Rabatki Konstantego część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuniu to są poziomki,czy truskawki?:)
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuś-gratulacje tak dorodnych truskawek ;:138 mniaaammmm....
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Bogusiu-w ogrodzie są żółte poziomki(Yellow Wonder),a truskawki zwisające Pink Panda i Fragaria x Ananassa F1 Deep Rose(mieszaniec,ananasówka) o różowych kwiatach na II piętrze.
Popaduje,to się przejaśnia, to lunie znienacka drobny deszczyk,ale zdążyłam z nasturcjami i byłam jeszcze na placu targowym po sześć lwich paszczy,każda inna:blady róż, róż intensywny,bordo z białym,czerwona karminowa,pomarańczowo żółta i cytrynowa.Bardzo je lubię,zeszłego roku bardzo długo kwitły.Mam miejsce pod ketmią syryjską od Tajgi i myślę,że jeszcze ich kilka dokupię.Były po 2 zł.Jak rabatka jest gęsto obsadzona to czterołapny mniej chętnie dokonuje na niej wypróżnień.
Grażyno R.-pyszne były!
Na placu nabyłam też żarówki Philipsa oryginalne holenderskie,nie produkcja pod palmą Praktitione Bug Lezzz Adios Mosquitos "skutecznie zmniejszające irytację powodowaną przez latające...owady."Światło dają przyjemnie żółte,okazuje się o połowę mniej atrakcyjne dla fruwających owadów.Zobaczymy,czy będzie to pożegnanie komara i meszki?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuniu, Ty to masz pamięć do tych wszystkich nazw. Ja to pamiętam tyle ile mi do główki w danej chwili wpadnie ;:223
Awatar użytkownika
foggia
500p
500p
Posty: 516
Od: 25 lis 2008, o 21:43
Lokalizacja: Szkocja

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewo, współczuję tej wody w Podwórkowym i nie tylko. Straszną pogodę macie w tym roku. Ale widzę, że rośliny u Ciebie sobie świetnie radzą :D Piękny ten czekoladowy irys, moje dopiero w pączkach. I ciągle jakieś nowinki nasionkowe wynajdujesz, ciekawa jestem tych nasturcji.
Pisałaś wcześniej o hortensjii Anabelle? Chce już kwitnąć? Moja rośnie, ale do kwitnienia jeszcze daleeko.
Pozdrawiam serdecznie.
Maria
Miiniaturowy ogród
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuś trudno w ogóle coś powiedzieć kiedy widzi się wodę, co prawda jest darem życia ale w nadmiarze to niestety szkodzi i to bardzo.
Cześć roślin da sobie radę ale część na pewno zginie, takie są prawa natury, ale najważniejsze Konstanty zdrowy pięknie wygląda.
podrzucam ;:3 i miłego dnia życzę
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewo przykro ,że mokro ale już jest słoneczko więc osuszy.Chciałam zapytać o kosmos ,co to za roślinka/mówisz ,że pachnie/ja mam kosmos,warszawiankę lub onętka-takie ma nazwy ale nie pachnie i rośnie bardzo wysoki do 2m.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Witam miłych gości. Dzisiaj ciepło,trochę wyschło. Moje lwie paszcze to Nina karłowa,brak mi białej,ale i tak dokupię z 6-7 z początkiem tygodnia.Pstrokato będzie!Dziś kupiłam tylko dwie żurawki drżączkowe-z kwiatem w postaci dzwoneczków czerwonych i białych.Na placu targowym nic więcej godnego uwagi nie było,a ceny wyższe niż w centrum.
Grażyno z Kaszub-kosmos jest w dwu odcieniach różu,liście ma podobne do koperku,jednoroczny, delikatnie pachnie, ma około 30 cm .Zrobię mu zdjęcie jak trochę wybije po deszczach.Kupiłam go w Ogrodach Łobzów z taką nazwą.Szukam kosmosu byliny o zapachu czekoladowym,ale to nowość i pewno w tym roku mi się nie uda.
Taro- wylało takie ciurkadło jak Białucha płynąca w murowanym korycie wśród bloków na Prądniku Czerwonym,Wisła ma stan wysoki,osuwisk szczęśliwie brak,kanał uszkodzony w ulicy a nie pod domem w piwnicach,a zgniły mi tylko bratki w donicy i pomyślę czym je zastąpić,zrobię większe otwory w dnie i lepszy drenaż.
Foggio-tak hortensja Anabelle ma zielone kwiatostany.Jest pierwsza z moich hortensji w tym roku.
Bogusiu-tak się złożyło.Może to i dziedziczne?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Grażyno-tak kosmos znany jest też pod nazwą onętek,onętka.Mój prezentuje się mniej więcej tak:
Obrazek
Z tym że mam w dwu odcieniach różowego-jaśniejszy i ciemniejszy, białych nie było.Na poprzedniej działce miałam zatrzęsienie kosmosów,wysiewały się same.
Kosmos czekoladowy czyli chocamocha albo Chocolade Plant jest ciemnoczerwony do prawie czarnego.Znana restauratorka wykonała znanej aktorce bukiet ślubny z kosmosów czekoladowych,było to w sierpniu ubiegłego roku. Na Forum jest nawet wątek dotyczący kosmosu czekoladowego.Nie zimuje w gruncie,ale były udane próby przezimowania go w piwnicy.Zważywszy cenę sadzonki wysyłkowo,chyba warto!
Obrazek Obrazek
x-o-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1043
Od: 3 cze 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewo Janinko, współczuje zalania.
Kosmos był zawsze u moich rodziców, było go wszędzie pełno, rozsiewa się sam. Nawet kiedyś pomyliłam z koperkiem :oops:
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuś - jeszcze raz serdecznie dziękuję za odwiedziny! Fotka na huśtawce w moim wątku :)
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Dzięki Ewuniu za odpowiedź,ja dzisiaj dosialam kosmos zółty,zobaczymy co z niego wyrośnie.
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewa zapomniałyśmy ukopać czyśćca i dzwonka skupionego. Wysłać?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”