Co siać jesienią- na zbiór wczesno-wiosenny??

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Co siać jesienią- na zbiór wczesno-wiosenny??

Post »

witajcie czy macie jakieś pomysły i przykłady na to co warto posiać jesienią i w jakim miesiącu ??
np. miesiąc siewu - warzywo- miesiąc zbioru
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Peneloppe ja nic nie radze tylko pytam.Chyba gdzieś kiedyś słyszałem ze w cieplejszych rejonach Polski można siać marchew b.późną jesienią.I wschodzi na wiosnę i ze przyśpiesza to zbiór o 2 tyg słyszeliście o tym ?? ;:26 ;:26
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7603
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Słyszałam o takiej sałacie, wschodzi już jesienią i zimuje pod śniegiem.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

A z marchewką to musiałby podpowiedzieć ktoś, kto to robił, bo nie wiadomo jaka odmiana, czy to może być na płasko czy na redlinach i przede wszystkim kiedy dokładnie się sieje, żeby nie wzeszła przedwcześnie?
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

o marchewce doczytałam, ze nie poleca się siewu ozimego ze względu na możliwośc przemarznięcia siewek w przypadku szybkiego ich wzejścia, za to można siać rzodkiewkę na przełomie pażdziernika i listopada, ale t to wszystko w uprawie tunelowej. Pod grudę można sadzić czosnek, nie, to była lawenda.
Peneloppe, czyżbyś zakończyła już tegoroczny sezon warzywny? Cosik szybko :lol:
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Jednak czosnek można także posadzić w październiku czy w listopadzie. Marchewkę to pod koniec listopada lub w grudniu aby za szybko nie wzeszła. Ale to wszystko niestety tylko wyczytałam i nie mogę potwierdzic z własnego doświadczenia czy to sie udaje :roll: Zwłaszcza,że pogoda u nas ostatnio nieciekawa.
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Można siać jesienią sałatę zimową. No opakowaniu piszą, kiedy zasiać, kiedy porozsadzać i kiedy możliwy jest zbiór.
Waleria
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7603
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Czosnek sadzi się późną jesienią, a zbiera w lipcu. Penelopa pytała o zbiór wczesno-wiosenny.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Ja wysiałam jesienią marchew i pietruszkę, coś chyba w listopadzie. Pietruszka wzeszła wszystka i jest rzeczywiście większa niż ta siana wiosną. Marchew wzeszła tylko kilka sztuk, ale ta sama wysiana wiosną też kilka tylko wzeszło,więc to chyba wina nasion. W tym roku też spróbuję tylko z innymi nasionami no i z sałatą i czosnkiem.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Już o jesieni...? A lato!
Awatar użytkownika
peneloppe
200p
200p
Posty: 336
Od: 30 mar 2009, o 22:46
Lokalizacja: ciechocinek

Post »

no dla mnie sezon się dopiero zaczyna..... ;:13 zajadam się już groszkiem, botwiną, ogórkami z gruntu , marchewką , no i wiadoma ,że sałatą i rzodkiewką. Koper ma już duży baldachim i wysokość ponad metr..... a co do jesieni to już warto dowiedzieć się teraz i do jesieni zdobyć zimowe odmiany........ ;:50
Fiołki w fiolecie ukryte w zieleni ,Szukały wiosennych, wonnych promieni.
Rosły spokojnie kusząc motyle.Rosły i rosą kochały chwile.Mój Tajemniczy Ogród
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

a u mnie koperek ma może 20 cm ogórki może też z 10-20(pod folią) I dopiero pierwsze pomidorki są ale ciągle zielone.A wy narzekacie na pogodę ?? .U mnie opóźnienie w stosunku do karkowa wynosi teraz ok 2-3 tyg.Ale do was jeszcze większe jest chyba. :evil: .No ale tym się nie martwię tak jest co roku choćby jak był ciepło to u was i tam będzie sporo szybciej :).Termometr co dzień jak na niego paczę to pewnie myśli dojść do 20 st czy nie dojść?? co tam zrobię mu na złość i nie dojdę.Z słoneczkiem to samo średnio mamy 180 dni pochmurnych ale w tym roku oprócz kwietnia to jak tak dalej będzie to będzie więcej tych dni :roll:.Agape Lato w kalendarzu jesień na polu
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 200
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

O! u nas jest podobnie, choć na przeciwnym krańcu Polski :lol: U nas wiosna też zaczyna się o wiele później niż np: w Krakowie. Za to lato trwa dłużej :lol:
Znalazłam nazwy dla marchewki, ale to stara książka i nie wiem, czy takie odmiany jeszcze można znaleźć:odmiany wczesne to marchew Duwicka i Amsterdamska.
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”