Identyfikacja - jaki to storczyk ?

Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Sądzę, że jest to Cambria. Fotki niestety nie są zbyt wyraźne i trudno ustalić, co to są za kropki na liściach. Na wszelki wypadek rozcieńcz wodą trochę czystej wódki / 1:10/ i wacikiem w tym umoczonym przetrzyj liście. Co do pseudobulw, to u Cambrii jest normalne, że roślina wypuszcza nowe, a te stare powoli marszczą się i zamierają. Twoja ma nowy, ładny przyrost i zapewne na nim za jakiś czas zakwitnie. Starą psb możesz usunąć za jakiś czas, gdy całkiem zamrze i zrobi się ciemna. Najprościej wyjąć storczyka z doniczki, usunąć podłoże i delikatnie odciąć tę starą psb bez liści. Cambria ma widoczne mokre podłoże. Być może niedawno ją namaczałaś. Pamiętaj, że storczyki namacza się wówczas, gdy doniczka leciutka jak piórko, bo one nie znoszą zalewania. Ja swoje namaczam raz na 10-14 dni. Lepiej przesuszyć, niż zalać.
onna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2009, o 22:26

Post »

Wanda, ogromnie dziękuję za zainteresowanie. Ten problem opisywałam już na innym forum i stamtąd ściągałam moje zdjęcia. Nie wszystkie weszły, dlatego może podam linka gdzie jest więcej - między innymi widać tam nowe liście, też według mnie chore - w takie jaśniejsze paski. Na starych wudać ciemniejsze kropki, taka plama jest też na starej bulwie. Przepraszam, pisałąm wczoraj troche chaotycznie :). Link do zdjęć: http://www.storczyki.pl/forum/view.php3 ... 1239172286

Mam jeszcze dwa storczyki inne niż phalenopsisy, jednego wczoraj przesadzilam, zobaczymy czy to coś da - rosły mu pomarszczone liście i wyczytalam że moe to być oznaką zarówno braku jak i nadmiaru wody. I nądź tu mądry. Moczę je niestety nieregularnie,i przyznam sie że czasem zdarzyło mi się zapomnieć i postały w wodzie kilka goodzin. Czy podloże powinno być calkowicie suche przed ponownym podlaniem???
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Tak jak pisze Wanda to jest na 100 % Cambria - spójrz na str 6 na sam dół mojego wątku - w zasadzie identyczne, nawet doniczka. Co do porad - zastosuj się do tego co napisała powyżej Wanda - tyle, że ja bym jej na razie jeszcze nie przesadzał bo nie wydaje się to na razie konieczne i chyba jej nic nie dolega. Czego oznaką jest nowa wyrastająca psb.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
onna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2009, o 22:26

Post »

postaram się zrobić zdjęcia jak wygląda dziś = niepokoją mnie te paski na liściach, bo stare plamy się nie powiększają. obstawialam albo jakąś grzybową chorobę albo wirus, ale ponieważ zupełnie się nie znam nie potrafiląm rozpoznać :(
Pozostałe też sfotografuję, zaraz ruszam w takim razie z aparatem.
Awatar użytkownika
jardin
1000p
1000p
Posty: 1265
Od: 7 sie 2007, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

jardin pisze:Dziękuję za odpowiedzi , idę czytać ;), a mam jeszcze pytanko czy jest szansa ,że mi zakwitnie do jesieni?

Volcowitch chyba jednak do jesieni zakwitnie ;:48 ;:49 ;:50 ;:26
Obrazek
Pozdrawiam
Aśka
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Pomóżcie zidentyfikować!! :)

Post »

Witajcie kochani, proszę Was o mała pomoc- identyfikację storczyka mojej Mamy. Dostała go niekwitnącego jakiś czas temu jako miltonię, ale niedawno roślinka wypuściła pęd (chyba pęd?), który nie wygląda jak pęd miltonii (z tego co widziałam na zdjęciach). Jest drobny, cieniutki, trawiasty powiedziałabym i mocno rozgałęziony. Poniżej przedstawiam fotki tego tajemniczego cuda. Pęd jest już długo, koło 2 miesięcy chyba, ale nie widać, żeby pęczniały na nim jakieś pąki- czy rozpoznajecie co to może byc za odmiana??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Wg mnie to cambria jakaś albo oncidium :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dzięki Halinko za zainteresowanie! Też myślałam o oncidium, ale ono ma grubsze pędy- przynajmniej na dole, a ten tutaj cały taki cieniutki... No chyba że jakaś inna odmiana niż te najpopularniejsze które widziałam. Ale ustalmy choć jedno- to pęd prawda? Będzie kwitnienie? :D
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witam,wydaje mi się.że to cambria.Moja też miała taki"kłosowy"pęd,
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

A to normalne, że ten pęd tak długo "dojrzewa", że po iluś tam tygodniach wciąż nie widać pąków?
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Mi to tez na Cambrie wyglada, ale nie jestem przekonana do konca :? Bardziej zaciekawila mnie "harmonijkowe" liscie, roslinka ma za malo wilgoci moim skromnym zdaniem.
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moni, ona jest w ogóle nieco sfatygowana, bo to z odzysku ze śmietnika sklepowego za starych dobrych czasów kiedy w sklepach nie niszczono towaru tylko wystawiano na śmietnik na tyłach sklepu- moja ciotka mieszkała w pobliżu obi i chodziła czasem na polowanie ;) Tak, że to nie sprawka mojej Mamy :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Mi to wyglada na Cambrie poniewaz moja tez ma pedzik i wyglada tak samo. Fotki sa w moim watku .
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”