Storczyki- improwizacja.... Fleur 78

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Alu, zakwitł jeden, ale jaki.
Ja powolutku się przymierzam do swojego wątku storczykowego.Mam kilka,6 , a w zasadzie 7 (po rozsadzeniu) i jeden z nich ma chęć zakwitnąć.Tylko jak mi padną, to będzie kompromitacja i nie będzie co pokazywać.
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Elu,

co Ty opowiadasz... jaka kompromitacja, przecież większość z nas się uczy.. i każdy wsród sukcesów zaliczy też jakieś porażki...
Dziel się z nami swoimi doświadczeniami ... i bez obaw, nikt tutaj nie gryzie ;) - Ala też Ci to może powiedzieć. Była pełna obaw, a teraz.... ???
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Fleur :) I gratuluję pierwszego sukcesu :lol: ;:113 ;:109

Elu, a Ty się nie przymierzaj tylko szybko nam pokazuj swoje pięknotki :)
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Obiecuję, że jak zakwitną to dam znać. Na razie obserwują tylko plamy na zygopetalum, albo oncidium.
Ale dzięki za zachętę dziewczyny, jak pojawią sie kwiatuszki ( bo chyba jakieś małe będą), to nie będę się mogła powstrzymać i nie pochwalić.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Jak mi miło! :D :D :D Tylu gości odwiedza mój storczyk! :lol:

Elu, zakładaj natychmiast swój storczykowy wątek! Skoro masz 6 a nawet 7 , to co ja mam powiedzieć, jak ja mam 5 a nawet... 3 :lol: :lol: :lol: Jestem chyba najmarniejszym zawodnikiem, w tym gronie, w dziedzinie storczyków, tak wiec możesz bez obaw wstąpić do naszego (jak to brzmi! ;:208 ) grona! :D :D :D

Lucynko, święta racja, wszystko co mówisz! Zresztą to głównie dzięki Twoim namowom odważyłam się założyć ten wątek i bardzo się z tego cieszę! :D

Narine, dziękuję za Twoją wizytę w moim "storczykowie" oraz za gratulacje Tak naprawdę, należą się one raczej mojemu storczykowi, który jak wierny pies, znosił wszystkie niewygody a nawet złe traktowanie, żeby wreszcie zrobić swojej pani taką niespodziankę! I jak go za to nie kochać... :?:
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

eleka pisze:Alu, zakwitł jeden, ale jaki.

No właśnie! Jaki? :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Nie chodzi o nazwę ale o wizyjne doznania. Też się czepiasz szczegółów( dodane żartobliwie). Na prawdę uroczo wygląda z taką nietypową, inną, warżką.
Awatar użytkownika
Anya
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Od: 5 gru 2006, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Alu, wątek zaczyna się szokująco :shock: , ale widać już dobre efekty.
Wiesz co to oznacza :?:
Że jesteś już zainfekowana ;:82 Witaj w gronie podobnych!!;:138

Ładniutki ten Phalaenopsis, nazwa nieważna, ot zwykła hybryda.
Ale jaka wdzięczna i uparta, nie pozwoliła się dobić i tak ślicznie o sobie przypomniała.
Uroczy kwiatuszek ;:31
Powodzenia życzę w nowej pasji i trzymam kciuki za resztę rekonwalescentów :D
Pozdrawiam, Anna
Wszystko czego potrzebujesz to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Elżuniu, z tego wynika, że muszę się przyjrzeć, jak wyglądają typowe warżki :lol: :lol: :lol: ! Ale już wiem co to warżka! ;:208 czyli tak źle ze mną nie jest... :lol: :lol: :lol:

Aniu, jakaś dobra siła powstrzymała Ciebie przed zajrzeniem do mojego wątku wcześniej! Ten Phalaenopsis (o nietypowej warżce! :D ) okazał się na prawdę wiernym przyjacielem: nie dosyć, że zrobił mi taką piękną i miłą niespodziankę, to po raz kolejny uratował mój storczykowy honor!
Aniu, zaczęłam zwiedzać Twoje storczykowo! Jak skończę, to się odezwę! (Jak mi słów nie zabraknie... :lol: :lol: :lol: ) Dziękuję za wizytę! :D
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Alu, zajrzyj, czy to nie jest podobny do Twojego nieznajomego?Post z 15 grudnia.Jest tam, jeszcze nie otworzony do końca, ale powinnaś mu się przyjrzeć, gdy się bardziej rozwinie.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 118#193118
A może to Phalaenopsis amabilis?
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

" WARŻKA", do dzisiaj nie wiedziałam, ze takie słowo istnieje!!!
Widzisz Alutka, jaką super nauczycielką jesteś, gdyby nie Twój wątek, nadal trwałabym w niewiedzy.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Elżuniu, dziękuję za link! Zobaczę lepiej jak się całkiem rozwinie, ale mimo, że kształt warżki ( ;:208 ) wydaje się podobny, kolory są jakby odwrotnie. Mój ma środek różowy a tylko na obrzeżach tych "skrzydełek" jest trochę żółtego, , U Agasty, sam środek jest żółty. Chociaż nie wiem, czy kolory mają tutaj znaczenie...?
Phalaenopsis amabilis to na pewno nie jest. Ani kształt, ani kolory warżki się nie zgadzają. Ale i tak dziękuję Ci za chęć pomocy! :D

Guciu
, wpadaj tu częściej, to jeszcze niejednej rzeczy się ode mnie nauczysz! ;:208
(Dziewczyny, słyszycie?! ;:37 Pomocy!!! :idea: :idea: :idea: ;:14 )
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Teraz już nie będę gadać, tylko pochwalę się moimi nowymi nabytkami. Dwa z nich, to Cambrie, chociaż dokładnej nazwy nie podano (zresztą z pewnością rozpoznacie), a trzeci, ten ostatni, ... "Orchidée mix" - czyli kolejny anonim... :?: :?: :?: Jednak widząc kwiaty, może potraficie go zidentyfikować... :roll: :?: :D


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”