Zielone rastharsis

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Bardzo ciekawa kolekcja roślinek, podoba mi się szczególnie bambus.
Bardzo je lubię a ten którego ja mam rośnie mizernie choć odkąd codziennie go
spryskuje wygląda na zdrowszego i chyba szybciej rośnie. :) :wink:
Mam nadzieję że kiedyś będzie wyglądał jak Twój :)
Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
Madzia0400
100p
100p
Posty: 177
Od: 2 lis 2008, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

rastharsis pisze:Proszę, napiszcie, czy Wy też widząc ciekawy kubek, miseczkę, niewinny wiklinowy koszyczek przerabiacie go już w myślach na domek dla swoich roślinek...? :mrgreen:
;:112 - oczywiście! to taka jakby choroba :D ja mam bzika na punkcie wikliny i drewna (takiego, że postanowiłam przerobić dom na wiklinowo-drewnianą oazę :) ) i jak kupię koszyk bądź inną pierdułkę to zaraz służy jako osłonka do większych bądź mniejszych kwiatów, chociaż gdy je widzę w sklepie to mam na myśli inny sposób zagospodarowania nimi... ale cóż jak się później okazuje z kwiatkami lepiej wyglądają :P
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18046" onclick="window.open(this.href);return false;"

?Czy widzę kogoś na drodze? Nikogo! ? rzekła Alicja. ? Ach, żebym ja miał taki wzrok ? powiedział z żalem Król. ? Nikogo! na taką odległość! Ja przy tym świetle widzę tylko tych, co istnieją."
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Och jak Ci zazdroszczę tej dużej przestrzeni do zagospodarowania!Już my wiemy w jaki sposób :lol: :lol: :lol: Ile tu jeszcze można poustawiać doniczek...
Bardzo ciekawa roślinka z tej Nagrabi, czy masz może zdjęcie - zbliżenie jej kwiatków ?
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Elu, właścicielka tego tematu pojechała o ile mnie pamięć nie myli buszować na nartach, to pokażę Ci moją nagarbię. Zeszło jej się co prawda, ale zdjęcia mam :wink:
Obrazek
Pozdrawiam - Justyna
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Justynko
ten kwiatuszek jest śliczny.A ja myślałam że nagarbia kwitnie tylko na czerwono,a tu inny kolor. :P
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
Saraaa

Post »

Maluchy i inne kwiatuchy na pewno poradzą sobie pod Twoją nieobecność... ale i tak będe trzymać kciuki - na wszelki wypadek :D
Udanego wyjazdu :wink:
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

marzena 63 pisze:Justynko
ten kwiatuszek jest śliczny.A ja myślałam że nagarbia kwitnie tylko na czerwono,a tu inny kolor. :P
Bo ona marzenko ma jeszcze inne odmiany i kwitnie wtedy w taka czerwona panterkę :lol:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

A no proszę! Gospodyni tego wątku wyjechała a ja i tak zaspokoiłam
swoją ciekawość :lol: :lol: :lol: i już wiem jak wygląda i jakimi
kolorami jeszcze może zakwitnąć nagarbia :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Piękne kwiatuszki :) I ile jeszcze miejsca do zagospodarowania :) Ale wiosną kolekcja z pewnością znacznie się rozrośnie :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Post »

Bardzo ładnie tu u Ciebie :D .
Najbardziej zainteresował mnie baobab z nasionek ( gratuluję cierpliwości i podziwiam ) , oraz Adenium obesum ( nawet nie wiem co to jest i zaraz będę szukała w googlach ).
Gdzie można dostać nasiona takiego adenium ?
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Re: Rastharsis na zielono :-)

Post »

rastharsis pisze:

Kaktusik - Echinopsis eyriesii (chłodzi się z haworcją w piwnicy, bo mam apetyt na kwitnącego kłujka :wink: )
Obrazek
to życzę Ci w nowym roku kwiatka, a sobie fotek z tego wydarzenia////////
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Re: Rastharsis na zielono :-)

Post »

Wróciłam! :) Było super! :D Czekał ktoś na mój powrót? ;:109

Od razu zabieram się do nadrabiania zaległości!
Abudabi pisze:
Mogłabyś mi podpowiedzieć, jak przeprowadzić to odmładzanie Mam zapisać jakieś szczepki dla Ciebie?
Podejrzewam, że trzeba by go przyciąć, a to co odetniesz ukorzenić, ale nie powiem Ci dokładnie, tu już trzeba dusić Czarodzieja :wink:
Poduszę Czarodzieja, jego wiedza powala! ;:180
Abudabi pisze:Za szczepki dziękuję, miałam swoją rybkę :wink:
Co jej robiłaś, że była taka prześliczna? ;:226 I czemu piszesz w czasie przeszłym?
Abudabi pisze:chyba się przejdę piętro niżej po wiechcia papirusowego :wink: Natchnęłaś mnie :wink:
A mojemu papiruskowi uschnęły końce listeczków młodych roślinek. Teraz zacznę go spryskiwać i może coś jeszcze z niego będzie...
krzysiek86 pisze:Bardzo ciekawa kolekcja roślinek, podoba mi się szczególnie bambus.
Bardzo je lubię a ten którego ja mam rośnie mizernie choć odkąd codziennie go
spryskuje wygląda na zdrowszego i chyba szybciej rośnie. :) :wink:
Mam nadzieję że kiedyś będzie wyglądał jak Twój :)
Pozdrawiam :!:

Dziękuję i witam kolegę ze Śląska! :) Ja mojego "bambusa" dotąd nie spryskiwałam, ale - skoro polecasz - może zacznę. :roll: Niedawno, po prawie rocznym tkwieniu w wąskim szklanym wazoniku z wodą, został zasadzony w ziemi, ale nie zareagował w chyba żaden sposób - ani nie zaczął rosnąć, ani też nie więdnie... Chyba nadal jest w szoku. :wink:
Madzia0400 pisze:
rastharsis pisze:Proszę, napiszcie, czy Wy też widząc ciekawy kubek, miseczkę, niewinny wiklinowy koszyczek przerabiacie go już w myślach na domek dla swoich roślinek...? :mrgreen:
;:112 - oczywiście! to taka jakby choroba :D ja mam bzika na punkcie wikliny i drewna (takiego, że postanowiłam przerobić dom na wiklinowo-drewnianą oazę :) ) i jak kupię koszyk bądź inną pierdułkę to zaraz służy jako osłonka do większych bądź mniejszych kwiatów, chociaż gdy je widzę w sklepie to mam na myśli inny sposób zagospodarowania nimi... ale cóż jak się później okazuje z kwiatkami lepiej wyglądają :P

;:112 No to mnie trochę uspokoiłaś, Madziu! Niestety, moja choroba nie ogranicza się do wikliny i drewna - ja nawet widząc ładniejszą filiżankę w myślach już sadzę w niej roślinki... Czy jest na sali lekarz? ;:147 :wink:
ElzbietaaG pisze:Och jak Ci zazdroszczę tej dużej przestrzeni do zagospodarowania!Już my wiemy w jaki sposób :lol: :lol: :lol: Ile tu jeszcze można poustawiać doniczek...
Wiem, wiem, dlatego głowa mi się już przegrzewa od nadmiaru pomysłów. :lol:
Saraaa pisze:Maluchy i inne kwiatuchy na pewno poradzą sobie pod Twoją nieobecność... ale i tak będe trzymać kciuki - na wszelki wypadek :D
Udanego wyjazdu :wink:
Dzięki za kciuki! :) Zdaje się, że podziałały! :D
ElzbietaaG pisze:A no proszę! Gospodyni tego wątku wyjechała a ja i tak zaspokoiłam
swoją ciekawość :lol: :lol: :lol: i już wiem jak wygląda i jakimi
kolorami jeszcze może zakwitnąć nagarbia :lol: :lol: :lol:
Hehe, ja przy okazji też dowiedziałam się nowych rzeczy o mojej Nagrabii. Taka czerwona panterka to byłoby cacko... 8)
treissi pisze:Piękne kwiatuszki :) I ile jeszcze miejsca do zagospodarowania :) Ale wiosną kolekcja z pewnością znacznie się rozrośnie :)
Dziękuję treissi! :) A wiosna na pewno przyniesie sporo nowych "zieleniaków", i to forumowych! ;:1
ktoś pisze:Bardzo ładnie tu u Ciebie :D .
Najbardziej zainteresował mnie baobab z nasionek ( gratuluję cierpliwości i podziwiam ) , oraz Adenium obesum ( nawet nie wiem co to jest i zaraz będę szukała w googlach ).
Gdzie można dostać nasiona takiego adenium ?
Dziękuję Danusiu! :) Baobaby nie nadużyły mej cierpliwości, bardzo szybko skiełkowały i urosły dość duże. Niestety, ostatnio złapały skoczogonki, a ja, zamiast spryskać czymś ziemię, przesadziłam baobabki do nowej, czego one, ze względu na bardzo delikatne korzenie, nie znoszą. Skończyło się na utracie większości liści... Stoją sobie teraz takie łyse badylki z 1, 3, i 4 liśćmi u góry i zbierają siły. :)
A nasionka Adenium można kupić między innymi na Allegro, zaglądnij do odpowiedniego tematu na forum - któraś z użytkowniczek podała tam nawet godnego zaufania sprzedawcę. :)
Becia pisze:życzę Ci w nowym roku kwiatka, a sobie fotek z tego wydarzenia
Dziękuję! :) Jak będzie się czym chwalić to na pewno to zrobię! ;)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Zaległości nadrobione, teraz mogę przejść do najważniejszego - do roślinek. :D
Wszystkie roslinki świetnie zniosły rozłąkę ze mną. :wink:
Zielistka dla Voit i trzykrotka, mimo moich obaw, przyjęły się. :)
Wilczomlecz wypuścił nowego listka, Aeonium się zagęściło, a różyczce dla deissy przybyło kilka centymetrów i zalążek piątego listeczka:
Obrazek
:-)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”