Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

gienia1230 pisze:Opóźnienie dokładnie 3 tygodnie, porównałam fotki i to co robiliśmy w środę (28 kwietnia), w ub. roku robiliśmy o trzy tyg. wcześniej - fotka z 7 kwietnia 2020.
Gieniu, nie mówię o ostatnich, szalonych w wegetacji latach z 2017-2020, a wspominałem o tegorocznym trzytygodniowym opóźnieniu do normalnych wiosen sprzed roku 2017, takich, jakie były kiedyś.
Pozdrawiam
Michał
Deszcz ustał przed południem, jednak wieje silny wiatr momentami i jest zimno, ledwie +7 st. C.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dzisiaj leje cały dzień. Zasiana trawa i koniczyna rośnie ;:333
Pozdrawiam Lucyna
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Pojechałam na działkę. Nie pomyślałam o rękawiczkach :roll: zimnisko okropne, niby +10 *C ale przez silny wiatr odczuwalna temperatura to chyba jest w okolicach zera. A na działkach rujnacja - pozrywana folia z niektórych konstrukcji, pozrywane osłony z włókniny. porozrzucane przez wiatr i walające się po grządkach wiadra, skrzynki. Przewalające się po niebie ciemne chmury na przemian ze słońcem , no i trzeba było uciekać. Znowu zaczęło kropić.
A w szklarence nawet cieplutko 20*C. To przez to słońce.
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Zielenieje z uporem maniaka, ale będzie bida z owocami. Po dwóch dniach lejby wyszło trochę słońca, lecz nadal zimno i wietrzysko.
Miałem w planach ogarnąć przez te trzy dni działkę, i guzik! Mogłem się przyglądać przez okno na lanie jak z cebra! Znowu będę zbierał wiadra, worki i inną drobnicę po całej działce. Ponoć zanikły plamy na Słońcu. Ostatni raz kiedy to się zdarzyło ( XVIII wiek ) ludzie w czerwcu jeździli saniami, a za Sobieskiego przez 12 lat trwała notoryczna susza.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W końcu cieplejsze dni. Wczoraj ca. +17,+18. Noc ciepła, ca. +11,+12 st. C. Niesamowity jest jednak widok o tej porze kwitnących drzew, które w większości już dawno powinny być przekwitnięte lub kończyć przekwitanie. Nie pamiętam czegoś takiego. Tak jak mówiono wczoraj w Radiu Wrocław, matury, a kasztanowce jeszcze nie zakwitły.
Awatar użytkownika
Daniel431
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 29 mar 2021, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W dobrym miejscu mieszkasz. U mnie temperatura max 8 stopni w ciagu dnia i spada do 2-3 w nocy :(
Po tych ostatnich przymrozkach drżę o moje drzewka owocowe
Galindia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 maja 2021, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie na Warmii opóźnienie roślinności o 3 tygodnie w porównaniu do poprzednich lat.
Przykładowo śliwa Ałycza zakwita u mnie około 10 kwietnia, a w tym roku wcześniejsze 30 kwietnia i większość dziś 5 maja. Czereśnia ma tylko kila dni poślizgu. Porzeczka, agrest i jagoda Kamczatka terminowo już zakwitły. Jabłonie, śliwy i wiśnie jeszcze czekają.
Pogoda dziś z rana 10 stopni, więc w końcu ocieplenie. W weekend majowy mega ochłodzenie i zamiecie śnieżne! Pod koniec tygodnia zapowiadają powrót wiosny i temp powyżej 20 st.C.
Nie pamiętam jeszcze by tak szaro dookoła była o tej porze roku. Późniejsze klony ledwo zaczynają kwitnąć, a co mówić o liściach.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Rano plus 5 . Ma lać do niedzieli . Z niedzieli na poniedziałek najzimniejsza noc .
Okrywanie kwitnących truskawek , może winorośli , jak mi energii wystarczy . ;:222
Dolnoslonzok , mam ochotę zasiedlić Twoje tereny . Co za niesprawiedliwość . :twisted:
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

anulab pisze:(...)Dolnoslonzok , mam ochotę zasiedlić Twoje tereny . Co za niesprawiedliwość . :twisted:
To nie niesprawiedliwość, a regionalizacja klimatyczna. :) Wiosna bardzo nietypowa. Krzewy owocowe zawiązały owoce. Dopiero co natomiast przekwitły nektaryny i brzoskwinie. Zobaczę ile owoców na nich będzie po tym chłodnym kwietniu. Tak, jak teraz, to jest w połowie kwietnia w normalnych latach. Aż dziwnie się patrzy. :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Jak zwał tak zwał , gdyby nie przywiązanie pomyślałabym nad zmianą . :)
Teraz 6 stopni , leje . Najzimniejsza noc ma być z soboty na niedzielę .
Pocieszam się , że na Syberii też ludzie żyją .
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Ciągle zimno, wietrznie i zimne noce, czasem pada. Nawet rzodkiewka nie chce rosnąć w tej temperaturze, sałata i kalarepa radzą sobie dobrze.
Podobno ma tak u nas być jeszcze do niedzieli, a potem szybki przeskok w tropikalny upał i burze z gwałtownymi opadami. Ten rodzaj pogody też zamierzam przeczekać, zanim zasadzę pomidory.
Pozdrawiam, Ilona
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Teraz 2 stopnie i pada . Ma być cieplej , aż za bardzo . Bez łagodnego
przejścia . Kwitną czereśnie , śliwy , jabłonie , grusze w pąkach .
Sprawdzę prognoże , może zero w nocy odwołane . :)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Zimno, wietrznie, pada i tak na przemian. Czereśnie kwitną i co z tego. W "oknach pogodowych" lata przy nich pojedynczy trzmiel :(
Pozdrawiam Lucyna
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”