Ogródek KaRo cz. 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Moje doświadczenia z allegro są udane.Mam kilka stałych adresów,gdzie gwarancją są duże i zdrowe sadzonki.Już nigdy po 2 czy 3 wpadkach na początku korzystania z tego serwisu,nie zdecydowałam sie na zakup nasion. :!: To wyłącznie strata pieniędzy :!: :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

K' woli wyjaśnienia chciałabym dodać jeszcze kilka informacji o moim ogrodzie.
Powierzchnia działki jaką zagospodarowałam ja,na swoje ogrodnicze potrzeby to około 300 a maksymalnie 400m2.Bardziej dokładne ustalenie powierzchni jest trudne,ponieważ na posesji znajdują się jeszcze inne "obiekty" uniemożliwiające dokonanie precyzyjnego wyliczenia np.szeroki wjazd zakończony nieregularnym trawnikiem czy też "mężowy ogród" z drzewami owocowymi i iglakami.Zaanektowana przeze mnie część działki przylega bezpośrednio do budynku mieszkalnego pochodzącego z lat 1948-1950,czyli typowego klocka.
Ze starych nasadzeń w mojej części ogrodu pozostała grusza klapsa,jabłoń papierówka,orzech włoski.2 świerki,9szt.żywotnika zachodniego.W międzyczasie mąż dosadził 2 leszczyny,jedną jabłoń, 3 żywotniki, 4 jałowce kolumnowe i 7 płożących.
W tak "zagraconym" ogrodzie,zaczęłam około 7-8 lat temu swoja przygodę z naturą. Zaczęłam i kontynuuję.Dziś już nie wykonuję typowo męskich prac,skoncentrowałam się natomiast na pielęgnacji tego co stworzyłam i uzupełnianiu nasadzeń o kolekcjonerskie okazy.W mojej kolekcji mam np.paulownie puszystą,kruszynę,kolkwicję,chojnę,3gatunki krzewuszki,3gat,wawrzynka,6 gat.derenia,figę,jesion mannowy,konwalnik,6 gat.trzmieliny,judaszowca kanadyjskiego,zadrzewnię okazałą, 4 gat.ostrokrzewu,kalikarpę,berberysów mnóstwo,prusznik,barbulę ,głogownik,przywarke japońską,tawlinę jarzębinolistną i wiele,wielw innych krzewów i bylin.
Zakup modemu internetowego dla potrzeb mojej córki i aparatu cyfrowego dla mnie ,jest niesamowitym wydarzeniem w moim życiu.W ciagu minionych 3 miesiecy poczyniłam wyraźny krok do przodu w swojej samoedukacji z czego jestem tak po ludzku dumna.
Korzystając z okazji bycia razem z Wami na forum,mam nadzieję nie tylko wzbogacić się o nowe doświadczenia płynące z wymiany naszych myśli ,ale również podzielić się z Wami własnymi spostrzeżeniami poczynionymi w ciągu tych ostatnich lat.
Liczę,że wspólnie spędzone chwile na forum będą miłe również dla Was.


Obrazek

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karola
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 14 lip 2006, o 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Oj KaRo! Jaki piękny rojniczek! Mam fioła na ich punkcie (rozchodniki też... :lol: ) Co masz na skalniaczku?
Pozdrawiam!
Karola
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Zaraz zrobie zdjecie,ale powiem,ze na jednym skalniaku mam same rojniki i rozchodniki,zamierzam go przenieść i połączyc z innymi skalniakowatymi,na innych ,mam takie różne np.głodek mrzygłód,szczawik ,ciemiernik /malutki/,fiołek labladorski,cyklamen neapolitański turzyca ptasie łapki,jałowiec nadbrzeżny,nowozrobione sadzonki iglaczków itp.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

To dzisiejsze reminiscencje z mojego ogrodu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nakopałam coś i nie umiem z tego wyjść,bo kasuję inne zdjecia.Musi tak pozostać,wybaczcie. :wink:
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Mnie szczególnie podobają się zakątki nr 6 i 9 :D Rzeczywiście KaRo - Twój ogród wydaje się o wieeeeele większy niż jest w rzeczywistości :D
Broniusz
Awatar użytkownika
Karola
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 14 lip 2006, o 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Imponujące! ;:152 Gratuluję Ci! ;:215

Moje róże (jak jedna) w tym sezonie wcale nie zakwitły... Nie wiem co się stało, nic nie wskazywało na przymarznięcia, czy szkodniki... ;:151 Trochę podejrzewam brak słońca (rosną pod wysokimi sosnami), bądź niedobory fosforu czy potasu, choć odżywiałam je wiosną nawozem do róż... Ale miło popatrzeć na Twoje piękności! :) Z tego co zauważyłam, to masz tych róż ładnych parę odmian! :o
Pozdrawiam!
Karola
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Śliczne, mnie też się podobają zdjęcia 5,6 i 9 zwłaszcza ;:80 Widać zamiłowanie do roślin :D
pięknie, pięknie!
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
gosiaj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 sie 2006, o 15:34

Skalniak

Post »

Pani Ogrod jest sliczny.
Bardzo chcialabym miec skalniak na swojej dzialce. W tej chwili jest tam tylko trawa, dzialka jest płaska.
NIe wiem zupelnie jak do tego sie zabrac, od czego zaczac, zeby powstal taki skalniak?
Bardzo prosze o porade.
NIe znam sie na ogrodnictwie wiec kazda Pani wskazowka bedzie dla mnie cenna.
Teren plaski, nasloneczniony.
Pozdrawiam
Goska
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

KaRo napisz czego szukasz z bylin bo ja mam zakusy by poprosić cię o szczepki prusznika i konwalnika a nie chciałabym zaciągać długów.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Gosiu, nie jest to co prawda podręcznik szkolny do zakładania skalnika ale jak przecztasz, to co nieco więcej będziesz miała samego pojęcia o skalniku i roślinkach:
http://www.podsieroslaw2.republika.pl/skalnik.htm
skalnik
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dzięki Nemo,że podałeś ten link Gosi,a ja skontaktowałam się z nią na pv,żeby dowiedzieć się czegoś więcej i oczywiście przedstawię jej swoje wizje,co i jak. ;:177
Basiu,jestem właśnie z zapaleniem oskrzeli,podeślę kogoś z rodziny coby dokładnie się przyjrzał lub nawet zrobił zdjęcia konwalnika i prusznika.Już w ciemno mogę powiedzieć,że dzielenie konwalnika [/b]teraz[/b] nie wchodzi w grę,mimo,że mam go drugi rok on ma jeden przyrost.Poczekajmy zatem do wiosny.
Natomiast prusznik,tak oczywiście,tylko co,wysłać ci nowy przyrost,tegoroczny taki ze stopką,gdyby nie było nic ukorzenionego samoistnie :?: Nie chciałabym cię rozczarować ;:79
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

U mnie jeszcze kwitną takie kwiatki:
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”