Brązowe liście po zimie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
kilisiowa74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 kwie 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brązowe liście po zimie

Post »

Witam, być może powtórzyłam temat ale mam nadzieję, że Państwo wybaczą. Jestem początkującą ogrodniczką i mam problem z moim rododendronem. Po zimie, po odkryciu wygląda tak jak na zdjęciach. Jest zielony, ale są liście brązowe. Wiem z forum że są różne choroby tych krzewów i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu mojego przypadku i pomoc. Krzew ma 2 lata. W zeszłym roku nie kwitł, posadzony w kwaśnym torfie, obsypany korą, podlewany etc. pH podłoża teraz jeszcze nie mierzyłam. Zupełnie nie wiem jak go ratować. Będę wdzięczna za sugestie. Dziękuję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasia
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Brązowe liście po zimie

Post »

Nawet na pewno powieliłaś temat :) Kilka linijek niżej na stronie sekcji jest taki sam temat - brązowe liście rododendronów po zimie :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
kilisiowa74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 kwie 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowe liście po zimie

Post »

Wiem, że powieliłam, ale mam nadzieję, że Państwo mi wybaczą i jednak ktoś mi pomoże.
Widzę, że jest w tym wątku wielu znawców i mam nadzieję, że ktoś się odezwie.
Poza tym, nie umiem poznać czy to tylko przemarznięcie czy ten grzyb.
Wiem, że w sobotę zmienię tę ściółkę tak jak jest napisane, ale nie wiem czy może należałoby czymś pryskać?
Jeszcze raz przepraszam za znowu to samo.

Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”