raz,

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanko jeśli chodzi o sadzenie bluszczu w doniczce na balkonie.
Zastanawiałam się, czy należy do tego celu zakupić większą doniczkę, taką na przyklad jak do sadzenia iglaków (czyli ok 20-30 cm wysokości) czy wystarczy doniczka którą mam do wsadzania na przykład pelargonii, czyli typowa doniczka do kwiatów. Oczywiście najważniejsze, aby miał szanse przezimować w tej doniczce.

Pozdrawiam
Asikk
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam, :lol:
Asikk,a skad jesteś ???

Pytam,bo ja mam w ogrodzie dzikie wino,chyba :roll: ładna odmiana bardzo wigorne :lol: i teraz
jest dobra pora dla sadzenia,gdy sa sadzonki- też pewnie bym znalazłatakie ukorzenione małe.
Mam również bluszcz zimotrwały.

napisz,może masz do mnie blisko :P

pozdrawiam
Jovanka ;:3
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Post »

Jovanka, ja jestem z Poznania. To niestety kawałek od Ciebie, ale szkoda. Bo chętnie bym skorzystała z bluszcza zimotrwałego oraz dzikiego wina. A może bywasz w Poznaniu?

Pozdrawiam
Asikk
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jovanka,Asikk :!:
Dziewczyny miłe :!: Co to za odległości :!: Nie przesadzajcie :!: Istnieje coś takiego,jak poczta /6,50zł za nie pamietam jak dużą wagowo,ale dużą, z ziemią i 2 doniczkami krzewów paczkę/ :!: Mam miłe doświadczenia z wymianą roślin i wiosną i jesienią a nawet latem, w y m i a n a r o ś l i n z a p o ś r e d n i c t w e m p o c z t y jest prosta. Należy tylko prawidłowo zapakować paczkę,aby nie rozsypała się zanim dotrze do odbiorcy.Tu inwencja nasza nie zna granic np.pudełko po butach,powyginany karton z pudła i poklejony taśma klejącą.
A tak miękkie sadzonki,o których dyskutujecie przesyła się w kopercie bąbelkowej.,kupionej również na poczcie. ; ;:113
Przesyłkę nadaje się jako p i o r y t e t i już następnego dnia jest u adresata.
Prawda,że prostę :?: :wink: A jak miłe. :?: B a r d z o m i ł e, u w i e r z c i e m i :!:
Życzę owocnej wymiany nam wszystkim,którzy zdecydujemy się podzielić z innymi naszym dorobkiem. ;:215 ;:113 ;:12
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :D :D

Jasne,że poczta nas wyręczy :D .Mam wprawę,wymieniam się czasami roślinami tą drogą ,nawet storczyki pocztują :P
Ale co by była za frajda spotkać się ;:40 przy takiej okazji. :lol:
Assik,podaj mi swój adres na priv .Będę dzielić, to nie ma sprawy.

Dobrze, KaRo ,że podałaś sposób ,przyda się tym,co jeszcze nie wymieniali się nigdy i ważne-w paczce
nie może być nic mokrego,a podłoże b.mocno przesuszone.

Też jestem zwolenniczką wymiany ,a nawet w dyskusji , w dziale wymiany między forumowiczami poddałam myśl
szybkich ogłoszeń ,krótkich list co mamy na zbyciu,czego poszukujemy.Czytający będą wiedzieć jaki :lol:
użytek z tego zrobić.

Serdeczności na nowy tydzień
Jovanka ;:3
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Post »

Jovanko, ale fajnie z tym wysłaniem:) Ja nawet nie pomyslałam o takim sposobie. Wysyłam mój adres na priv. Ale masz rację, że najbardziej chodzi o to aby spotkać się na kawkę :) Ale może będzie okazja niekoniecznie przy wymianie roślinek:)
Powiedz mi jeszcze proszę, czy roślinki posadzić teraz (na balkon), czy lepiej teraz do doniczki i przechować w domu a potem wiosną na balkon? Nie chciałabym, żeby zmarzły w zimie, a zależy mi na tym, aby ładnie rosły jak przebędą do mnie długą dogę.

KaRo, dzięki za dobrą radę.

Pozdrawiam Was
Asikk
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. :D

Asikk ;:25 adres mam, pakuneczek bedę szykowała po niedzieli-dam znać.
I oczywiście dam też moje :lol: zalecenia ,jak z nimi postępowac dalej.Ale bez obaw,hedera -bluszcz zimotrwały jest już ukorzeniony,po pierwszej zimie ,winobluszcz załapie się też bez trudu, więc z przetrwaniem nie powinno być kłopotu,ani w transporcie,ani przez zimę :lol:

A co do kawki..;:40 ..myślę,że wszystko przed nami,ja czasami mam okazje "wystawowe" w Łodzi-
w Poznaniu,fakt ,że sezonowo i rzadko, ale zawsze możliwość spotkania istnieje.
Pomyślę *wiosennie* przy okazji wypadów storczykowych.A takie inne po drodze,też nie są mi obce ;:138

pozdrawiam
Jovanka ;:3
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Post »

Jovako, KaRo no to jak tylko będzie okazja to się dogadamy co do spotkanka i tej kawki, koniecznie. Jakbym miała okazje być gdzieś w Waszej okolicy to dam znać, oczywiście :)

Jovanko oczywiście o wskazówki poproszę. Ja myślałam o sadzeniu roślinek na wiosnę, ale strasznie mnie ucieszyło, że Twoje już przezimowane i będę mogła teraz posadzić. Ale fajnie, bardzo się cieszę:) Jeśli możesz to napisz mi koniecznie jaką dużą doniczkę dać do nich, aby dobrze przezimowały sobie. No i w ogóle bardzo proszę opisz jak się dobrze nimi opiekować.

Pozdrawiam serdecznie
Asikk
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

JUż dodaję swoje trzy grosze,widzisz :?:
Dla swoich roślin,które pozostają na zime na balkonie,skleiłam donice ze styropianu,miałam możliwość to wsypałam między te obudowy a doniczki trociny.Jeśli nie mam trocin upycham stłamszone gazety/miękkie dzienniki nie kolorowe/.
Ponieważ dzikie wino stoi u mnie w rogu balkonu, wcale nie wyjmowałam w tym roku wiosną ze styropianowej obudowy,tylko prysnęłam ją farbą emulsyjną coby trochę odświeżyć.
Może ci się przyda ta informacja ,pozdrawiam :wink:





Jovanko co wystawiasz na wystawach :?: Pochwal się,to i ja może się skuszę :?: Czekamy ;:3 ;:3 ;:3
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

To jest dobra rada. Ja zawsze robiłam na odwrót. Donice wstawiałam do kartonu a wolne miejsce wypełniałam kawałkami styropianu. A górę zabezpieczałam Wyciętymi z płyty styropianowej dwoma półówkami koła.
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

Post »

KaRo, dzięki za radę. Fajnie, że się dzielisz swoimi pomysłami.
Basiu, czy ten karton w zimie Ci nie zamókł cały. U mnie na balkon pada deszcz, czy śnieg to wydaje mi się że to szybko rozmieka?

Pozdrawiam
Asikk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”