Wiciokrzew zaostrzony,zimozielony(L.acuminata)

Drzewa ozdobne
Lavvaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 wrz 2009, o 13:35

Wiciokrzew zaostrzony,zimozielony(L.acuminata)

Post »

Witam

Mój posadzony w tym roku wiciokrzew, rósł przepięknie i nagle mu liście żółkną a po jakimś czasie usychają. Czy to nie przędziorek go dopadł? pajęczyn nie widać i czy tylko chemia go wybije? bo psikałam czosnkiem ale bez efektu.

Pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21816
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

To wiciokrzew zaostrzony, no i lepsze byłoby zdjęcie całości.
Wiciokrzewy często atakuje mączniak prawdziwy, albo rzekomy, nie wygląda to raczej na przędziorka.Mnie zginął mój bezpowrotnie mimo zdrewniałych pędów i całkiem dobrej kondycji
Tak wygląda tej zimy a potem padł

Obrazek
Lavvaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 wrz 2009, o 13:35

Post »

Mój wiciokrzew to Lonicera acuminata.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Ja posadziłam w tym roku wiciokrzew ale nie wiem czy coś z tego będzie mam wrażenie że kiepsko rośnie czy da rade opleśc waszym zdaneim ten pieniek Obrazek Obrazek
macie jakies pomysły jak mu pomóc zeby szybciej rósł używacie jakiś odżywek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Na moje oczy to wiciokrzew zaostrzony ,czy da radę ? da radę trza mu tylko pomóc,to bardzo szybko rosnąca odmiana.Florovit do zasilania.
Z jednej i drugiej strony jak się zejdą zapleść ze sobą i niech rosną,bo on sam to nie wejdzie po tym pieńku ,nie ma ,,łapek '' czy tam korzeni przybyszowych itp.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
annawia
100p
100p
Posty: 114
Od: 13 sie 2012, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Hej, proszę o pomoc bardziej doświadczonych ogrodników. Mój wiciokrzew ma żółte liście. Zasadzony był w zeszłym roku. Nie wiem, czy coś mu jest?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcus64
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 mar 2014, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - żółkną liście

Post »

Dobry wieczór,

Trochę informacji na temat potencjalnych przyczyn żółknięcia liści wiciokrzewu można znaleźć w tym wątku - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=15445
Marek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - żółkną liście

Post »

Zaostrzony jak mnie wzrok wieczorową porą nie myli :lol: nie za gorąco tam przypadkiem ma ? W jakiej ziemi on rośnie ? Ja leję pod wiadrami. Susza albo gorący wiatr im nie służy, a tak to nam moje oko nic mu nie jest. Odżywiony musi być dobrze i podlewany dlatego, że są to pnącza szybkorosnące
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
annawia
100p
100p
Posty: 114
Od: 13 sie 2012, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiciokrzew - żółkną liście

Post »

Co to znaczy: zaostrzony? Wiciokrzew rośnie w takim trochę zacienionym miejscu. Słońce ma tylko od rana do południa. A potem tam panuje taki delikatny półcień. Mówisz, że on lubi obfite podlewanie?

Ja moje wiciokrzewy przeplatałam przez matę. To mata wiklinowa, bardzo elastyczna, za płotem jest sąsiad, więc chciałam jakoś nas trochę odgrodzić, by zyskać ciut prywatności. i tak sobie przeplatałam gałązki, póki był młody i mały, a jak podrósł, to mniejsze badylki zahaczałam o większe przeplatając i owijając jeden o drugi. Teraz już nie da się tego robić, bo za bardzo się rozkrzewia i tracę kontrolę. Ale jako taki zamiar zrealizowany. :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - żółkną liście

Post »

Zaostrzony to odmiana. Mam taki sam. Jest zimozielony /oczywiście zależnie od zimy. Leję wodę i nawozy. Jak nie zmarźnie / a jak tak to odbija od korzenia i goni potem tylko nie zakwitnie/ to zarasta taki płot co tam masz w jednego sezonu posadzony w danym roku.


Obrazek
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
annawia
100p
100p
Posty: 114
Od: 13 sie 2012, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiciokrzew - żółkną liście

Post »

No widać, że u Ciebie dorodny okaz. :) A jak go przycinasz? I czy w ogóle? Tej zimy nie przymarzł, ale wiadomo... zima była bardzo łagodna u nas w wlkp.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - żółkną liście

Post »

Nie, nie przycinam wiciokrzewów. Dobry jest florovit lub kompost pod spód , obsypać/ ja przynajmniej tak robię
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
kodkod3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 kwie 2021, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wiciokrzew zaostrzony po zimie

Post »

Wiciokrzew to pierwsza roślina, jaką w życiu zasadziłem i się kompletnie na tym nie znam. Ponad połowa liści po ziemi wygląda, jak na zdjęciach. Co z tym zrobić? Czy ten wiciokrzew odżyje i nie ma się czym martwić? Czy te liście poobcinać? Jeśli ma to znaczenie, przed zimą dodałem nawozu jesiennego do ozdobnych roślin kwitnących. Został posadzony dokładnie rok temu z kilkunastocentymetrowych sadzonek. Będę wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki! Pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”