Skrzatowy ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Schyłek lata - wrzosy, rozchodnik okazaly kwitną, ale róże też jeszcze mają coś do powiedzenia:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

i jeszcze pokażę moje niedawno nabyte żurawki:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Post »

Skrzatku, zobaczm jesień już zagląda do Ciebie a u mnie cały czas upały. ;:2
Jesienią Twój ogródek jest równie uroczy jak wiosną i latem. A pokaż Twój strumyczek wylewajacy się z dzbanka z wodą.
Bardzo go lubię. No i furtkę też.
Buziaczki ;:31
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wiesiu ;:7

strumyczek sobie płynie bez zmian, próbowałam zaadoptować okoliczne żabki, ale nie spodobało im się, bo żadnej nie widać :wink:
Obrazek Obrazek

furtka wygląda już smutniej, róża ma pąki, będzie jeszcze kwitnąć, ale to już nie ten festiwal który był w czerwcu:
Obrazek Obrazek

Kępka rosplenicy będzie kwitnąć:
Obrazek

i jakoś tak żal mijającego lata...
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

no właśnie ja tez rozmawiam poważnie z moimi roślinkami, nie mam serca ich wyrzucać i tak mają ciężkie życie w lesie:)..a jak nie to niestety małe harpagany

pozdrawiam
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Skrzat pisze:
Ewo - Warszawska Nike nie rośnie zbytnio w górę, u mnie ma max 2m, a ponieważ kratkę na nią mam nie za dużą, to przewiesza się przez nią i wygląda jakby tego kwiecia było więcej. Mam ją chyba 3 sezon. W pierwszym sezonie to miałam wrażenie, że w ogóle nie rośnie. Lubię te ciemnofioetowe kwiaty i żółte pylniki :D
U mnie pełni rolę zasłony kompostownika
Obrazek
A na uwiąd Myszka w temacie powojnikowym opisywała metodę, którą w tym roku zastosowała z dobrym skutkiem, jej walka anty-uwiądowa polegała na powtykaniu czosnku wokół rośliny i podsypywaniem nadmanganianem potasu, trzeba by się dowiedzieć jak to teraz wygląda czy efekty były w postaci kwitnących roślin.

I jeszcze przypomniał mi się jeden zdrowiutki powojnik Piilu- bardzo uroczy, niewysoki. Pokażę jak wyglądał rok temu, a jak tej wiosny. W pierwszym kwitnieniu ma podwójne kwiaty.

Obrazek Obrazek

pozdrawiam
Mariola
twoja Warszawska Nike to wielkolud w porównaniu do mojego badylka :? , jeśli u ciebie tak urósł to znaczy, że mojemu nie słuzy stanowisko i bedzie przesadzony!!!
O tej metodzie walki z uwiadem nie słyszałm, będę musiała nadrobic zaległości.
A gdzie sie kupuje nadmanganian potasu? :oops:
Piilu - ten kolor bardzo mi sie podoba! Kolejny do listy!!!

Mariola, w sobote wrocławscy forumowicze są umówieni na 10.00 pod Iglicą na kiermaszu ogr.
Może sie wybierasz?
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Post »

Skrzaciku Twoje oczko wodne zauroczyło mnie,wygląda na malutkie,Twe dzieło? :shock:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Wercia
50p
50p
Posty: 70
Od: 8 cze 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj :-)
Zachwycił mnie Twój ogród. Śliczności :-)
Chciałam się zapytać czy przy wejściu do domu masz winobluszcz pięcioklapowy czy trójklapowy? Widziałam, że na jednym z Twoich zdjęć pięknie on wygląda i chciałabym zobaczyć jak wygląda od góry. Czy masz tam balkon? Sam Ci się tak pnie czy mu pomagasz w jakiś sposób? Proszę o więcej fotek ;-) i komentarz :-)
Z góry serdecznie dziękuję :-)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”