Jagoda kamczacka - cięcie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Omorica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 cze 2006, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Jagoda kamczacka - cięcie

Post »

Czy ktoś wie może kiedy należy wykonać cięcie jagody kamczackiej?
Schudnąć to tak trochę umrzeć.(Garfield)
Awatar użytkownika
akebia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 1 lip 2006, o 18:42
Lokalizacja: z nad Bałtyku

Post »

Też jestem tym tematem zainteresowana. Krzaczki szybko rosną i "gęstnieją". Jagódki już zebrane.... a właściwie te ostatnie to opadły :(
Trza się o radość troszczyć, a z nią tam przyjdzie i rozum, i cało reszta
ks. prof. Józef Tischner.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Jagoda owocuje na najmłodszych pędach ,więc logicznie myśląc - powinno się ją ciąć zaraz po owocowaniu, aby do jesieni wyrosły nowe pędy na których w przyszłym roku będą owoce.
Proponuję teraz wyciąc kilka pędów zagęszczających, nie tnijcie samych końcówek.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Omorica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 cze 2006, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dzięki za pomoc,już mykam do ogrodu z sekatorem.
Schudnąć to tak trochę umrzeć.(Garfield)
tomasz groblewski

Formowanie krzewów Jagody kamczackiej

Post »

Mam ten krzew 5 lat i strasznie mi się rozrósł.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Jagoda kamczacka przez pierwszych kilka lat nie wymaga cięcia. dopiero ok. 8 roku zaczynamy cięcia prześwietlające. Jeśli jednak Twoja jagoda jest za duża wytnij po prostu najstarsze pędy. Ona ma jednak tendencje do dość dużego rozrostu na boki, wiec musi mieć trochę miejsca :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Z moich obserwacji zauważyłem, że jagoda kamczacka bardzo dobrze znosi przycinanie. A to dlatego, że miałem niemiłą przygodę, iż mój dziadek kosił trawę i skosił moje malutkie jagody kamczckie. Martwiłem się, żeby im nic nie było, ale niepotrzebnie, po jakimś czasie wypuściły listki i nadgoniły to co straciły, a przez to się łądnie rozkrzewiły. Więc spokojnie można przyciąć, bez zmartwień :P.
agawa76
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: Wielkopolska pd.

Re: Jagoda kamczacka - cięcie

Post »

W nawiązaniu do powyższego - mam malutką sadzonkę jagody kamczackiej, ukorzeniona w tym roku w czerwcu (moje pierwsze podejście - udała się 1 z 6 :tan ). Listki na gałązce pierwotnej są zielone, ale nic nie przyrasta. Natomiast od dołu wyrosła zupełnie nowa gałązka, rośnie sobie w górę, ma już kilka par liści. No i tu pojawia się moje pytanie - czy powinnam tę nową gałązkę jakoś przyciąć, żeby się rozkrzewiła? Czy na razie sadzonkę pozostawić "samą sobie" (tzn. oczywiście podlewać, przesadzić w większą doniczkę itp., ale żadnego cięcia)? Jeśli przyciąć, to w którym miejscu? Na jaką głębokość przesadzać (żeby nie zadusić kolejnych gałązek)? Będę wdzięczna za pomoc :)
Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”