Kolejna Storczykomaniaczka:)

Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basiu,storczyki Ci szaleją ;:108 tu korzonek ,tam przedłużony pędzik :tan masz się z czego cieszyć ;:108
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

To na 100% korzeń. W tym miejscu nie może się pojawić nic innego niż korzonek. Pędziki zawsze wychodza z kąta liści, choć i korzenim się to czasem zdarza. Ale jak się widzi na zywo, to bardzo łatwo jest odróznić.
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Dużo się u Ciebie Basiu dzieje ;:138
Awatar użytkownika
pani_storczyk
500p
500p
Posty: 778
Od: 15 mar 2010, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basieńko ale Ci roślinki szaleją ;:138 A dzidziusia to Ci zazdroszczę ja czekam ,czekam i nic :(
Gdyby tak każdego dnia na drogę naszego bliźniego rzucali jeden kwiatek
, to drogi ziemi byłyby pełne radości.:)

Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basiu, istne szaleństwo ! Storczyki chyba też tęskniły za słońcem i ciepełkiem , bo u mnie też nieźle :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Henrykbb pisze:Małpko,Żabka dobrze kum/k/a,zgadzam się z nią.
Ależ nam się zoo robi na forum :;230
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basiu- u Ciebie pełnia lata :D Korzonki świeżutkie i ta soczysta ich zieleń, to widok godny pozazdroszczenia ;:108
Przedłużenia pędzików również... Życzę kolejnego pędika :wink:
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
sari
1000p
1000p
Posty: 2267
Od: 18 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Blue Monkey czy Ty używasz może do podlewania jakiejś cudownie czarodziejskiej wody??????????
Te wszystkie korzonki, listeczki, nowe pędziki to efekt jej działania????? :tan
Widać że dbasz o nie, dobrze im u Ciebie i odwdzięczają się jak mogą ;:138
Pozdrawiam Beata

Moje doniczkowce Zapraszam Cz. 1, Cz. 2
empe88
200p
200p
Posty: 272
Od: 18 mar 2010, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZG

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Basiu, mnie to się wydaje że te Twoje skarby próbują Cię przekonać, żebyś nie wyjeżdzała, nie opuszczała ich... ;-)))
Magda
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Cześć, dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny i miłe słowa :D

Edyto no i ciesze się jak głupia ;:138 ;:138

Wioleto ;:108 ;:138 ;:138

Dusiu tylko, że to co rośnie ma zupełnie inny kształt niż korzonki które rosną tuż obok... Ponadto u moich miniaturek pęd wyrasta poniżej najniższego liścia. Więc może jednak...?

Aniu na pocieszenie Ci powiem, że czytała kiedyś, że roślina wypuszcza keiki kiedy czuje się zagrożona i coś jest z nią nie tak, więc brak dzieciaków to także dobra wiadomość :)

Justynko (Mała_Mi) ojj tak, słoneczko doskonale robi naszym badylkom ;:3 zastanawiam się czy ich zimą tranem nie podlewać :;230

Żabko i do tego utrzymujemy się w klimacie tropikalnym, prawda? :uszy

Justus, masz rację-śliczny to widok :D Dziękuję, oby tylko zaczekały z tym na mój powrót ;:108

Sari, Empe :;230 muszę Was rozczarować-to ani woda ani moja wspaniała opieka, ani nawet chęć zatrzymania mnie, to raczej złośliwy charakter tych wredot: myślą sobie "aha, już nie będzie mogła mówić, że nie kwitniemy bo kwitniemy, ale radochy nie będzie miała bo zakwitniemy jak wyjedzie :twisted: "-czy coś w tym rodzaju. Złośliwce jedne, a ja i tak ma ma ich punkcie bzika ;:83
Pozdrawiam, Basia:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Dusiu tylko, że to co rośnie ma zupełnie inny kształt niż korzonki które rosną tuż obok... Ponadto u moich miniaturek pęd wyrasta poniżej najniższego liścia. Więc może jednak
Ja nie pisałam o tym, co rośnie na keikach, ale o tym, co jest na Phal. z przodu rośliny.
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Blue Monkey pisze:
Żabko i do tego utrzymujemy się w klimacie tropikalnym, prawda? :uszy

Dokładnie Basiu :D Bez buszu ani rusz :P
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna Storczykomaniaczka:)

Post »

Witajcie po skandalicznych 10 dniach przerwy :oops: :wit

Nie miałam czasu nawet do Was zaglądać (postaram sie nadrobić to w weekend), nie wspominając już o pisaniu. Na swoją obronę mam tylko to, że jednocześnie zajmowałam się organizacją wyjazdu, transportu storczyków (pojawiły się problemy i obawiam się, że nie będzie żadnych zdjęć moich podopiecznych aż do mojego powrotu ;:151 ), a także studiów podyplomowych, stażu no i szykowałam się do obrony.... To już jutro ;:179

U moich pupilków właściwie nie dzieje się wiele nowego więc niedużo straciliście przez te dni ;:108 Keikowiec i Pierworodny nadal ze sphagnum w doniczce wypuszczają kolejne korzonki (niestety jeden ułamałam Keikowcowi i jestem na siebie zła ;:223 ). Pędziki rosną sobie, na szczęście powoli :P Odgałęzienie na Keikowcu też rośnie i tez powoli :tan Na Keikach korzonki rosną nieco szybciej co mnie bardzo cieszy, natomiast cosie które podejrzewałam o bycie zaczątkami pędzików nie rosną wcale co cieszy mnie jeszcze bardziej bo mam nadzieję że uda mi sie nie opuścić pierwszego kwitnienia moich dzieciaczków. Oby ;:180
Jest też zła wiadomość: w ciągu tych 10 dni gigant dwa razy zaliczył glebę ;:223 ;:223 Stoi w miejscu nieco narazonym na wiatr i dwa razy go po prostu ZWIAŁO. Na skutek szoku zrzucił wiele kwiatków i malutkich pączuszków. Został tylko jeden rosnący pączek. Rozgałęzienia przestały rosnąć ;:110 Po ostatnim upadku kiedy wypadł częściowo z doniczki postanowiłam go wyjąć, zmieniłam podłoże na drobniejsze (dzięki temu wolniej przesycha a i dało sie go więcej upchnąc do doniczki, dzięki czemu jest ciut stabilniejsza) i wsadziłam kawalera do ceramicznej osłonki. Pozostaje mi mieć nadzieję, że Gigant jako roślinka silna i chętna do kwitnienia jakoś się odkuje po tych wywrotkach ;:108
U reszty storczyków wszystko w normie: psb w większości rosną sobie powoli, jedna nowa się kluje u białego Dendrobium, korzonki też tu i tam widać nowe. Pączek u mojej perełki czyli u Sabotka sobie rośnie powolutku co pozwala mi mieć nadzieję, że załapie się na widok kwiatu po powrocie :heja

Lecę zajrzeć co u Was, ale zaległości odrobie pewnie dopiero za kilka dni :oops:
Pozdrawiam, Basia:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”