Przesadzanie 10-letnich krzewów - LINKI

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przesadzanie 10-letnich krzewów - LINKI

Post »

Czyli to "główne" kopanie jeszcze przed Tobą- bo martwiłam się czy zdążyłam z postem :D
Przeżyjesz wykopki, przeżyjesz :D , tylko czasem musisz być : ;:134 lub też ;:44 , bo metoda ;:136 nie zawsze się sprawdza, choć Tobie tylko takiej życzę.
U nas było identycznie- roboty wykonywały dwie firmy.
W sprawie odszkodowania za utracone rośliny udaj się do urzędu(tylko nie wiem czy do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, czy do Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej), oni powinni określić się jasno(papiery, druczki, pisma, dokumenty)- tylko nie daj się spławić. Kierownik budowy może być nie do końca poinformowany, albo też nie chce być poinformowany, ponieważ stanowi to dodatkowe utrudnienie(typu- spisanie utraconych roślin z udziałem dwóch stron). U nas też chodziły słuchy, że można ubiegać się o zwrot pieniędzy(ważne- musisz mieć wszystkie rachunki, paragony i takie tam), niestety dotarło to do mnie za późno i nawet nie dowiadywałam się czy jest to prawdą.
Każdy kij ma dwa końce- taka rewolucja w ogródku może stać się przyczynkiem do nowej koncepcji, zmian i ulepszeń :D . Pomijając nakład pracy(bo każdy kamień, kilogram żwiru, przerzuconej ziemi mam w mięśniach- człowiek jest oszczędny :lol: i dodatkowo wszystko chce "sam"), wykopki w przedogródku bardzo mi się przysłużyły- początkowo był tam ogródek typowo bylinowy, z którego moja mama nijak nie chciała zrezygnować(ciężko jest ją namówić do zmian), co przy naszej ziemi(piach) i wystawie było samobójstwem(woda, rachunki).
W takim razie, dla podtrzymania na duchu dorzucę jeszcze parę optymistycznych zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Takich widoków przedtem nie było!

Głowa do góry! :wit
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przesadzanie 10-letnich krzewów - LINKI

Post »

Witaj, Liliano !
Nie wiem jak to się stało, ale moja odpowiedź na twój post po prostu zniknęła. Myślę, że coś z moim komputerem było nie tak, albo z internetem ... Przepraszam, bo nie chciałabym, żebyś pomyślała, że lekceważę kontakt z tobą. Teraz jestem z rodzinką w Karpaczu na urlopie(nareszcie razem). Czas mija tak szybko, że nie korzystałam w ogóle z komputera. Dopiero dzisiaj zajrzałam na forum.
Dziękuję za zdjęcia twojego ogrodu. Widać, że pięknie został zagospodarowany po tych "wykopkach". Mojego "dobytku" pilnują zaprzyjaźnieni sąsiedzi. A że mamy wspólną granicę działki z nimi, to mniej się martwię. Ekipa wod.-kan. zakończyła już pracę na naszym terenie. Sąsiad przekazał informację, że zrobili wszystko OK. Jutro wracamy, więc sama się przekonam, jak to wygląda.
Postaram się zrobić i przesłać zdjęcia.
Pozdrawiam
Lidka
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”